Mängud ja traditsioonid pulmas

39 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Brit
Kasutaja Brit pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Mai 2007 - 20:40
Mängud ja traditsioonid pulmas
15 Juuli, 2007 - 10:45

Mis mängud ja traditsioonilised tegevused teil plaanitud või olid pulmas? Kas endiselt on in peigmehe poolt puude lõhkumine ja pruut nukku mähkimas või midagi kudumas, õmmeldes, pruudirööv jms või on nüüd uusi põnevamaid ja kaasaegsemaid tegevusi-mänge? Oleks tore neist lähemalt teada...
Ja kas nendest mängudest kõigist teadsite enne pulmi ette või jättis pulmaisa need üllatuseks?

Mannike
Võrgust väljas
Liitus: 15 Mai 2007 - 11:13
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
16 Juuli, 2007 - 12:45

Tere!

Meie ei tee üldse selliseid mänge. Pulmaisalt soovime, et oleksid humoorikad sõnavõtud, meie ei soovi ühtegi asja ise teha kaasa. Meil ei tule traditsioonilist pulma ka, tuleb laulatus ja pidulik õhtusöök elavamuusika taustal.

aa oksjoni teeme, kuhu paneme meie tehtud fotod raami. ja võib olla mõni mäng ka aga seda peab läbiarutama. Eks näis.

Liirum
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuli 2007 - 22:12
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
16 Juuli, 2007 - 22:35

Njah. Olen olnud paljudes pulmades pulmaisa ja ei kujuta küll ette milleks siis üldse pulmaisa kui Pruutpaar, kes on aukohal, ei soovi ise millestki osa võtta. Isegi kui on ebatraditsiooniline pulm st. ainult pidulik söök ja ei midagi suuremat siis ikkagi on ju ilus tava teha mõned mängud kaasa , et teie külalised ei ütleks sama me ei tee kaasa. Edu igaljuhul Teie humoorikale pulmaisale.

emia
Võrgust väljas
Liitus: 9 Juuli 2007 - 14:06
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
23 Juuli, 2007 - 15:10

See puulõhkumine ei olegi mäng vaid nagu katseks peigmehele, et kas saab töödega hakkama ja sama ka pruudil. Mänge tehakse pulma jooksul küll igasuguseid, kuid tõesti peaks noorpaar olema aukohal ja rohkem käsikäes vaatleja ja kohtuniku rollis mitte maani kleidi ja kontsakingadega liiga palju rahmeldama. aMuidugi võetakse osa ka aga siis valib nii pruut kui peigmees oma võistkonna ja toetab neid.

karin171
Võrgust väljas
Liitus: 17 Juuli 2007 - 15:22
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
23 Juuli, 2007 - 15:33

meie ei tea mis mänge pulmaisa teeb, aga teame kus kohtades käime peale registreerimist.

mystic13
Kasutaja mystic13 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2007 - 14:39
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
2 August, 2007 - 22:13

Oma pulmadeks kogusime kokku sellise tegevuste repertuaari:
- Tutvustusring kõigile: (paaridest räägib üks, otsustavad ise, kui väga suur soov on, võivad ka mõlemad rääkida; üksikutel pole eriti valikut. Mida räägitakse? Tutvustatakse ennast (ja kaaslast) ning kuidas ollakse pruudi/peigmehega tuttavad; lisaks, kui kohe torust tuleb mõni vahva teemakohane lugu, võib selle ka ära rääkida, aga lugu pole kohustuslik.
- Ametite andmine koos kommentaaridega (ametisildi juures ka ametijuhend)...
- Meeste aga sama hästi võib olla ka naiste vanne (hea tantsuvahepalade nö mäng): kõik mehed saavad viimast korda pruudiga (peigmehega) valssi (või midagi muud) tantsida ja joovad seepeale viina (või mingi muu vande joogi) tõotades sellega pruuti/peigmeest mitte kunagi endale ihata vmt.

Katsed pruudile ja peigmehele:
Peigmees - oma naise jala tundmine - kuskil 6 naist, kes saavad oma sääre paljastada, istuvad kõrvuti toolidele, seejärel talutatakse isamehe poolt tagatoast peigmees, kellel on silmad kinni seotud, ja ta hakkab tuvastama oma naise jalga. Kombata võib peig varvastest kuni põlveni. Hea, kui oleks sinna sekka panna ka üks mees, kellel sukad jalas, vahele võib torgata ka mõne karvaste jalgadega kuti. Lõpus peab peig ära arvama selle õige, kommentaarid teretulnud ka varasemalt.
Pruut - oma mehe käte tundmine ą kogutakse vabatahtlik hulk mehi silmad seotakse pruudil sümboolselt kinni (et soengut ja meiki ei rikuks :)) ja istub toolile, siis käivad kõik vabatahtlikud ja teevad kas pai õlgadele, väikese massaaži vmt. Lõpus peab pruut ära arvama selle õige.

- Mäng: joomisvõistlus: 2 võistkonda, kõigil samad joogid: esimene alustab ja kui lõpetab alustab teine jne. Võidavad kiiremad ja preemiaks eelisjärjekord WC ukse taga (lisaks pisikesele alko-pudelile):).
- Mäng: nobedad näpud. Riidest koti sisse pannakse erinevaid asju: kork, polt, nööp, erinevaid malendeid (pulli pärast võiks norida ja öelda, et üles tuleb leida valge kunn, nt:)), pastakas, käbi, tikutops, niidirull, münte, rohupurk, filmirullitops, juukserull, huulepulk, plastlusikas ja muu pisikesed asjad moodustatakse 2 võistkonda. Väljaõngitsemine käiks vastavalt nimekirjale (6-7 asja).
- Mäng: mälutreening. Mehed /naised ringis, et loevad numbreid 1,2,3,4,5,- (ei ütle midagi),1,2,3,4,5 jne või 2,4,6,8,-,2,4 jne. Pulmavana ringi keskel ja saadab eksijad tagasi kohtadele.
- Sukapaela mahamängimine Kell 0:00 – pärja asemel libistas peig uue pruudi säärele oma pruudilt võetud sukapaela, pruut kinnitada uue peigmehe vööle kukru 15 mündiga, millega soovitakse noorele perele jõukust majja... siis uuele pruutpaarile kibe, avavalss ja tordi jaotamise kohustus.

Võitjatele mõnusad auhinnad:
- vinged assortiišokolaadi karbid
- pisikesed alkopudelid
- filmide DVD-d, muusikaga CD plaadid

eksu
Kasutaja eksu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2006 - 17:15
Re:
3 August, 2007 - 12:29

Meil olid ka mängud ja katsed pulmavana poolt üllatuseks, nii et me ei teadnud, mis meid ees ootab. Pruutpaari katsed näiteks olid järgmised:
1. Külaliste käest korjati münte ja need pandi eraldi laua peale laiali. Meie ülesandeks oli siis need sealt kokku korjata, et kumb summaliselt endale rohkem saab (tehakse vist ka sedasi, et kumb endale arvuliselt rohkem münte saab, aga seda ei öelda tavaliselt ette). Selle mängu puhul oli kõige naljakam see, et mingeid reegleid ei olnud. Sellele vaatamata korjasime me mõlemad alguses münte ükshaaval. Kuskil poole peal tabasin mina ära, et alguses ju ei öeldud, et ükshaaval peab neid korjama, nii et ma lõpetasin mängu kiirelt sellega, et kraapisin järele jäänud mündid kahe käega kokku ja tõstsin enda nõusse. Niimoodi kirjeldades tundub see võibolla tobe, aga kohapeal oli see vägagi naljakas ning videost vaadates samuti. ;) Kui õieti mäletan, siis tulemuseks oli see, et meie peres on raha asjad minu käes.
2. Laua keskele pandi kauss tavalise veega ning kummalegi anti tühi šampuse klaas. Mõlemad saime ühe võimaluse pulmavana poolt antud taskurätt sinna vette kasta ning taskurätikusse jäänud vesi šampuseklaasi pigistada. Ülesanne oli, et kumb saab sedasi klaasi rohkem vett. Kahjuks ei mäleta enam, mida see tähendas.
3. Pulmavana andis meie kätte tavalise vormileiva ning pidime koos sealt kinni hoides selle pooleks murdma. Pärast selgus, et kumbki peab omale murtud poole külalistele niiöelda sisse söötma (ühele anti üks ja teisele teine laua pool, kellele seda jagada) ja see käis aja peale. Selle võistluse võitis minu mees, sest tema võistkond suutis oma leivapoole kiiremini ära süüa, mis tähendas seda, et mina olen meie peres söögi tegijaks. :P

Ämmadele oli ka jõukatsumine. Kummalegi anti väike mänguauto, mille külge oli seotud niidirull. Mõlemad autod viidi ämmadest ühele kaugusele ning nende ülesanne oli kiiruse peale auto endani toimetada, kusjuures ei tohtinud lihtsalt niidist tõmmata, vaid pidi auto niiti rulli peale kerides enda juurde saama.

Liisa006
Kasutaja Liisa006 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 7 Aug 2007 - 09:04
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Jaanuar, 2008 - 14:19

Kas umbes 140 inimesega pulm kukuks ilma mängude ja muu selliseta läbi?

Ticky
Võrgust väljas
Liitus: 8 Juuni 2007 - 21:04
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Jaanuar, 2008 - 15:09

Ega ta ei pea seepärast kohe läbi kukkuma.. Oleneb ikka rahvast endast..
Mõne pulma puhul ei olegi võimalik teha selliseid mänge, kuna rahvas ei tule kaasa..

mystic13
Kasutaja mystic13 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2007 - 14:39
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Jaanuar, 2008 - 19:09

Mängude korraldamine peaks suures osas olema pulmavana teema –
kas ta korraldab,
mida ta korraldab,
kuidas ta korraldab.
Super pulmavana võib ka ilma mängudeta hakkama saada (on nt ainult katsed pruutpaarile ja mingi muu meelelahutus – meil sai kena hulk külalisi esineda imetillukese rolliga pulmavana kohapeal komponeeritud etendusel).
Ise saate siinkohal pulmakava ja külaliste meelelahutusprogrammi mõjutada, kui tellite nt erinevaid esinejaid (meil oli DJ ja tunnine vahepala live-esitlusena Noorkuu poolt), see on suurepärane vaheldus, nö muu tegevus rahva lõbustamiseks.

snegurotska
Kasutaja snegurotska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2007 - 09:14
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Jaanuar, 2008 - 19:40

minul pooled mängud omal mõeldud ja pooled jätan pulmaisale mõelda, siis jääb mulle ka midagi üllatuseks.
huvitav oleks aga vahetada kohustused ära, et kas naine saab ka puulõhkumisega hakkama ja mees tite mähkimisega, ega keegi pole nii veel teinud??

kratiplika
Kasutaja kratiplika pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Veebr 2008 - 13:06
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 16:19

Meil üles ka pulmaisa, et ta mänge meile ette ära ei räägi, et muidu pole meil ka huvitav vaadata. Ainuke mis mina tingimusteks sean, on see, et söögi-joogimängud pole soovitatavad ja ülisporti külalisi tegema ei kavatse panna. Samuti ei mingit alandamist või sundimist. Aga mänge peab olema! Minu meelest on mängud traditsioon.

Ise teeme oma elu ilusaks.

_______________________
Ise teeme oma elu ilusaks.

Bride2008
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aug 2007 - 15:09
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Jaanuar, 2008 - 11:23

Ühes pulmas, kus ma käisin, pidi peigmees särgile nööbid ette õmblema ja pruut pidi puud lõhkuma:) peigmees sai õmblemistööga väga hästi hakkama, kõik kuus nööpi sai ühe augu ette õmmeldud:) pruudil puu lõhkumine nii hästi välja ei tulnud, ta oli ise ka selline kiitsuke:) aga naljakas oli kõrvalt vaadata küll

Katsa
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 14:34
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
15 Veebruar, 2008 - 18:37

Pulm tuleb ikka mängude ja muu sellise naljaga, et oleks ikka rahval tegevust, niisama istuda-süüa-juua-tantsida saab igal juubelil.

-----------------------
See päev on teel...

meie2008
Võrgust väljas
Liitus: 25 Sept 2007 - 22:54
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
15 Veebruar, 2008 - 20:16

oma pulmas olevaid mänge veel ei tea kuna pulmaisaga täpsemalt rääkima lähen alles 2 kuu pärast. aga venna pulmas olid pruudi ja peigmehe mänguks pükste tirimine kumbki ühest sääres ja oma poole- kes saab endale suurema osa pükstest selle jalas on kooselus püksid
isamees viskas maha raha(sente) ja see kes korjas endale rohkem selle käes on rahakott
need kaks jäid hästi meelde ja pealt vaadata oli ka huvitav :)

koos läbi elu 07.06.08

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 14:47

Mul tuli üks naljakas mäng meelde, mida ma ühes pulmas nägin - et kui kellegi vaja siis palun kasutage.

Tegu on meestele mõeldud teatevõistlusega. Nagu ikka 2 meeskonda ja võisteldakse kes kiiremini viinapudeli tühjaks jõuab juua, niimoodi, et üks võistleja valab pitsi täis, teine joob tühjaks ja kolmas võtab "sakuskat" peale ja niikaua kuni pudel tühi.... seal pulmas kus ma seda nägin juhtus nii, et üks õnnetuke pidi kogu aeg jooma, teine ainult valas ja kolmas ainult sõi ja mulle tundub, et see oligi vist mõte :) - pudeli suurust saab loomulikult muuta ....

Mitte et ma joomist propageeriks, kuid see oli tõeliselt naljakas, ja kuna pruutpaar valib võistlejad siis ta ju saab valida sinna sellised mehed kes "kannavad" juua.

Katsa
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 14:34
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 14:55

Mitte et ma paha pärast, aga minuarust vägisi söömise ja joomise mängud pole head. Tuttav pidi kunagi ka taolises mängus 1,5 l vett võidu peale ära jooma ja pärast oli see päev tema jaoks läbi, niivõrd paha hakkas tal paljast veest... Aga eks see maitse asi, meie pulmas selliseid ei tule :)

-----------------------
See päev on teel...

kratiplika
Kasutaja kratiplika pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Veebr 2008 - 13:06
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 15:04

Nõus. Samuti ei tea me ju kellelegi midagi sisse söötes seda, et mille vastu võib ta ntx allergiline olla. Meil ka selliseid mänge ei tule.

Ise teeme oma elu ilusaks.

_______________________
Ise teeme oma elu ilusaks.

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 15:13

Nagu ma ütlesin, et pudeli suurust ei ole kindlaks määratud ja seal pulmas ei juhtunud kellegagi midagi... ja mäng ei ole kohustuslik ;)

Bride2008
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aug 2007 - 15:09
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 15:06

Kahjuks ei ole sellised mängud ka minu meelest head, sest nt sellisest viina joomisest võib saada ka alkoholimürgituse, sest see ju tuleb ära juua aja peale. Teiseks on oht seetõttu väga kiiresti purju jääda ja keegi ei taha näha oksendavat külalist. pealt vaadata võib olla muidugi naljakas aga ma küll ei tahaks saada jooja rolli.

kiusu
Kasutaja kiusu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2007 - 21:53
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 14:57

Üks mäng pruutpaarile on näiteks selline, et peig võtab pruudi sülle ja siis hüppab vaiba all olevale taldrikule otsa ja selle järgi vaadatakse palju peres lapsi olema saab.

kratiplika
Kasutaja kratiplika pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Veebr 2008 - 13:06
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 15:02

Ma kardan et enamik mehi ei julge selle taldriku peale küll hüpata ;) vähemalt mitte väga kõvasti. Arvan et minu mees läheks ketaslõikurit küsima ja lõikaks taldriku täpselt pooleks - et kaks last täitsa parasjagu ;)

Ise teeme oma elu ilusaks.

_______________________
Ise teeme oma elu ilusaks.

kiusu
Kasutaja kiusu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2007 - 21:53
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 16:19

Hea nali:P Minu mehele on see kohustuslik, kuna see on Läti traditsioon ja ta ise seda verd:P

Katsa
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 14:34
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
21 Veebruar, 2008 - 17:14

Põnev mäng :) Mina polegi kursis mängudega, mis meil tulevad ja ei taha ka teada, arvan, et pulmaisa midagi ebameeldivat ei tee ja nii endal ka ikka mõni üllatus :)

-----------------------
See päev on teel...

kiusu
Kasutaja kiusu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2007 - 21:53
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 14:22

Kuna meil on eestlasest pulmaisa, kes Läti tradtsioone ei tea,siis peame me talle ise need selgeks tegema. Aga õnneks ei tea ka meie kõiki ja peigmehe vanaema hoolde jäävad need, et väike üllatus ka ikka oleks:)

Bride2008
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aug 2007 - 15:09
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 16:26

teil saab siis päris lahe pidu olema:) Eks anna peale pulmi siis meile ka ülevaade nendest läti traditsioonidest ja sellest, kuidas külalistele meeldisid:)

kiusu
Kasutaja kiusu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2007 - 21:53
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 19:52

Seda kindlasti, siis saavad teisedki ideid. Mul on plaanis mehe suguvõsale lätikeelne kõne pidada, seda saavad nad kindlasti naerda:P

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 19:53

Lätikeel on tõesti üks huvitav keel, millest ma mitte midagi aru ei saa:D

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

kiusu
Kasutaja kiusu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2007 - 21:53
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 20:02

Ja eriti mõnus on olla seltskonnas kus sina oled ainuke eestlane, kohe mitte midagi ei saa aru:)

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 20:09

Elasin aasta aega Lätis ja passiivne keel tuli suht ruttu, nad naljamehed ju dubleerivad filme ja pikapeale hakkasin aru saama... palju sõnu on minu arust vene keelega sarnased.

kiusu
Kasutaja kiusu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2007 - 21:53
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 20:20

Seda küll jah , aga mulle meeldib , kuidas nad eesti keelt räägivad, ühtegi tugevat tähte ei ole, näiteks poes hääldavad boes, mõnus kuulata.

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 20:21
anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 20:33

Aga nad teavad palju ankdoote eestlastest :), aeglased pidime me olema mhmh!!

Üks mu tuttav seal teatas ükskord pidulikult, et ta teab ka eestikeelseid väljendeid ja siis ütles soravalt "Kristiine keskus" :) tükk aega saime naerda, ikkagi üks tähtsamaid väljendeid eesi keeles üldse ;)

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 20:36

No neil on kindlasti hea neid anekdoote rääkida eestlastest, eriti kui me aru ei saa, mis nad räägivad:)

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 20:20

kui jah juba elada ka selles keele keskkonnas siis hakkab ehk aru saama, aga üldiselt muidu segane, vb. kuna ma vene keelt ikka natsa oskan siis saaks kunagi ehk lätikeelest ka aru:D

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 16:29

Lätist rääkides...mäletan et seal oli mingi jalgade pesemise traditsioon kah veel, enne kui pruutpaar pulmaööd veetma läks, aga ma ei suuda meenutada miks see hea ole (peale selle, et ikka puhtana magama minna) :)

kiusu
Kasutaja kiusu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2007 - 21:53
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 19:50

Pestakse vanaelu tolm jalgelt ja alustatakse uut ja paremat, oma kaasaga:)

Katsa
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 14:34
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 20:42

Ilmselt sama traditsioon, mis eestlastel kätepesu :)
-----------------------
See päev on teel...

Katsa
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 14:34
Re: Mängud ja traditsioonid pulmas
22 Veebruar, 2008 - 16:40

Üldse oleks lahe teada saada erinevate maade pulmakombeid :)

-----------------------
See päev on teel...