ei tea ega saa aru

15 postitust / 0 uut
Viimane postitus
bibikene
Võrgust väljas
Liitus: 18 Aug 2008 - 20:35
ei tea ega saa aru
7 September, 2008 - 18:51

Loen siin foorumist igasugu asju asju ja ei suuda ära imestada, mida kõike pulmadeks vaja läheb. Mõtlen pulmaküünalt, pulmaraamatut, laulikut jms. Näiteks pulmaküünla olemasolust polnud mul aimugi. On siukseid asju veel ja kas ilma nendeta on pulm jama? Järsku keegi viitsib nõu anda ja seletada ka, mis otstarve neil on. Kardan, et muidu jäävad tähtsad detailid tähelepanuta. Pulmadeni ainult 2 kuud :(

Relax
Re: ei tea ega saa aru
7 September, 2008 - 19:38

ei oska vastata aga kasutan teemat ja küsin ka, et mis asi on pulmalaulik, millal seda kasutatakse?

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: ei tea ega saa aru
11 September, 2008 - 22:04

Pulmalaulik on laulude kogumik, millest pulmas ühiselt lauldakse ;) Kas siis nn. ametliku osa sees koos pulmavanaga - bädi saatel pulmavana juhtimisel või hiljem peale ametlikku osa. Laulik on abimees neile, kes sõnu hästi ei tea kuulsatel ühislauludel - nt. "Pruudipärg", kui on pruutpärja maha mängimine või "Viina võtmise lugu" ;) enne sööki :D

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: ei tea ega saa aru
7 September, 2008 - 19:45

Pulmalaulik on ikka selleks, et sealt laulu s6nu laulda:)
bibikene kasuta otsingut seal ei ole kirjas mitte ainult see mida vaja, vaid ka see milleks seda vaja.
Edu!

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: ei tea ega saa aru
7 September, 2008 - 20:19

Meie pulmas ei tule pulmalaulikut ega pulmaküünalt, me ei telli eraldi šampanjapokaale pruutpaarile ega ekstra tordilabidat ja -nuga.
Mina otsustasin asja selle järgi, et ma ei taha end igasugu vidinatega lolliks ajada ja kuigi pulmaküünalt nt. räägitakse mingiks traditsiooniks olevat, siis väga paljud inimesed, kes ise abiellunud ja teiste pulmadeski käinud, ei tea sest küünlast mitte midagi. Ise ka ei näe sel sügavat mõtet.
Sama laulikuga: väga kahtlen, et meie pulmas mingit sorti laulmist tuleb :)
Külalisteraamat jääb ka ära, ma ei taha panna külalistele kohustust meie kohta midagi öelda. Arutasime mu vaatenurgad tulevase abikaasaga läbi ja sai selgeks, et tema eelistab ka asju ajada nii, et oleks võimalikult vähe vidinaid,mille pärast muretseda.
Ja külalisteraamatu kohal jõudsime järeldusele, et see, kui inimene meie pulma kohale tuleb, ütleb meie jaoks kõik, mis öelda on. Me oleme ta jaoks olulised, kui ta tuleb. See ütleb rohkem kui kirjapandud sõnad.

Nii et see on täiesti suhtumise asi, kas sa pead neid asju oluliseks või ei. Ma ei mõista hukka inimesi, kel on jaksu ja viitsimist selliste väikeste asjadega tegeleda, aga ise me seda ette ei võta. Seega sa pead ise teadma, kuidas sa tahad :)
Jamaks pulm selliste pisiasjade puudumise pärast küll kindlasti ei muutu :)

kilbikas
Võrgust väljas
Liitus: 27 Mai 2008 - 12:25
Re: ei tea ega saa aru
7 September, 2008 - 21:34

Minul ka ei olnud eraldi pokaale, tordi lahtilõikamise nuga ja -jagamise labidat. Küünal oli selline, mis leidsin pruutpaar.ee-st aga ma ei kasutanud seda eraldi mingiks traditsiooniks. Ei olnud mul lauale nimekaarte, pulmalaulikut jne. Külalistele raamtu tõi kohale mehe õde. Ja mõned sinna kirjutasid ka:) Kui Sul on muud asjad kõik tehtud ja leiad endas jaksu ja aega veel mõnede vidinate korraldamiseks, siis lase aga käia. Usu, mitte midagi ei ole katki, kui mõni vidin ära jääb:) Mina korraldasin pulmad praktiliselt 6 nädalaga ega kahetse, et nt küünalt ei süüdand või kasutasime tavalisi pokaale.

Manjaana
Võrgust väljas
Liitus: 22 Juuli 2007 - 14:19
Re: ei tea ega saa aru
8 September, 2008 - 10:37

Mul on pulmad ära olnud ja samuti paljusid asju ei olnud. Pulm selle eest läks 100% korda, endal oli hea ja teistel ka.
Meil ei olnud: eraldi pruutpaari šampaklaase, pruutpaari tordi nuga ja labidat, külaliste raamatut, ei olnud oma nimega linte ega kommikesi/kingitusi külalistele tänutäheks.
Meil oli: pulmaleht (õde tegi, ise poleks ajaliselt nii mahukat asja jõudnud). Seal olid kõikide kohale tulnud pulmakülaliste pildid ja nimed, koht kuhu nad said meile soove kirjutada. Samuti olid meil nimekaardid, kuna rahvast palju (73 in) ja ei tahtnud kohapeal sagimist, siis tegime eelnevalt laua paigutuse ära ja panime igaühe kohale tema nimega kaardikese. Nimekaardi tegemine käis lihtsalt - skaneerisin pulmakutse arvutisse, kirjutasime nime taha ja printisime välja :)
Pudelitele tegime sildid ja samuti lihtsalt - netist leidsime 3 sobivat pildikest (üks viinale, üks punasele veinile ja üks valgele veinile), mõtlesime neile nimetused välja, panime oma nimed ja pulmakuupäeva ja taas printisime välja. Kutsed ostsime (kuigi käsitöö), ´ise ei hakanud vaeva nägema, teksti printisime ka kalka moodi paberile lihtsalt peale (kuigi oskan ilukirja, aga taas aja sääst). Siit pulmad.ee lehel oli keegi neti aadressi välja toonud, kus erinevad wordi teksti kirjastiilid.
Pulmaküünal oli meil olemas, selle tellisin pruutpaar.ee'st, kuigi ilma selleta ei juhtu ka midagi. Ei teadnud minagi sellest enne midagi erilist, kui aga siin hakkasin käima.
Tõesti võid südame rahus osad asjad oma pulmast välja jätta ja midagi ei juhtu. Nagunii on palju asju Ameerikast üle võetud ja leidnud ka Eesti pulmades rakendust. Samas kui mõnda siiski plaanid teha, leia lihtsam viis selle teostamiseks. Õppisin seda oma pulma planeerides - kõike ei pea pruutpaar ise tegema, kas aitavad sugulased-tuttavad või ostad oskajate käest. Ja usu mind, pulmast teeb pulma pruutpaar ja külalised koos!!!
Ära muretse, küll sul kõik õnnestub! :)

Solarineiu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 16:44
Re: ei tea ega saa aru
8 September, 2008 - 12:18

Meil ei olnud jälle pulmalaulikut, pudelisilte, pulmalehte, pulmalippu ja õiged shampusepokkalid jõudsid alles täna kohale. Laual olid tavalised pokaalid lilledega kaunistatud.

Remember - dream is a serious thing....
23-08-08

Remember - dream is a serious thing...

bröllop
Kasutaja bröllop pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aprill 2008 - 13:40
Re: ei tea ega saa aru
10 September, 2008 - 12:46

Tead, kui neid vidinaid ei ole, ei juhtu ka midagi, saab ka ilma nendeta pulmad peetud:) Asjalik pulmaisa on ka abiks ja annab nõu, et mis võiks olla ja mis mitte. Ma tahtsin ka algul laulikuid, a pulmaisa krimpsutas selle peale nina, siis mõtlesin, et mida, mida. Lõpuks ma ei viitsinud neid laulikuid vorpida ja õigesti tegin, kuna pulm oli isegi tempokas, laulmiseks ei jäänud aegagi. Pokaalid lasin graveerida, a noh, oleks võinud ka olemata olla. Lipp ja küünal oli pulmaisa soovitusel olemas, sest üks mäng oli lipuga seotud(sai palju nalja), ning toimus ka nn küünlaring(väga emotsionaalne), mõlemad olid lahedad tegevused. Lipu lasin tuttaval teha ja küünla kaunistasin ise. Kohakaardid tegime viimasel hetkel, et lauda istumisel suurt sebimist ära hoida.
Siis olid veel ametimeeste märgid, auhinnad, oksjoni asjad, siinkohal oli ka pulmaisa suuresti abiks.
Edu korraldamisel!

prooton
Võrgust väljas
Liitus: 24 Juuli 2007 - 10:14
Re: ei tea ega saa aru
11 September, 2008 - 03:15

pulmalaulikutel on minu jaoks selline suhteliselt võidunud aura. tänapäeval võib ju juba, kui tahetakse koos laulda, kasutada ekraani sõnade kuvamiseks või kas või kuidagi karaoke süsteemi kasutada (lihtsalt kargas pähe). mul on mitu laulikut kodus tolmumas, midagi nendega teha ei oska, aga ära on ka nagu imelik visata - teised on hoolega disaininud ja kaunistanud seda...

pulmaküünla mõte meeldib küll, mitmed tuttavad paarid süütavad oma aastapäevadel oma pulmaküünla. aga tohutult nikerdatud-graveeritud-kaunistatud küünla mõte mulle jälle ei meeldi, kogub ainult tolmu rohkem. pealegi aja jooksul mood muutub. 10 aasta pärast võib praegu nii stiilne tundunud küünal olla naeruväärne. parem siis juba midagi klassikalist (oma pulma pean muidugi silmas).

pokaale graveerima ei hakka, samuti ka mitte tordilabidat ja muid esemeid. parem maksan nende jaburduste arvelt rohkem fotograafile või videomehele.

üldiselt teeksin ka koostööd pulmavanaga. kui ta suudab mind veenda mingite jubinate vajaduses, siis olgu nii!:)

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: ei tea ega saa aru
11 September, 2008 - 09:27

Minu jaoks olid pulmalaulikud väga tähtsad. Sest tunnen oma seltskonda ja meil neid ööbikuid seal küll - anna vaid viisijupp kätte ja tuleb jälle :) Ja meil pool ööd lauldi laulikutest - mitte ainult paar-kolm inimest - vaid ikka suur seltskond :D

Alustasime verandalt ja hiljem kolisime tuppa. Mis mulle kõige rohkem meeldis, me laulsime kogu lauliku läbi :D Ja siis oligi juba kell veerand kuus ja meie peiuga läksime tuttu, teised möllasid edasi :)

Aga neid asju ei pea tõesti olema. Meil olid kõik eelmainitud ja ei kahetse.

Atukas
Võrgust väljas
Liitus: 3 Jaan 2008 - 09:35
Re: ei tea ega saa aru
13 September, 2008 - 12:02

kusjuures meie külalised tarisid laulikud kaasa, hommikul aint 3 järgi. laulmine oli tore ja pulmaisa poolt lahedalt korraldatud

Atukas
Võrgust väljas
Liitus: 3 Jaan 2008 - 09:35
Re: ei tea ega saa aru
13 September, 2008 - 12:09

Pulmaküünla osas olen suga nõus. No ma ei saa aru milleks mingite jubinatega 1m küünal? Kus seda hoida? Põleb see kah täpselt 500 aastat kui iga aasta 3 tundi põletada :D Ma ostsin poest tavalise küünla ja kaunistasin ise käepäraste vahenditega ära (Tiimarist mingi stuff) ja jummala kena tuli.

bibikene
Võrgust väljas
Liitus: 18 Aug 2008 - 20:35
Re: ei tea ega saa aru
11 September, 2008 - 20:46

Aitäh heade nõuannete eest. Mul ennem oli jah tunne, et kas ma tõesti pean seda kõik tegema? Nüüd saan aru, et vahet pole. Põhiasjade korraldamisegi peale läheb palju aega.

Atukas
Võrgust väljas
Liitus: 3 Jaan 2008 - 09:35
Re: ei tea ega saa aru
13 September, 2008 - 12:05

pulmalaulik oli, pulmaviin oli, pulmaküünal oli, pulmalippu polnud, erilisi pokaale polnud, tordilabidat mingit peent polnud, nimekaardid olid