Kenad perekonnaseisuametid (maavalitsused-notarid)

2 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Legola
Võrgust väljas
Liitus: 4 Veebr 2016 - 09:45
Kenad perekonnaseisuametid (maavalitsused-notarid)
4 Veebruar, 2016 - 09:52

Kas keegi on käinud paljudes maavalitsustes-notarites kohapeal ja näinud registreerimiseks mõeldud ruume?
Soovime kahekesi kevadel abielu registreerida, päris pulmapidu lükkus 2017 aastasse, sest pea kõik meile sobivad teenusepakkujad olid vajalikul päeval juba broneeritud, aga meie kannatus enam vastu ei pea, niigi kaheksa aastat patuelu elatud :)
Õnnepalee jääb kindlasti välja, kuid kuna teeme selle tõesti vaid endile, siis registreerijat majast välja kutsuda tundub mõttetu raharaiskamine. Oleme valmis selleks sõitma üle Eesti, aga tahaks teada, kuhu suunas tasuks autonina keerata. Või siis kas näiteks mõni Tallinnas asuv notar on oma kontori pilvelõhkuja viimasele korrusele teinud? Kas enamus ruumid näevad tõesti välja igavad maavalitsuse ruumid, ei mingit ilu?

Helen_2016
Võrgust väljas
Liitus: 11 Veebr 2016 - 00:05
Re: Kenad perekonnaseisuametid (maavalitsused-notarid)
11 Veebruar, 2016 - 00:10

Harju maavalitsuse registreerimisruum on täitsa kena ja pidulik. Lisaks on sealne juhataja (kes abielusid registreerib) ise meeldiv inimene ja ei ole sellist konveierit nagu õnnepalees. Meie päeval näiteks on kõigi paaride jaoks näiteks jäetud tund aega (mitte 15 min nagu kuuldavasti õnnepalees suviti). Notarite kontoritest pole ühestki midagi erilist leidnud. Kui, siis Sepa, Merikäpa jt kontoril on natuke vaadet. Ants Ainson samas on ka selline notar, kes suudaks ilmselt ka notariaalselt abielu registreerimise täitsa muhedalt ära teha.