Meie pulm toimus veebruaris 2015

üks postitus / 0 uut
KatreM
Võrgust väljas
Liitus: 28 Veebr 2015 - 21:23
Meie pulm toimus veebruaris 2015
28 Veebruar, 2015 - 22:51

Kirjutan seda postitust ennekõike selleks, et kiita kõiki meie pulma tegijaid, et tänastele planeerijatele oleks meie kogemus abiks valikute tegemisel.
Alustasime oma pulmade planeerimist umbes poolteist aastet enne. Algselt mõtlesime, et peame pulmad suvel, nagu tavaliselt aga hakates siin foorumis ringi vaatama, sain aru, et olen omadega hiljaks jäänud, kuu oli siis august. Soovisime ise päeva märata ja just neid tegijaid keda tahame meie päevaks, mitte neid kes veel vabad on. Siis mõtlesime, et mis seal ikka, teeme kahe aasta pärast suvel.
Koostasime külaliste nimekrija. Kindel soov oli pidada mõisa või lossipulm. Meie esialgses nimekirjas oli 99 inimest, seejärel asusin otsima peopaika mille peosaal mahutaks sellise seltskonna ja ka majutuma mahuksid kõik. Kurb aga tõsi, väga palju selliseid mõisaid või losse meil ei olegi. Asusime neid väheseid läbi sõitma. Kuna mees töötab osa aega välismaal, ei saanud me neid kohe jutti läbi sõita, vaid asi võttis aega. Umbes 3 kuud hiljem olime kõik välja valitud peopaigad läbi käinud. Valik ei olnud raske. Valisime Taagepera Lossi. Enne järgmist kohtumist Taageperas, korrigeerisime nimekirja, jäi 70 külalist. Teel kohtumisele, mis oli veebruaris 2014 hakkasime arutlema teemal, miks pidada pulmi suvel, kõik peavad suvel, teeme hoopis talvel. Suve on vaid 12 nädalavahetust, suvel on palju erinevaid muid üritusi aga talvel nt veebruaris ei toimu peale vabariigi aastapäeva midagi. Mõeldud, mõeldud, teeme hoopis talvel. Esimene kohtumine Taagepera Kerliga oli väga meeldiv ja kindlust andev, et oleme teinud õige otsuse peopaiga osas. Edasi kohtusin kolme välja valitud pulmaisaga, kelledega kohtudes tundsime vaid ühega, et tema on meie inimene - Tõnis Milling. Klapp tekkis kohe kohtumise algul, kuidagi kõik mis ta välja pakkus sobis. Teistega sellist tunnet ei tekkinud, kuigi, ega ka nemad ei olnud kehvade ideedega, aga no ei olnud sellist äratundmist. Selleks ajaks teadsime ka, et ei soovi suurt bändi, kus neli, viis või enam pillimeest, soovime maks. kolme, parim oleks kahemehe bändi aga see peab olema hea. Tõnis soovitas Kammiste ja Punderi bändi. Temalt sain numbri ja leppisime asjad kokku. Olin olnud suvel ühes pulmas kus fotograafiks oli Annika Metsla ja ta meeldis meile väga, kirjutasin talle. Kuupäev sobis, leppisime kokku. Veebruari lõpuks olid mul kõik kokkulepped olemas. Seejärel kolasin netis, otsisin erinevaid ideid. Suvel kohtusin kutsete tegijaga Meelika Disain, kes kuulas minu soove ja tegi mõned näidiskutsed. Oktoobri alguseks olid kutsed valmis ja panin nad teele. Selleks ajaks oli valmis ka pulma kodulehekülg kutse.ee poolt. Oktoobri lõpus käisime Taageperas proovisöömisel. Välja valitud menüüst sobis meile kõik. Kuna otsustasime võtta ka tordi Taagepera vahendusel Urmas jalakaselt, oli valmistatud 4 erinevat tordikest, mis kõik maitsesid ülihästi ja valikut teha ei olnud lihtne. Taaskord kinnitus teadmine, et oleme teinud kohavalikus õigeima valiku. Kerli asjalikkus ja kogemused räägivad enda eest. Temaga suheldes ma rahunesin täielikult ja mul ei tekkinud hetkeksi kõhklusi, et miski võiks viltu minna. Lõpuks saabuski see päev. Läksime päev varem kohale, samuti tulid päev varem kohale ka jumestaja Karin Tigane ja juuksur Ivika NUrk, et hommikul alustada soengu ja meigiga. Soeng ja meik tulid veel ilusamad kui proovi ajal. Tasub enne teha proovisoeng ning proovimeik. Pika jutu lõpetuseks, kiidan taevani kõiki kes andsid oma panuse meie päeva õnnestumisse. Mitte ühtegi viperust, kõik sujus kui õlitatult. Külalised ja ennekõike meie ise olime rahul nii peopaiga, pulmaisa, bändi, fotograafi, söögi ja joogiga. Kõikide ja kõige kohta jagub vaid kiidusõnu. Kõik oli super, tõeline unistuste pulm. Julgen soovitada kõiki eelpool mainituid tegijaid, nad on tõesti parimad ja väärivad oma parimate tiitleid igati. Jah nad ei ole just kõige odavamad tegijad aga nad kõik on oma hinda väärt. Kõik oli super!