Pulmaametid

15 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Jaanus1979
Võrgust väljas
Liitus: 27 Dets 2006 - 20:22
Pulmaametid
17 Jaanuar, 2007 - 15:43

Kes oskaks pakkuda,,huvitavaid ameteid mida kasutada pulmas?Midagi olen leidnud,aga ootan veel huvitavaid pakkumisi.:)

Jansa
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2006 - 16:03
Ilmselt...
24 Jaanuar, 2007 - 16:56

...levinud on pruudi turvamees, kibekarjuja,viinakeldriülem,pruudipissitaja,nuhk,pulmapitser,tantsulõvi,....pakkuge keegi veel:)

Kuusetaat
Võrgust väljas
Liitus: 20 Nov 2006 - 14:26
nuhk?
22 Jaanuar, 2007 - 14:46

mis tolle nuhi ülesanne pulmas peaks olema? et kelle järgi või mida ta peaks nuhkima? pole lihtsalt taolist nime enne kuulnud..

Jansa
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2006 - 16:03
Nuhi ametiks peaks olema
24 Jaanuar, 2007 - 16:54

Nuhi ametiks peaks olema näiteks kõrvad lahti hoida pruudiröövi sepitsuste kohapealt vms.Ühes pulmas kus käisin oli nuhk,aga ei meenu hetkel,mida ta täpselt tegi...üldiselt ikkagi nuhib kõike:P

eglemargo
Võrgust väljas
Liitus: 15 Veebr 2007 - 11:37
Re: Pulmaametid
4 Märts, 2007 - 22:34

kui viitsite siis äkki seletate lahti ka mida nad kõik tegemapeavad.näiteks mida see viinakeldriülem,pruudipissitaja,nuhk,pulmapitser,tantsulõvi, võrgutaja mis on nagu nende ülessanded?

Jansa
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2006 - 16:03
Re: Pulmaametid
5 Märts, 2007 - 10:03

No näiteks viinakeldriülem peab hoolitsema selle eest, et laual viin otsa ei saa ehk siis juurde tooma. Pruudipissitaja saadab pruuti wc-sse ja tagasi jne. Pulmapitser kiidab oma punase suudlusega põsele või mujale näiteks mängude võitjat jne. Talle antakse siis huulepulk ka, et huuled ikka kenasti punased püsiksid:) Tantsulõvi tantsitab üksikuid naisi. Võib määrata ka näiteks tantsutiigri ehk siis naisterahva, kes tantsitab üksikuid mehi;) Jne jne. Lisage teised ka midagi:)

kati24
Võrgust väljas
Liitus: 25 Okt 2006 - 15:13
Re: Pulmaametid
23 Märts, 2007 - 14:28

"noh"-mees, see kes ütleb noh, kui on tarvis pitsi võtta...turvamees, kohtunik/advokaat - kes lahendab igasuguseid tülisid, "naisterõõm" - naiste silmarõõm. piltnik...

Lainekene
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2007 - 11:43
Re:
9 Mai, 2007 - 10:47

Üks amet veel, mida siin kohanud pole: puki-mees - kui pruudil ja peigmehel on märgatav pikkusevahe, siis pukimees on see, kes aitab pruudi pukile (toolile), et peigmees ei peaks suudlemise ajaks kummardama. Lahe oleks, kui pukimees ise asuks kusagil laua teises otsas, et siis iga kibe-karjumise järel noorpaari juurde joosta. Pukiks võib olla ka mõni paraja kõrgusega känd, et pruut ja peig ühepikkused oleksid.
Ja meil on ka nn. Voorimees ametiks, ehk siis pulmaautojuht

mystic13
Kasutaja mystic13 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2007 - 14:39
Re: Pulmaametid
11 Mai, 2007 - 17:21

Ka peaks pulmas olema:
- auväärne joodik (kes kõigi pitse ja klaase ja kruuse ja kanne täidab)
- toostikarjuja (kes ütleb vahele mõne vaimuka märkuse või toob välja muid tabavaid momente, mille peale peaks kõik koos võtma, sest algusest on võibolla rahvas pisut pelglik klaase kergitama)
- varustaja (kes jookseb köögi vahet ja ajab igast muid asju, mis varustamist vajaksid)
- pulmasanitar (mõni med-tudengist ilus noormees, kes turgutaks minestavaid noori neide või mõni nägus neiu med-koolist, et puhuda muhkudele peale või paigata mõni plaaster, sest ülemeelikutel tegijatel ikka juhtub:))

eveli213
Võrgust väljas
Liitus: 8 Mai 2007 - 16:40
Re: Pulmaametid
11 Juuli, 2007 - 23:22

Kuid traditsioonilisemad ametid on:

Joodeldaja, Eeslaulja,Muusik, Laulumemm,Laulutaat - On See isik kes alati võtab lauluhääle ülesse. Laulab ise alati kaasa, et poole laulupeal laul ära ei vajux.

Kibekarjuja - Kes karjub KIBE, mille peale noorpaar peavad suudlema hakkama.

Viinakeldri võtmehoidja ,Veinikeldri ülem ,Viinakeldri ülem ,Õllekeldri ülem - Antaxe sellele isikule kes vastutab et õiged pudelit õigest kohast õigel ajal lauale jõuaxid.

Tantsitatav ,Tantsumemm - On naissoost isik keda kõik võiva/peavad tantsima võtma ja mitte keegi ei tohi selle peale solvuda.

Tantsutav - On meessoost isik kes peab kõik naispulmakülalised läbi tantsima. Mitte keegi ei tohi keelduda tantsima tulemast.

Noria, Nohhitaja, Joriseja, Toriseja - On isik kes võib kogu pulmaja nii noriseda, norida, nohhitada kui ka toriseda. Teinekord pannaxe järrekorda, et nohhitaja alustab võtmist.
Selle järel klaasitõstja tõstab klaasi ja peale võtmist kibekarjuja ütleb KIBE. Peale natuke aega KIBE ütlemist hakkab Lugeja lugema kui pikk KIBE ikka on

Lugeja - Lugeja loeb KIBE pikkust ja hiljem ütleb kui pikk see kõige kibedam KIBE oli siis

Kibekarjuja - Kui kibekarjuja ütleb KIBE peab noorpaar hakkama suudlema.

Loosungikarjuja - Loosungikarjuja kohustus on valida mis tüüpi KIBE tuleb. Loosungikarjujale on antud enne vihjed mis tüüpi loosungid olla võivad: Tudengisuudlus, Esimene suudlus, Seltsimehelik suudlus, Armukese suudlus, Põsesuudlus, Abielusuudlus.
Pulmapitser Tuleb valida üx kenam neiu, kes võib kõiki meespulmalisi suudelda ja mitte üxki naine ei tohi selle peale vihastada

Valvejoodik - Antaxe kõige kangemale joomamehele. Kes peab alati olema valmis jooma, siis kui teised enam ei taha. Samuti peab tema ajama hommikul inimesi ülese, et tulge nüüd jooma.

Klaasitõstja -See kes tõstab klaasi ja kõik peavad ka siis klaasi tõstma.

Klaasitäitja, Viinavalaja, Väljavalaja, Pudeliavaja - Antaxe isikutele kes täidax alati pitsid, et need tühjana ei seista.

Pruudivalvur - Antaxe isikule kes peab kuni pruudipärja mahamängimiseni pruuti valvama, et seda keegi peiult ära ei röövix. Soovitav on kas pruudi vend või siis pruudi suguvõsast keegi.

Parim pulmaline (mitte ämmatapja) -Ütleb juba nimest ära mis tegema peab ja kes olla võix.

Fotograaf - Teeb pulmapeo ajal pilte, et olex tulevikus midagi meenutada kui kellegil peale pulmapidu on ununenud mis ta tegi.

Filmimees -Filmib kogu pulmapidu

Autojuht -On isik kes sõidutab noorpaari. Kui öösel pidu läbi saab sõidutab noorpaari nende kodusse.

Vetelpäästja -Kui pidu toimub kuskil jõe või järve ääres, siis peab jälgima et keegi purjuspäi ujuma ei lähex.

Turvamees -Peab hoidma pulmapeol korda. Vaatama et keegi ei kaklex, Et keegi abielutüli ei tekitax

Lilleneiu -Neiu kes hoolitseb noorpaarile kingitud lillede eest.

Kokk ja Kokaabi - Hoolitsevad, et pulmapeol toitu jätkux

Lastehoidja, Lasteaednik -Siis kui pulmas palju pisijõmme ja tirtse siis hoolitseb nende eest, et lastel igav ei hakkax

Söödik - Suurema söömisega külaline

Jurist- Lahendab kõik kohesed abielutülid. Samuti koostab testamendi kui vaja.

Stjuardess - Kaunim pulmakülaline

Kellamees -Antaxe sellele kelle käest võib alati küsida palju kell on.

Pruudiasendaja - Siis kui pruut röövitud siis peab pruuti asendama. Soovitav olex mees isik.

Häbelik - Kõige häbelikum pulmakülaline.

Pudelivalvur - Peab valvama, et pulmarahwas liiga vara purju ei jääx. Või siis valvab, et enne ei valax ja puutux pudelit mitte keegi enne 22.00

Pulmavaras - See kes võib vabalt varastada pulmarahwa vara. Pärast korraldab oxjoni nende asjade peale. Tulud lähevad noorpaarile.

Pulmavana - On isik kes hoiab pulmarahwa tuju üleval, jaotab ameteid, korraldab lõbusaid pulmamänge jne.

tiina105
Võrgust väljas
Liitus: 11 Sept 2006 - 15:30
Re: Pulmaametid
12 Juuli, 2007 - 15:17

Aga kes on sexmixer?

mystic13
Kasutaja mystic13 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2007 - 14:39
Re: Pulmaametid
1 August, 2007 - 18:01

Lõpuks olid meil suuremal või vähemal määral sellised ameti-inimesed, kes kandsid kleepsudena rinnas järgmisi ametijuhendeid:
Märgistaja -> Sätib pidulikult rinda auväärsed ametimärgid ning kinnitab ametikohustused veetleva punase pitseriga (s.t põsemusiga). Kuna õrnema soo ametikandjad on usaldusväärsemad, siis neile ei pea pitserit näkku jätma, piisab käepigistusest.Edaspidigi jääb omama ametlikku pitserit (s.t huulepulka) ja kinnitustähist (s.t põsemusi), mida vastavalt vajadusele ning soovile kasutada.
Tantsutiiger -> Kõigi naiste tantsutaja olenemata staatusest. Peab jälgima, et ükski naisolevus ei peaks pulmas oma lemmiklugu vahele jätma, kuna oma mees juba laua all, põit kergendamas või lihtsalt udus.
Naisterõõm -> Pakub avalikult silmailu õrnemale soole. Jagab sõnakatele soovijatele kallistusi ning musisid. Sammuti tegeleb nii neiukeste kui ka daamide tantsutamisega.
Tantsutiigrikesed ehk silmarõõmud meestele ->Kõigi meeste tantsutajad olenemata staatusest. Jagavad vabatahtlikke kallitusi-musisid. NB! Kõik tiigrilised võivad tantsutada ka omasoolisi, meil poliitiliselt korrektne suhtumine:).
Loosungiõigusega kibetundlikkuse teavitaja ja hindaja -> Ainult temal õigus alustada KIBE! nõutamist, kusjuures tuleb tal iga kord määrata suudluse liik vastavalt nimekirjale ja hinnata toimunu vastavust soovitule.
Kibepikkuse statistik -> Fikseerib kõik kibe pikkused, analüüsib neid. Esitab peo edenedes aruande keskmise, mediaanpikkuse ja miinimum-maksimum pikkuste ning eri liikide kasutuse kohta, andes ka omapoolse hinnangu. Andmete õigsust hindab kriitik.
Kriitik ->Temale võib esitada kõik ametlikud ja mitteametlikud kaebused kõige kohta, mida siis kriitik hindab ja vajadusel avalikult või eraviisiliselt esitab. Võib avaldada ka tunnustust, aga seda võib teha ka otse asjaosalistele:).Kriitik hindab ka statistiku tööd.
Pruudiasendaja -> Et pidu ega ka peig tohi olla ilma pruudita, peab igaks elujuhtumiks olema pruudi asemik. Ja et peig ise ka hea seisaks ja silma peal hoiaks, et pruut kenasti tema kõrval püsiks, siis seks puhuks ei tohiks pruudiasemik peiule liialt ahvatlev olla (pruudiasendajaks oli meil noormees, kes parasjagu karvane, ilusasti paksuke ja parimates aastates).
Turvamees ->Hoiab (oma) enam-vähem kainet pead ja teiste mitte-enam-nii-kaineid päid. S.t rahustab riiukuked ja kassikismad (cat-fight), tagab, et ainukesed killud, mis lendaksid, oleks verbaalsed.
Pruudivalvur -> Ainumaks kohuseks on olla valvas lugematute pruudiröövlite suhtes ja tagada 101%-liselt, et pruut ei langeks kurjade plaanidega röövlijõugu kätte.
Pulmadoktor -> Haige jutuga palume tema poole pöörduda:).Doktor plaasterdab, puhub peale, ütleb ‘varesele valu’, väänab kondid sirgeks, üritab turgutada esimesi vindinähte ja viimaste vindinähtudega saadab juba oma-tubasele ravile.
Filosoof-toostimeister -> Mõtteterade esitaja, eeskätt toostidena, aga ka lihtsalt toostide esitaja, kui vabatahtlike pole ja toostid kipuvad soiku jääma. Teeb koostööd Viinakõri joogi-Jõnniga.
Viinakõriga joogi-Jõnn -> Aitab pudeleid lahti koukida. Kallab juurde, kus puudu, lööb kokku, kus tarvis, võtab põhjani, kus vaja.
Oraatorite organisaator -> Seisab hea, et leiduks kõnepidajaid. Nt hõikab aegajalt, et ‘paras aeg oleks mõni kõne maha pidada, kas on vabatahtlikke’.
Elutarkuste allikas -> Jagab kõigile, kelle maailmavaade veel paikaloksutamist vajab, oma loendamatuid tarkuseteri parimatest elamise viisidest.
Hõbekõriga laulumemm -> Kui seltskond juba parajas konditsioonis ja DJle vaja puhkust anda, siis astub tema ette ja viskab laulu lahti.
Pulmavaras -> Töötab noorpaari hüvanguks.Kogub kokku kõik asjad, mis ripakil, kaotatud või muidu väärtuslikud (ja ei kuulu lossile). Kunagi pärast südaööd toimub asjade lunastamine parter-tehingute vastu (nt, et enda asja kätte saada, tuleb puhtaks pesta noorpaari auto jne). Kui asjad omanikku ei leia, arvatakse need nooriku kaasavarasse.NB! Äraostmist ja pistise pakkumist me ei tolereeri:)!!
Pulmalombakas ehk endine naisterõõm -> Temalt võib paluda toolide soojaks istumist. Tema hoole ja terava pilgu alla võib anda valvata kõik väärtuslikud esemed, millel on oht hoogsa peo käigus pulmavarga saagiks langeda. Kaotuse pandiks on kark.

Briksu1
Võrgust väljas
Liitus: 11 Okt 2011 - 20:41
Re: Pulmaametid
16 August, 2012 - 16:06

Mina jätsin nemad puutumata :)

Margo Hussar
Kasutaja Margo Hussar pilt
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aug 2012 - 11:22
Re: Pulmaametid
23 Jaanuar, 2013 - 12:00

Mina olen alati öelnud, et pole pulmas õigeid, ega valesid pulmaameteid. Otsides internetist leiate isegi üle 1000 erineva ametinimetuse.

Küll aga minupoolne soovitus on, et ärge pange pulmaametit lihtsalt ameti pärast ja siis hakata nuputama, kes see isik võiks olla, kes selle saab... Niimoodi ei pruugi asi alati õnnestuda...

Hea on, kui Teil on silme eest isik, kelle tahate kindlasti pulmas ametnikuks määrata, siis temale ameti külge mõtlemine on lihtsam- ja mis peamine... see isik veab siis ka kindlamini oma ameti välja....

Selge see ju, et tantsulõviks pole mõtet panna isikut, kes ise tantsida ei taha ning pulmapitsatiks pole mõtet määrata kedagi, kes on selleks liiga aravõitu... sellele soovitan küll mõelda...

Margo Hussar
55649220
www.margohussar.ee

Sille22
Võrgust väljas
Liitus: 2 Aprill 2015 - 16:11
Re: Pulmaametid
17 Mai, 2016 - 11:43

Tere!

Tahaksin kõikidele ametite saajatele anda kaasa ka nö abivahendid, et oma ametit oleks mõnusam täita. Aga mis need asjad olla võiksid? Meie pulma ametid on:

Pulmapitsar
Nohhitaja
Kibemees
Pruudivalvur
Tantsulõvi
Kellamees

Pulmapitserile ostaks punase huulepulga ja kellamehele ehk väikse kella (ehk isegi sellise humoorika) aga mida teistele?

Ette tänades,