Nn. ilutulestik heeliumiõhupallidega

7 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Klimt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Veebr 2009 - 22:57
Nn. ilutulestik heeliumiõhupallidega
26 Veebruar, 2009 - 23:04

Tere!
Sooviksin küsida teadjatelt, et kes on enda pulmas korraldanud "ilutulestiku", mis tegelikult nagu päris ilutulestik ei olegi, vaid õhku on saadetud hoopis heeliumiga täidetud õhupalld koos väikeste topsi asetatud küünaldega. palun jagage oma teadmisi, mismoodi selle teostasite, või siis äkki oskab keegi pakkuda midagi analoogset? Otsinguga ei suutnud leida mingeid vastuseid oma küsimusele, et mida peale tavapärase ilutulestiku veel õhku saaks saata, mis näeks välja omapärane ja armas.
Aitäh!!!!!!!

Solarineiu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 16:44
Re: Nn. ilutulestik heeliumiõhupallidega
26 Veebruar, 2009 - 23:45

kasuta parem kuumaõhupalle. Nendest vist on siin foorumis isegi kirjutatud, ökoloogiliselt ka parem variant.

Remember - dream is a serious thing....
23-08-08

Remember - dream is a serious thing...

Elin
Võrgust väljas
Liitus: 13 Sept 2008 - 09:43
Re: Nn. ilutulestik heeliumiõhupallidega
1 Märts, 2009 - 18:47

arvan sama.

Pulmapood.ee
Kasutaja Pulmapood.ee pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Juuli 2008 - 17:44
Re: Nn. ilutulestik heeliumiõhupallidega
27 Veebruar, 2009 - 10:35

Kuumaõhupallid on ilusad ilutulestiku asendajad! Võimalik on valida mitme värvi vahel (valge, roheline, roosa, punane, kollane, roheline ja valge punase südamega). Kui soovite kasutada mitut kuumaõhupalli, siis tuleks arvestada sellega, et ühe palli süütamiseks on vaja kaks inimest, sest üksi võib see veidi keeruliseks osutuda. Kuumaõhupalli küljes on juba olemas süüteklots, seega läheb Teil vaja vaid kahte inimest ja välgumihklit!

Nelli Kerde
Pulmapood.ee

Nelli Kerde
Pulmapood.ee

zwolle
Kasutaja zwolle pilt
Võrgust väljas
Liitus: 2 Jaan 2008 - 12:08
Re: Nn. ilutulestik heeliumiõhupallidega
27 Veebruar, 2009 - 14:08

Olen sellist asja katsetanud ja mõned nõuanded mul on.
Kõigepealt tuleb õhupallid täita puhta heeliumiga. Pakutakse ka õhuga segatud heeliumit, aga see ei tõsta nii hästi raskust üles ja ei püsi ka õhupallis rohkem kui paar-kolm tundi. Üks õhupall teeküünalt ei kergita, vaja on vähemalt kolme. Mida värskemalt täidetud pallid, seda parem. Ise tegin nii, et võtsin teeküünla topsist välja (et ta kergem oleks), torkasin traadi küünlast läbi ja kinnitasin õhupalli nööri külge. Aga nüüd tean, et teeküünaldega selline asi ei õnnestu, paari meetri kõrgusel maast on nad kustunud. Olen kuulnud, et lõigatakse jämedamast küünlast(millel on ka jämedam taht, mis ühtlasi kindlustab siis parema põlemise) kettad ja kasutatakse neid teeküünalde asemel. Meie läksime lihtsamat teed ja kinnitasime õhupalli nööri külge traadiga jupi lambiõlis immutatud tõrvikutahti. Põles heledalt ja ilusti. Öises taevas oli väga kaugele veel näha, kuni lõpuks kustus ja õrnalt hõõguvana ikka näha oli. Aga ettevaatust! Kasuta kindlasti piisavalt pikka õhupallinööri, et leegi kuumus õhupallini ei jõuaks, taht kinnita selle külge umbes 15cm pikkuse traadiga (muidu põletab nööri läbi ja kukub põlevana maha, või veel hullem kellegile selga). Katseta enne kindlasti asja toimimist! Võta abilised, kes sellega tegelevad. Kui loodus on ümerringi kuiv, jäta see atraktsioon ära!!!
Aga muidu on tulemus vaeva väärt:)

Anti Einpaul
Võrgust väljas
Liitus: 20 Aug 2006 - 19:07
Re: Nn. ilutulestik heeliumiõhupallidega
27 Veebruar, 2009 - 23:04

Ühe suure kuumaõhupalli taevasselaskmine on kindlasti tehniliselt lihtsam korraldada, kui paljude pisikeste, aga ka sellel juhul on tingimuseks üsna tuulevaikne ilm ja piisavalt avar plats palli üleskerkimiseks. Ja muidugi mitte tuleohtlikud metsad ümberringi.
Kui sellise asjaga varem pole lähedalt kokku puutunud, siis soovitan kindlasti täpsema ettekujutuse saamiseks esimene katsetus teha varem, enne päris pulmapäeva. Jah, selleks tasub soetada mitu kuumaõhupalli - üks katsetamiseks ja teine päris tähtpäeval kasutamiseks, aga seevastu ei teki vastutusrikkas olukorras ettenägematuid ootamatusi, mille vastu muidu mingeid tagatisi ei ole.

Palju-palju tavamõõtmetes heeliumiga õhupalle küünaldest valgustatuna on väga muljetavaldav vaatepilt, aga selle tehniline teostamine on päris põhjalikku tegelemist nõudev protsess. Leigo talus, kus sellise atraktsiooni korraldamine on omamoodi traditsiooniks, olen näinud, kuidas paarikümne palli üleslaskmise ettevalmistamiseks saavad päris mitu inimest veerand tunniks tihedalt tegevust - pallid tuleb heeliumiga täita, küünlad süüdata ja palli külge kinnitada jälgides samal ajal, et ükski neist enneaegselt taevasse ei lipsaks... Sekendamist on palju, aga tulemus on muidugi seda väärt.
Oletan, et kui neilt tehniliste lahendust kohta nõu küsida, võiksid nad muljeid ehk jagada ikka :)

Ilusaid elamusi soovides

Anti Einpaul
www.anti.ee

Katsa
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 14:34
Re: Nn. ilutulestik heeliumiõhupallidega
21 Mai, 2009 - 10:14

meil oli ka selline plaan, aga eelneval proovimisel avastasime, et teeküünal on küllalt raske, et pall seda õhtu suudaks tõsta. Samas oli ka väike hirm, et äkki läheb midagi põlema. Nime saatsin ära suure palliga, sellele ostsin Novaluxist patareiga teeküünla, ülejäänud pallide külge sisusime helendavad rõngad :)