Lilled ja uskumused.

11 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Noona
Võrgust väljas
Liitus: 22 Märts 2012 - 16:31
Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 13:16

Meie valisime pulmalilledeks kallad, millest pruudikimp ja liiliad, mis on läbivaks lilleks kogu pulma vältel.

Olen kuulnud viimasel ajal paljudelt, et liiliad ja samuti kallad on surmalilled. Nagu mu vanaema ütles.. ``Me vanasti.. viisime seda küll suruaeda.``

Olen neid lilli näinud paljudes pulmades, samuti pulma aksessuaaridel.

Millised on Teie pulmalilled/lill? Mille järgi sai need valitud - kas lemmikud või mingi erilise tähendusega , vms?

Kristiina Disain
Võrgust väljas
Liitus: 22 Jaan 2007 - 13:36
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 13:30

Olen kunagi kirja pannud kallade kohta infot, aga panen siia foorumisse ka, ehk on abiks:

Kallad kui pulmalilled.

Mida siiski tähendavad need lilled? Miks nende puhul tekkivad nii vastuolulised tunded?

Iroonia on selles, et see lill on laialt levinud nii leina kui ka pulmade lillena. Et mõista miks pöördume selle lille tähenduse poole.
Kalla sümboliseerib puhtust, abielu, pruudi ilu, ta on naiselik ja kaunis. Samal ajal, kalla sümboliseerib taassündi, ülestõusmist, ja seetõttu kallat kasutatakse ka matustel. Iseenesest see ilus lill ei kanna negatiivset tähendust, vastupidi see on puhtus ja ilu, noorus ja süütus. Tänu oma naiselikkule vormile, on kalla ka väga seksikas lill.
Punane kalla sümboliseerib armastust ja kirge.

Kalla ei ole tavaline lill. See on suhteliselt haruldane ja seetõttu ei saa selle puhul lähtuda stereotüüpidest paaris ja paaritu arvu kohta.
Kaks kallat sümboliseerivad abielu, meest ja naist. Kalla on ilus ka oma üksinduses, see on majesteetlik lill.

Peemot
Võrgust väljas
Liitus: 30 Juuni 2010 - 13:06
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 13:34

Mul pole mingit pulmalille värki valitud aga kallad on mu lemmiklilled, just kuidagi puhtad ja majesteetlikud. Tegelt suured lemmikud on kollased kallad. Minu meelest sobivad ideaalselt pulma.
Minu järgmine valik oleks metsa- ja põllulilled, neist saab ilusaid kirjusid seadeid/kimpe.

AJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2011 - 16:58
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 14:43

Meil tulevad laudadele kimbud samuti erinevatest metsa- ja põllulilledest. Eks kui aeg käes, otsustan, millised kõige paremini sobiksid. Külalistel lasen ise otsustada, mis lilled ja kimbud nad toovad :)

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 14:55

Mina olin kindel, et tahan kallat. Ammu juba ühed lemmikud. Kui neid ei saa, siis tulevad gerberad.
Nt roos oli kohe kindlalt välistatud. Ma kohe üldse ei kannata roose. Ei kingi ka neid kellelegi, kui poes peale rooside juhuslikult muud ilusat lille ei ole, siis valin mõne pisikese roosi. Ei meeldi mulle need okastega roosid. Mehele sai naljatades öeldud, et kui keegi tuleb roosidega pulma, siis tean, et norib tüli, kuna ma vihkan roose. Samas mehe arust on punane roos armastuse lill. Teda on nii kasvatatud, et roosid tuleb kinkida neile, kes sulle kallid. Aga mulle enam roose naljalt koju ei too. Enne toogu põllult mingeid õisi, kui raiskab raha roosidele.

a-ruudus
Kasutaja a-ruudus pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Jaan 2012 - 13:46
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 15:26

Minul tuleb põhililleks lillhernes :) Lihtsalt on nii ilus, habras ja võrratu värviga lill. Meil pulmavärv fuksialilla ja lillherneid on just seda tooni olemas.
Pruudikimpu tuleb lisaks kobarroos ja freesia.

kjpulmad
Kasutaja kjpulmad pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Märts 2009 - 21:34
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 15:28

Meie pulmalilledeks on valged hortensiad ja roosad roosid. Pruutkimbus on lisaks veel lillhernest jm. selliseid õrnu ja pastelseid õisi. Meil on ainuke nö. seade minu pruutkimp...kõik ülejäänud lilled on lihtsalt pallidena klaasvaasides (laudadel klaasvaasid ja peosaalis, maas kõrged klaasvaasid).
Ei ole üldse uurinud lillede tähendusi, kindlasti ei meeldi mulle kipslill ja tugevad toonid pulmas, näit tumepunane.

tiram
Kasutaja tiram pilt
Võrgust väljas
Liitus: 9 Jaan 2011 - 11:47
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 15:58

meil tuleb ka lillhernes + dusky pink/mocha roosid + freesia + roheline, sobib hasti vintage stiili pulma

meil ka koik lahti st ei ole tehtud seadeid st (va mehe rinnaseade, mis muidu ei pysiks). ah soo, tegelt tuleb suurte kyynlajalgade umber ka mingid seaded tseremoonia ajaks

Briksu1
Võrgust väljas
Liitus: 11 Okt 2011 - 20:41
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 16:20

Gerbera. Miks? Meie mõlema lemmiklill. Vaieldamatu lemmik.

Briksu1
Võrgust väljas
Liitus: 11 Okt 2011 - 20:41
Re: Lilled ja uskumused.
19 Juuni, 2012 - 16:21

Nelk - Nelk on maailma kõige populaarsem lill, kuna seda hinnatakse ja nauditakse. Nelke on mitmetes erinevates värvides ja tihtipeale sümboliseerivad nad külgetõmmet ja nõidust. Näiteks roosa nelgi kinkimine näitab tänulikkust ja valge nelk tähendab mälestust. Kollast nelki võib kinkida inimesele, kes on elurõõmus ja vallatu. Samas aga punane nelk tähendab hoopiski maitselagedust.

Gerbera - Oma suurte ja ilusate õite ja mitmevärvilisusega on gerberad muutunud rõõmsameelsuse väljendajateks. Kuigi traditsiooniline gerbera tähendus on ilu ja süütus.

Iiris - Vaid mõni vähene lill suudab vastanduda iirise ilule. Esindades usku, lootust, inspiratsiooni ja tarkust võib iirist kinkida väga erinevateks puhkudeks. Kuigi iirist tuntakse sinise lillena, võib seda kohata ka valgetes ja kollastes toonides.

Orhidee - Oma eksootilise väljanägemisega esindab orhidee haruldast ja õrna ilu. Kes otsivad lille, et teha sügavat muljet, on leidnud orhidee olevat selleks kõige sobilikum. Olgu ta siis poti- või lõikelill, ometi näitab orhidee oma kustumatut välimust.

Peruu liilia - Kuigi Peruu liiliad on väiksemad, kui tavalised liiliad, on neil ometi omad iseloomulikud jooned. Kui otsid lille, mis tähendaks sõprust ja andumust, on Peruu liilia just õige valik.

Roos - Ei ole olemas lille, mida oleks austatud ja tähistatud sama palju, kui roosi. Läbi ajaloo on roosid olnud armastuse ja lugupidamise sümboliks. Kuid iga roos tähendab ka oma. Näiteks roosa roos sümboliseerib sõprust, punane kirglikku armastust, valge puhtust ja kollane innukust.

{:350533 width=100 height=133 align=right}Päevalill - Oma kollaste säravate kroonlehtedega ei sümboliseeri päevalill mitte ainult päikest vaid nad on ka jäägitu jumaldamise tähenduseks. Päevalill tähendab soojust ja neid peetakse ka kestvuse märgiks.

Tulp - Tulbid edastavad graatsiat ja elegantsust, kus iganes neid ka ei demonstreeritaks. Tulpe tuntakse maailmas kui kultiveerituse ja harituse lille. Samas nagu roosilgi tähendab ka tulbil iga värv oma. Roosa tulp näitab hoolitsust, punane on armastuse avaldamiseks, valge tähendab andestust ja kollane näitab lootusetult armumist.

Veel mõningaid lillede tähendusi:
Aster - rahulolu
Begoonia - sügavad mõtteid
Krookus - ettenägelikkus
Nartsiss - rüütellikkus
Meelespea - ära unusta mind, mäleta mind igavesti
Hüatsint - siirus
Jasmiin - graatsia
Liilia - esimene armastus
Magnoolia - eneseuhkus, väärikus
Võõrasema - armastusväärsed mõtted
Pojeng - tervenemine
Kannike - truudus

Suska
Võrgust väljas
Liitus: 31 Märts 2012 - 02:04
Re: Lilled ja uskumused.
25 Juuni, 2012 - 01:20

Meie pulmalilledeks gladioolid ja roosid (nende pikkuse tõttu saavad neist imeilusad altari ja peokoha kaunistused kindlasti)