Kolme kuu "reegel"

3 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Naine1100
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2013 - 12:43
Kolme kuu "reegel"
8 Aprill, 2013 - 12:50

Tere!

Seaduses (§ 41 lõige 1) on kirjas, et abielu ei sõlmita abielu varem kui ühe kuu ja hiljem kui kolme kuu möödumisel päevast, millal abiellujad on perekonnaseisuasutusele esitanud abiellumisavalduse. Kuidas sellisel juhul teha pulmade planeerimist? Koha, kus pidada pulmapidu, tahaks ju varem juba kinni panna - kes teab, äkki kohad muidu juba läinud! Samas, ei saa ju kohta broneerida, kui ei tea, mis kuupäevale pulm satub....

Või on ikka nii, et kui kolm kuud varem kohale lähme, siis enamikel päevadel leiab mingi aja abielu sõlmimiseks ja ei ole nii, et nt. pulmaks koht juba kinni pandud, aga siis ei saagi pulma sellele päevale? Kõik abi väga teretulnud!

Aitäh!

Kati 

anny88
Võrgust väljas
Liitus: 29 Aprill 2012 - 23:11
Re: Kolme kuu "reegel"
8 Aprill, 2013 - 22:30

Suvised nädalavahetused on kindlasti populaarsemad ja siis soovitaks ikka mitu tundi varem minna hommikul järjekorda seisma. 
Meil tulemas pulmad juuli keskel ja planeerimist alustasime enam, kui aasta tagasi. Avaldusi läheme Õnnepaleesse viima alles paari nädala pärast. Plaanime ikka 2-3 tundi varem kohal olla, et mitte pärast soovitud kuupäevast ja kellaajast ilma jääda.
Ilmselt suurem osa ikka planeerib rohkem, kui 3 kuud ette pulmi kuna paljud tegijad ja kohad tuleb varakult ette broneerida.

 

isadora
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2012 - 10:48
Re: Kolme kuu "reegel"
9 Aprill, 2013 - 16:18

Tehakse ikka nii, et kõigepealt valid ära endale sobiva kuupäeva ja planeerid koha, tegijad jms sellele päevale. Ja siis jääb üle ainult täpselt õigel päeval, mil algab avalduste vastuvõtmine sinu soovitud kuupäeval abiellumiseks, väga varakult kohale minna ja sellega garanteerida, et saad soovitud päeval Õnnepalees paari panekuks aja. Teine (veidi kulukam) variant on kutsuda paaripanija enda soovitud kohta - siis saad kokkuleppe teha juba kasvõi 1a varem.