Pruudirööv

11 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Brit
Kasutaja Brit pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Mai 2007 - 20:40
Pruudirööv
24 Juuli, 2007 - 16:44

Mida pruudirööv endast täpsemalt ette kujutab? Mis hetkel seda tehakse, mis juhul seda teha saab, kes selle organiseerib, mida siis mehelt nõutakse pruudi lunastamiseks, kas tänapäeval üldse on veel see kombeks?

craty
Võrgust väljas
Liitus: 27 Märts 2007 - 16:43
Re: Pruudirööv
24 Juuli, 2007 - 16:57

Mind rööviti ära küll. Sinu ülesanne on ainult välja valida pruudivalvurid ja need pulma alguses teatavaks teha (kui on pulmaisa, siis tema jagab ameteid ja sina nimetad inimese nime, kes selle ameti omanikuks saab). Röövi organiseerivad külalised ise (juhul kui pulmas on hakkajaid ja tegusaid inimesi). Minul oli nii, et kaks seltskonda (seltskonnad moodustusid kuidagi ise) proovisid mind korraga ära röövida :), ise teadmata, et mõlemal ühine plaan on, lõpuks muidugi ühineti. Ühesõnaga, minu mees võeti tantsima (mis oli ilmselge vihje, et nüüd hakkab midagi toimuma, sest sellise "moosivarga" näoga tuldi teda tantsima kutsuma) ja minule öeldi, et nüüd on pruudirööv ja tuled meiega kaasa. Kõige lõbusam oli see, et mind viidi pruudivalvurite tuppa :) Sealt ei osanud nad mind otsida. Toas olid veinid ja klaasid, nii et minul oli röövijatega toas lõbus. pärast nägin video pealt, et kui kõik teada said, et pruut on röövitud, hakati "kibe" karjuma, mis tähendas, et peigmees pidi pruudivalvuriga (meesterahavas loomulikult) suudlema. Seejärel kästi valvuritel pruut üles otsida või muidu peavad peiuga veel pulmaöö ka veetma :) Pulmaisa küsis siis, et millised on nõudmised pruudi tagasi saamiseks. Lõpuks lunastas mees mu liitrise Hennessy konjakiga välja. Konjaki ostsid saamatud pruudivalvurid pärast meile muidugi tagasi.

Asjatundja
Kasutaja Asjatundja pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2006 - 22:44
Re: Pruudirööv
24 Juuli, 2007 - 17:39

Pruudirööv on väga lahe traditsioon, eriti kui see kukub välja nii nagu craty kirjutas.
Tihti aga leitakse, et pruudi peaks autoga eemale viima, et keegi teda ei leiaks. Kui napsused inimesed hakkavad autoga sõitma ja kui keegi sattub veel neid ka taga ajama siis sellest head nahka ei tule. Olen ise sellises pulmas olnud. Kõik lõppes küll häasti aga oleks võinud ka mitte lõppeda.

Parasoll
Võrgust väljas
Liitus: 1 Veebr 2007 - 11:10
Re: Pruudirööv
24 Juuli, 2007 - 20:46

Pruudirööv on minu suurim hirm! Just õhtusele programmile mõeldes. Mul on see viie minutise täpsusega paika pandud. Ja kui pruut ära röövitakse, peigmees otsib... ja külalised teevad mida? Ja programm on sassis ja kõik seisab...

Ermo Leuska
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2007 - 13:42
Re:
24 Juuli, 2007 - 21:11

Rahu, ainult rahu! :) Pulmakava on ikka ainult orientiiriks mõeldud, mitte kella pealt jälgimiseks. Tore, et kõik on viie minutilise täpsusega planeeritud, kuid ega Te ei korralda ju otsesaadet televisioonis, kus kõik peab kella pealt käima, vaid ikkagi enda pulmi! Igasugust hilinemist ja ajakava nihutamist tuleb pulmapeo toimetustes paratamatult ette ning see on täiesti normaalne! Pulmapidu on ju piisavalt spontaanne ja omasoodu kulgev üritus, kava on rohkem korralduslikuks selgrooks tegijatele, pulmalised ise ei pea sellele mõtlema. Uskuge mind - kõik sujub niigi hästi!

Teemasse ka: kui pruut ära röövitakse on ka külalistel piisavalt palju tegemist, pruudiröövile elatakse ju kaasa ometi! Ja küll pulmaisa mõistab rahva meelt lahutada sel ajal.
See on lihtsalt minu arvamus! Pulmakorraldajaid ja pulmaisasid on erinevaid, nii ka kombeid.

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Pruudirööv
25 Juuli, 2007 - 08:57

meie pulmas pidi olema pruudirööv planeeritud pulmavanal, kuid kohe, kui poisid meil teada said, et selline asi võiks millalgi tulla, arvasid nemad, et ootavad ise parajat hetke:)
ühel hetkel läksin välja üksi jalutama, et peokoha juures olevat loodust nautida ja korraga kuulsingi enda selja taga samme, poisid tulid ja võtsid mu autosse ja sõitsid ära. Sõitsime natuke aega ringi ja siis toodi mind tagasi. Minu lunastamiseks ja selleks, et külalised ikka veendunud oleksid, et mu abikaasa mind väga tagasi tahab, lasti tal pulmalipu vart kasutades kepitantsu tantsida ja kasatsokki:) peale selle pidi ta jõudemonstratsiooni tegema, et tõstis oma 2 onutütart üles nii, et need tema biitsepsi küljes rippusid:)
väga lahe oli kokkuvõttes:) seega poleks mõtet karta:)

ja muide, meil oli ka küll kava kirjas, mingi 15 minutiliste täpsustega, kuid osad asjad jäidki tegemata ajanappuse tõttu, kuid igav ei olnud küll kellelgi.. lõpuks oli nii, et programm oli nii tihe, et oksjon kui kõige viimane asi lõppes alles pool kaks öösel:D aga see oli ka super ajastus, sest inimesed olid piisavalt juba napsu võtnud ja kõigil oli väga hea tuju ja kõik olid väga lahked:D

nii et edu teilegi:)

/Zeal without knowledge is a runaway horse/

emia
Võrgust väljas
Liitus: 9 Juuli 2007 - 14:06
Re: Pruudirööv
25 Juuli, 2007 - 13:50

Pruudirööv võib tore olla, kui röövlid ei ole purjus. Pruut ei tohiks aga igaks juhuks autoga sõitma minna. Tegelikult ka üksi ei jalutata kusagil, pulmapäeval ollakse ikka peigmehega käest kinni igal pool. See teistelegi imeilus vaatepilt. Vahel kipub rööv käest ära, kui röövlid jäärapäised ja ei tea, mida tahavad. Olen ka peigmehe röövi näinud, kus pruut, kes beebiootel väha ähmi täis oli ja turvameestega jooksis ja löpuks autoga sõitma läks. Tegelikult leiti peigmees ülemeelikute sõbrannadega kõrvalhoonest. Naljaga pooleks planeeritud asi võib kujuneda halvaks naljaks, igatahes ämmad nutsid ja rahvas oli õnnetu, hiljem läks küll pidu rööpasse ja miskit halba ei juhtunudki.

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Pruudirööv
25 Juuli, 2007 - 14:34

asi võib jamaks minna küll ainult siis kui sa korraldad pulmad nii, et kutsud paar korda elus nähtud inimesed ka. Ma ei kujuta küll ette, et meie ühised kõige ligemad sõbrad, kes kutsutud said, oleks midagi hullu teinud. Sellepärast polegi mõtet igatühte päris pulma kutsuda - siis on võimalus, et asi läheb labaseks.

Üksi ei jalutata? Minu arvates ei ole see küll mingi reegel :) Igaüks teeb oma pulmad täpselt selliseks nagu ise soovib ja kui soovib jalutada, ei ole selles küll midagi paha:) Käest kinni ja käevangus ja süles niigi oldud terve päev koos, vabalt võib õhtul olla ka tüdrukutega, rääkida vanematega, sugulastega - ei pea kahekesi ninapidi koos olema kogu aeg:)

/Zeal without knowledge is a runaway horse/

emia
Võrgust väljas
Liitus: 9 Juuli 2007 - 14:06
Re:
26 Juuli, 2007 - 00:59

E tahtnud mingil kombel tundeid riivata. Tundus, et teil läks see asi kenasti, tahtsin lihtsalt öelda, et kõike võib ette tulla ja peab lihtsalt mõistlikud lahendused leidma. Muide, pruudiröövist on ka 07. 07. Postimehes, artikli Jahmatavad pulmad kommentaarides ja lisaks seal ka keegi väidab, et sai 5000 kr-ga korralikud pulmad peetud, nii et erinevaid pulmi ja juhtumisi on.Samas on ka artikli See kaunis pruutkleit mõnede kommenteerijate kogemusi.

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re:
26 Juuli, 2007 - 08:50

:) arusaadav

/Zeal without knowledge is a runaway horse/

Kessu80
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2007 - 14:45
Re: Pruudirööv
26 Juuli, 2007 - 10:34

Pruudi rööv on tore asi kui seda korraldatakse kaine mõistusega, purjus inimesed, autod jms. asjad tuleb kindlasti mängust välja jätta. Minu pulmas üritati pruuti ( mind ) varastada, see ei õnnestunud tänu peigmehele. Kuid veidi aega hiljem varastati hoopis peigmees ära. Tal paluti kaasa tulla ja ta jalutati veidi peo kohast eemale. Siis tulid minu sõbrannad ja teavitasid, et nad on peigmehe pihta pannud. Mina pidin siis lunastama hakkama. Mulle lõhuti puu pakk neljaks ning mina pidin saama sellelt ühelt neljandikult puu notilt kirvega tüki välja. Kui see tehtud tagastati mulle mu peigmees ja pidu läks rõõmsalt edasi. Kui kaine mõistusega ei suudeta röövi korraldada siis laske pulmaisal teavitada, et sellist asja ei toimuks ning asenduseks võite ju lasta pulmalippu varastada.