Kas kutsute koos kaaslasega?

12 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Kriss
Võrgust väljas
Liitus: 28 Dets 2014 - 22:56
Kas kutsute koos kaaslasega?
25 Jaanuar, 2015 - 20:43

Tundub, et teema oli siin viimati üleval 2008. aastal. Kuidas tänased paarid tegutsevad: kas annate sõpradele, kellel ei ole kindlat elukaaslast, kutse kahele?

Minule see mõte väga ei sobi, sest mõne jaoks võib kaaslase leidmine olla omakorda peavalu ja stress (justkui oodataks ainult inimesi, kes on õnnelikult paardunud). Samuti oleme niigi väga hädas nimekirja moodustamisega, sest meil on väga lai sõpruskond, aga lõputult ei saa külalisi nimekirja lisada (tahame 100ga piirduda). Kui kutsuksin kõik sõbrad kaaslastega, peaksin kellegi jätma kutsumata, et kellegi teise kaaslane vastu võtta. Pulmas võiksid ju vallalised inimesed just üksteist leida :) Kui tuled kaaslasega, kes ei ole su päris teine pool, tunned ikkagi kohustust temaga tegeleda, sest tõenäoliselt ta ei tunne kedagi teist ja oleks ebaviisakas mõne muu meeldiva inimesega öö läbi vestelda. Samas olen aru saanud, et mõned peavad kutset kahele lausa kohustuslikuks ja pulmaetiketi osaks. Mis teie arvate?

entr0py
Võrgust väljas
Liitus: 30 Nov 2014 - 08:33
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
26 Jaanuar, 2015 - 07:53

Kirjuta kutsed viisakas vormis (Kutsume Teid meie erilisele sündmusele jne) või kirjutagi kutsele inimese nimi, mis sest et Ta üksik on. Ma usun, et selleks sündmuseks Ta oma ellu kedagi ei otsi spetsiaalselt ja ehk läheb õnneks, ning leiab kellelgi Sinu pulmas. Kuigi kaaslase leidmine pulmas pole eesmärk ja põhirõhk on ikkagi pulma nautimisel.

hanneslents
Kasutaja hanneslents pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Märts 2014 - 00:42
Kutsusime need, kellega seda päeva südamest jagada tahtsime
26 Jaanuar, 2015 - 15:21

Otsustasime pulma kutsuda vaid endale lähedased inimesed ja mitte kedagi lihtsalt seepärast, et "nii on kombeks". See tähendas juba eos, et kui ei suutnud meenutada kaaslase nimegi, siis kutsusime sõbra/sõbranna ilma kaaslaseta. Samuti tegemine sugulastega. Võis küll olla lähedane sugulane, aga kui läbi ei käinud ja "südamesse ei läinud" tol eluperioodil, siis ei kutsunud. Pean tunnistama, et see tekitas aga mõnede sõbrannade puhul pahameelt, kes kaaslast kaasa ei saanud võtta ja ka suguvõsas hõõrumisi. Ei osanud seda üldse ette näha. Endale kuidagi tundus, et see on ikka nii meie endi asi, kelle kutsume ja keda mitte. Aga võta näpust. Lõpuks tegime mõningad järeleandmised, et ikkagi endale armsad inimesed pulma tulemata ei jääks. Pulmad olid imelised, kõigi külalistega, kes kohal olid.

Palju armastust ja muretut pulmapäeva! http://pulmaisa.wordpress.com

Esko Tepper
Kasutaja Esko Tepper pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuli 2013 - 23:34
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
26 Jaanuar, 2015 - 21:36

Pulm on nii isiklik üritus, et mina ei kutsuks sinna kedagi, keda ma seal näha ei taha. Olen käinud pulmas, kusisegi peigmehe isa ei olnud kutsutud, sest üks alkoholilembeline mees võib rikkuda terve peo. Sama kehtib ka külaliste kohta. Milleks kutsuda inimesi, keda te isegi ei tunne? Võib-olla on nad natukene joogisena vägivaldsed? Ja kui keegi peaks selle pärast solvuma, siis eks see ole nende probleem. Muidugi, nii käituksin mina. :)
Kutsele kirjutatakse "Kallis Lea ja Tõnu ootame Teid..." või "Kallis Tanel ootame sind....". Nii peaks asi olema selge ja kui vallalisi on teisigi, siis võiks nad paigutada ka lauas ühte otsa, et ikka omavahel tihedamalt suhelda. Lisaks võite kutsele veel väikses kirjas kirjutada, et kutse kehtib ühele või kahele. No, et ikka kõik puust ja punane oleks.
Mina tahaksin oma pulmas näha vaid inimesi, keda ma sinna ka kutsunud olen ja keda ma ka tunnen.

Olle
Võrgust väljas
Liitus: 5 Veebr 2015 - 14:29
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
5 Veebruar, 2015 - 14:34

Pulmakutse on ikkagi nimeliselt ja kui saadan paarikesele, siis panen mõlema nimed kutse peale.
Kui saadan vallalisele, siis ainult tema nime.
Ise arvan, et las vallalised tulevadki üksi, siis on lõbusam ning võimalus peol endale ehk kaaslastki neil leida. Mina tahaksin oma pulmas näha samuti vaid oma ja mehe sugulasi-sõpru, keda ma sinna ka kutsunud olen ja keda tunnen.
Lisaklauslina tahaks mainida kutsel ka seda, et registreerimisele ei ole väikelapsed oodatud (mõtlen, kuidas seda ilusasti sõnastada ?)

sirlek
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aprill 2015 - 12:13
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
11 Mai, 2015 - 14:31

See, et kui tahta lasteta, siis võib panna näiteks "palume vanematel lastelt selleks puhuks vaba päev küsida" vms...

Olle
Võrgust väljas
Liitus: 5 Veebr 2015 - 14:29
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
11 Mai, 2015 - 16:39

Kutse on ikkagi nimeline asi ja koos kaaslastega kutsuks neid paare, kus mõlemaid osapooli tunneme.
Pulma tahaks ikkagi ainult neid inimesi, keda juba tunned ja varem näinud oled.
Kui keegi võtab kaasa tundmatu kaaslase, on see suht ebameeldiv kogemus. Siis peaks külaline vähemalt ette hoiatama, et tahab kedagi kaasa võtta ning küsima, kas lauas piisavalt kohti on.

Laste teemal: kutsele võib ju panna teksti, et "Pidu ainult täiskasvanutele" või et "Palun leida selleks päevaks lastele tore hoidjatädi". Selleks 1 õhtuks pikalt ette teades ikka leiad ju kedagi , kes su last hoiab-vanaema, vanaisa, mõni sõbranna või miks mitte palgatud hoidja.

K.R.
Võrgust väljas
Liitus: 14 Aprill 2015 - 13:30
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
12 Mai, 2015 - 12:36

Kuna meie pulm on 100+ külalistega, siis otsustasime, et soovime sel päeval näha ainult neid inimesi, keda me tunneme ja mängivad rolli meie igapäeva elus. Tähendab, kui mõnel on kaaslane, kuid meie ei ole nende aastate jooksul teda näinud, siis ka paraku pulmakutset ei saa.

Roheliine
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2015 - 13:37
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
29 Juuli, 2015 - 22:50

Ka mina mõtlen sellele päris palju ja päris kindlalt veel paigas ei olegi, kas jääb kaaslasega (isegi, kui tean, et inimene vallaline) või mitte. Sest mul on sugulasi, kes on oma kaaslasega aastaid koos olnud, aga MINA teda tõesti ei tea ja pole näinudki. Seega oleks jälle imelik kutsuda ainult sugulane ilma kaaslaseta, kellega ühine pere loodud. Sugulast ise nähtud jah, aga mitte kaaslast. Keeruline :)

K.R.
Võrgust väljas
Liitus: 14 Aprill 2015 - 13:30
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
1 August, 2015 - 09:39

Soovitan siis teha nii, et enne pulmapäeva leiate aega, et kohtuda nende inimestega, keda pole varem näinud. Vähemalt ei teki olukorda pulmas, et näete neid inimesi alles esimest korda :) Samas aga kui külaliste arv limiteeritud, siis soovitan selle üle siiski mõelda.

Roheliine
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2015 - 13:37
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
13 August, 2015 - 15:48

Olen sellele nüüd mõelnud ning meie kutsume kõik külalised, sh vallalised, koos kaaslasega. Meenutasin ise ühte pulma, kus kaaslast kutsutud ei olnud, olin koos ühise sõbrannaga pulmas. Aga kui kõik teised on põhimõtteliselt paaridena pulmas ja kui need, kes kaaslaseta ka vallalised (minu kohta see ei käinud), oli üsnagi ebameeldiv osadest mängudest osa võtta ja kahjuks ei saanudki väga kõikides kaasa lüüa. Seega pidin pool mängudest laua taga veetma. Muidugi see oleneb kõik korraldusest ning pulmaisast, kuid vaadates pulma ja seda sündmust tilkus süda verd ja niiii oleks tahtnud enda kaasat kõrvale. Ja minu kaasaga oli pruutpaar n.ö tuttav.
Loomulikult on kutsumine, kaaslaste jms korraldamine pruutpaari otsus. Üldiselt ikka kaaslasi "niisama" pulma kaasa ei võeta ja isik, kellega tullakse pulma on ka juba midagi enamat kui lihtsalt "hea tuttav kellega pulma minna". Mina tahan, et minu pulmas tunneksid end kõik hästi ja mõnusalt, et kellelgi ei oleks väga võõras olla (sest meie pered on n.ö ikkagi vähe võõrad üksteisele, hea kui keegi tuttav kõrval alguses).

Aastaid tagasi rääkisin küll, et kui peaksime abielluma, siis kutsume a i n u l t neid, keda teame ja mingeid "linnukesi" ja "sõbrakesi" kutsele ei märgi. Tänaseks on aga minu mõtlemine selles osas muutunud :D. Ja kes teab, võib-olla muutub veel... :)

maretm2lk
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2015 - 11:45
Re: Kas kutsute koos kaaslasega?
20 August, 2015 - 07:23

Meie mõtlesime, et vallalistele saadaks kutse ikkagi ühele, aga märgiks kuidagi naljakalt lisalehele, et kui nad nüüd vahepealse aja jooksul endale kaaslase leiavad, siis võtku kaasa.

Need külalised, kellel on kaaslane juba olemas, neile lähevad kutsele ikka mõlemad nimed. Nad on ju mõlemad meie sõbrad ja külalised. Kui me aga teame, et näiteks Maimu on vallaline, saadame kutse ainult Maimule. Aga samas ei tahaks sellelt Maimult ära võtta võimalust armuda ja oma uus kallis kaaslane ka peole kutsuda. Pulmakutsed tahame suhteliselt varakult ära saata, nende kuudega võib nii mõndagi juhtuda!

Aga meil on suhteliselt lihtne, täitsa vallalisi saab ainult ühe käe sõrmedel ära lugeda ja pool nendest ja juba peast hallid, ega nemad vast enam uut kallimat ei leia :)