Väliregistreerimine sõpradele- sugulastele. laud vaid perele!?

3 postitust / 0 uut
Viimane postitus
laara
Võrgust väljas
Liitus: 23 Mai 2013 - 15:56
Väliregistreerimine sõpradele- sugulastele. laud vaid perele!?
23 Mai, 2013 - 16:06

Vaimusilmas on alati olnud pilt meist kahest registreerimas abielu kindlas paigas järve ääres.
Ühtlasi sooviks seal näha lisaks meie peredele ka lähemaid sugulasi ja sõpru. Mis te arvate, kas peaks piinlikust tundma, kui registreerimisele on kõik kutsutud , aga seal samas paigas (mõisas) jätkub hiljem sööming vaid meie perekondadega. Õues pakuks šampust ja suupisteid ning ehk mängiks ka jazz-ansambel ja oleks seal niimoodi paar tundi?! Kas sellisel puhul üldse esitada neile teistele külalistele kutsed või mainida lihtsalt suusõnaliselt, et kõik asjast ühtmoodi aru saaksid ( ei mingeid kinke, lauda ega tralli vaid lill ja õnnesoovid ja koju ära :) )
Palun aidake! Kiire hakkab peale tulema ja olen täiesti segaduses! Rahakott lihtsalt ei kannata suurt pidu ja ise eelistakski rahulikku ja romantilist.

Suur tänu! :)

isadora
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2012 - 10:48
Re: Väliregistreerimine sõpradele- sugulastele. laud vaid...
24 Mai, 2013 - 11:24

Kui see on teie soov, siis nii tehkegi! Mina arvan, et kutse oleks selles olukorras just vajalik - sinna saadki märkida sugulastele ja sõpradele, et nad on oodatud tunnistajaks teie ilusale hetkele (tseremooniale) ja vahuveinilauda kell xx-xx. Siis nad näevad juba kutselt selgelt ära, mis neid ees ootamas on - tseremoonia ja sellele järgnev šampuselaud, viimane just selle teatud kellaajani, mis kutsel märgitud. Tagasihoidlikule kutsele saad ka kirjutada, et noorpaari rõõmustaks üks lilleõis, aga kingitusi ei ole tarvis tuua. Kui inimesed on ette informeeritud, ei tule segadust. Keegi ei oota rohkemat, kui kutsel seisab. Vastuvõtu lõpus toimub pidulik noorpaari ärasaatmine (kui vastuvõtt toimub õues, siis ütletegi jumalaga, tänate sõpru-sugulasi ja lähete pidulikult mõisa ära sisse).
Perele on siis kaks varianti - kas kirjuate nende kutsele rea lisaks, et nemad on pärast vastuvõttu oodatud mõisa restorani teiega koos tähistama või ütlete selle lisainfo neile suusõnaliselt. Igal juhul tasuks neid siis informeerida ka sellest, et sinna on oodatud ainult nemad - siis nad ei pea sellest teiste külaliste ees ülemäära juttu tegema.

Nelli Kerde
Kasutaja Nelli Kerde pilt
Võrgust väljas
Liitus: 18 Aug 2006 - 16:59
Re: Väliregistreerimine sõpradele- sugulastele. laud vaid...
30 Mai, 2013 - 14:37

Tere Laara,

Eelkõneleja soovitus oli väga asjalik, ka mina soovitaks kindlasti kõigile külalistele kutse teha, nii on kõigile teada, mida Teie neilt ootate.

Häbenemiseks ei näe ma mingit põhjust! Minu enda pulmas toimus asi sarnaselt. Peale laulatust toimus õnnitlemine ja seejärel pulmarong. Pulmarongis tekime paar peatust (kurepesa, neiupõlvenime saatmine) ning siis lahkusime meie seltskonnast, et minna pildistama. Külalisi ootas tagasihoidlik laud pirukate, kohvi ja teega. Edasisele peole oodatud külaliste kutsetel oli siis märge, mis kellaks nad peaokohas olema peaksid.

Ilusat pulmade korraldamist soovides,

Pilt kommentaari juurde: 

Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee
fb: Pulmadeks