Pulmad ilma pulmaisata

19 postitust / 0 uut
Viimane postitus
keko
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuni 2010 - 12:24
Pulmad ilma pulmaisata
7 Juuni, 2010 - 12:49

Meie tähtis päev leiab aset 10.juulil käesoleval aastal. Alguses planeerisime lihtsat registreerimist kahekesti, siis tulid mõttesse vanemad ja tänaseks päevaks on seltskond juba 50ni kerkinud. Minu väike palve on, et annaksite nõu, kuidas teha pulm ise huvitavaks ilma pulmaisata. Pidu toimub kodus. Tellitud on catering. Elame looduskaunis kohas jõe ääres.

Triplex
Kasutaja Triplex pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Sept 2009 - 08:42
Re: Pulmad ilma pulmaisata
7 Juuni, 2010 - 13:10

50 inimese "ohjes hoidmine" ei ole kergete killast tegevus :)
Peaksid ikka pulmaisale või siis vähemalt õhtujuhile mõtlema.
Muidu kujuneb pidu nagu iga teinegi sünna või midagi selle sarnast. Ainult et noorpaar on seltskonnas.
Pulmaisa on ikka see inimene, kes pulmast pulma teeb. Muidugi on seal ka palju teisi tegureid kuid siiski ...

Herki Heil

janake
Võrgust väljas
Liitus: 25 Veebr 2010 - 11:52
Re: Pulmad ilma pulmaisata
7 Juuni, 2010 - 14:32

Kindlasti on oluline,et te seda õhtu juhtimist enda peale ei võtaks, vaid ikka ainult naudiksite seda, see päev ju vaid kord elus:) Pulmaisaks võib olla ka nt mõni sõber, kes sellega toime tuleks:) Kui temale kõik oma ideed ja ajakava ära rääkida, siis usun,et tuleb toime küll :) Ise olen käinud pulmas, kus asi oli samamoodi lahendatud ja väga tore oli ning kõik toimis :) Eks see oleneb seltskonnast ka, kui ikka inimesed ise kaasa ei tule mängude ja muuga, siis on väga raske, aga selles pulmas seda probleemi õnneks polnud :)

marleen7
Võrgust väljas
Liitus: 10 Dets 2009 - 22:04
Re: Pulmad ilma pulmaisata
7 Juuni, 2010 - 14:38

Olen käinud kahes väiksemas ilma pulmaisata pulmas ja peab ütlema, et need ei olnud ikka nii lõbusad kui õhtujuhiga üritused. Soovitan mõelda, et ehk leidub kasvõi keegi tuttava tuttav, kes mõistliku tasu eest oleks nõus õhtu juhtimise kui kohustuse!!! enda kanda võtma.

Ühel üritusel oli lahendatud nii, et üks külalistest viis mõningaid mänge läbi. Samas see peaks olema väga hästi enne kooskõlastatud ja läbi räägitud, sest niimoodi suvalt kellelegi öeldes, et palun vii mängud läbi, ei kuku need asjad reeglina hästi välja. Kiputakse asju ära unustama, ei peeta ajagraafikust kinni jne. Riskid on kindlasti suuremad, kui siis, kui keegi tuleb nö. tööd tegema.

LisbethSalander
Kasutaja LisbethSalander pilt
Võrgust väljas
Liitus: 11 Aprill 2010 - 16:45
Re: Pulmad ilma pulmaisata
7 Juuni, 2010 - 17:39

Meil ka ei ole pulmaisa, aga meie pulm on ka tõesti pisike - kõik kokku 30 inimest ning pidu kui sellist tegelikult ei ole, peale registreerimist on lihtsalt kolmetunnine õhtusöök ühes ilusas mõisas. Kuna tegemist nn vastuvõtustiilis pulmaga ja mingeid mänge nagunii ei tuleks, siis ei tundnud ka pulmaisa järele vajadust.
Kui aga tegemist juba 50 inimesega, siis vist tõesti natuke raskem - eriti, kui veel ka mänge planeerite.

jankake
Võrgust väljas
Liitus: 19 Aprill 2010 - 11:23
Re: Pulmad ilma pulmaisata
8 Juuni, 2010 - 14:50

Vabandage väga, aga küsimus oli KUIDAS PIDADA PULMAD ILMA PULMAISATA, mitte kas võtta pulmaisa... Ja väga negatiivsed olete:(
Meie pulm toimub 17.07 samuti oma talus. Tulemas on 30 inimest, nendest pooled on meie lähisugulased. Meie teeme nii...
Olen koostanud kava.. selle annan sõbrale, kes peale registreerimist viisakalt rahvast juhatab(et sõidame nüüd sinna ja siis teeme seal seda jne.)Peale ringsõitu (läheme mereäärde ja viime tuuliku alla oma nimedega kivi) ootab kodus ees šampus, maasikad ja šokolaad.....;)
Õhtu jooksul on plaanis korraldada 3 üritust. 1. Ametimärgid(humoorikate kommentaaridega 6tk.) 2. Viskan üle õla oma kimbu.... uus paar saab kaela ja pähe suured lipsud...neile on veel tegevus välja mõtlematta....aga miskit naljakat paneme nad tegema. 3. On plaanis kas laulu või luuletusvõistlus...see ka veel täpsustamisel. Need paar asja juhatab sisse jja viib läbi minu õetütar kes on alles 17. Teksti paneme enne enamvähem paikka, et vähem vusserdamist oleks:) Ja isegi kui tuleb palju vusserdamist, ei kavatse ma seepärast veel nutma puhkeda....Kui su pulmas on inimesed kes siiralt hoolivad teist ja tunnevad sellest päevast rõõmu, ei hakka keegi pärast rääkima, et no küll oli nõme vms.... Poleks mul rahaga muud teha, võtaksin parima pulmaisa ja bändi...
Niiet ära nukrutse. Mina ise usun küll, et meil(ja ka Teil) tuleb tore pidu ja kestab kindlasti hommikuni!

marleen7
Võrgust väljas
Liitus: 10 Dets 2009 - 22:04
Re: Pulmad ilma pulmaisata
8 Juuni, 2010 - 15:33

Anna andeks, aga mina ei näinud enda kommentaari kirjutades ega teiste omi lugedes küll negatiivsust. Küllap ikka soovitatakse omadest kogemustest ja püütakse pulma heale laabumisele kaasa aidata.

Kui kellelegi pole antud ametlikult õhtujuhi volitusi, siis ei lähe rahvas ka reeglina nii hästi tegemistega kaasa. Võib muidugi olla erandeid, aga kiputakse rohkem laiali valguma. Eks seepärast seda soovitatigi. Aga igaüks teeb lõpuks omad valikud ja teab seltskonda kõige paremini.

janake
Võrgust väljas
Liitus: 25 Veebr 2010 - 11:52
Re: Pulmad ilma pulmaisata
8 Juuni, 2010 - 16:21

Sama siin, et oma meelest negatiivne küll polnud:) Pigem jah, tahtisn öelda,et kindalasti on oluline nö pulmaisa roll kellelegi anda, kes sellega toime tuleks. Kui kõik mängud ja muu ajakava talle ette anda ja ära rääkida, kuidas te tahate,et õhtu välja näeks, siis usun,et saab hakkama. Eks see inimene peas jah, parasjagu esineja ka olema, et rolli välja kannaks.

Nysserius
Kasutaja Nysserius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 29 Sept 2009 - 20:20
Re: Pulmad ilma pulmaisata
8 Juuni, 2010 - 17:50

Olen käinud pulmas, kus polnud pulmaisa. Küll aga suunas peigmehe vend rahvast natuke, korraldas mõned mängud ja hiljem õpetasid pruutpaari tuttavad rahvatantsijad kõigile rahvatantse. Soovitan ka sul mõelda välja mõned tegevused ( näiteks nime ärasaatmine, avatants) ning nende sissejuhatamine kellelegi usaldada.

Selles pulmas ilma pulmaisata oli umbes 50 inimest. Suur miinus oli see, et tegevuste läbiviijad olid küll igati vahvad, kuid neil ei olnud piisavalt kõva häält ega mikrofoni, et ennast kõigile kuuldavaks teha. Kui tahtagi rahulikku ja vähem organiseeritud pulma, siis oli see minu jaoks ainuke miinus.

Urmas Ääro
Kasutaja Urmas Ääro pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aprill 2009 - 13:35
Re: Pulmad ilma pulmaisata
9 Juuni, 2010 - 15:47

Jagan üsna veendunult arvamust, et ilma hea pulmaisata ikka see päris õige pulm ei tule. Kuid muidugi on pulmade korraldamine prioriteetide küsimus. Olen oma 10 aastase pulmafotograafi staaži jooksul näinud väga erinevaid üritusi. Kuid ilma pulmaisata kipub üritus lohisema jääma. Ja kuidagi väga kohatu on vaadata kuidas pruut ohje enda kätte võtab ja šampusekõlistamist käima saada üritab või hullem veel, mööda maja külalisi kokku ajab sest oleks aeg avavalsile. Pulm kipub lohisema ja seega siis igavaks jääma ka kogenematu pulmaisa käe all. Võib siiski ka juhtuda, et algaja vindi hirmsalt üle keerab ja muudkui korraldab tajumata nö pulssi. See on kõigile tüütu.
Olen kindel, et pulmapidu on eriline pidu ja küllap sa (pruut eriti) ka ootad sellelt palju. Kindlasti kuulub pulma juurde ka teatud hulk traditsioone. Siis see mille poolest meil siin on eesti pulm mitte aga norra või inglise oma. (Norrakad hindavad muuseas väga omi traditsioone ja need on vahvad, inglise pulm aga meenutab küll rohkem partei koosolekut - lõputud kõned)
Traditsioonid ongi need mille poolest pulm erineb juubelist või suvepäevadest.
Kuid nagu ütlesin see on prioriteetide küsimus, pead lihtsalt teadma, et ilma hea pulmaisata võib su pidu lohisema jääda või hoopis külalisi tüüdata. Heal õhtujuhil on omad nipid kuidas nad end kohe kehtestavad ja seltskond kuulab ka siis kui nad väga kõva häält ei teegi.
Kuid kui rahvast pole palju ja koos on tõesti vaid kõige lähedasemad siis saab kindlasti ilma hakkama. Tuleb selline soe perekondlik koosolemine kuhu eriti mingid tavapärased pulmamängus ei sobiksgi. Ja kindlasti haarab kas ämm või keegi teine ohjad ja korraldab veidi.

Kuid küsimus oli ju mitte kas vaid kuidas.
Kui oled tellinud mõne staažikama tegija foto- või videomehe või bändi siis hangi neilt inffi milliseid mänge mängitakse ja mis üritusi korraldatakse.
Võibolla siis mõned ideed:
*Joonistage ühiselt lipp. Varu tükk siidi ja siidivärve (keegi peab protsessi veidi teadma) või pane üles suur paber kuhu saaks "soove" joonistada.
*Käige läbi mõnest sepikojast või kutsuge sepp kohale (Palmse mõisas sepikoda) ja toksige teineteise nimed hobuserauda. Lahe vaadata ja mõnus meene seda päeva meenutamas.
* Laske öösel üles kuumaõhu palle heade soovidega. Leigolt võib saada selliseid, et kõik külalised saavad oma. Ilutulestiku firmad pakuvad.
* Kindlasti kinkige oma vanematele midagi. Oma armsate kallistamine teeb pulma südamlikuks. Seda on ilus teha siis kui tort on sisse toodud ja ootab lahtilõikamist. Magus ja ilus hetk.

Tegelikult olen seda pulmaisade juttu ajanud ka oma blogis http://urmasaaro.com

keko
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuni 2010 - 12:24
Re: Pulmad ilma pulmaisata
13 Juuni, 2010 - 10:53

Suur tänu vastajatele. Oma tarkust oli kõigil vastajatel. Oleme tänaseks päevaks cateringi tühistanud ja teeme peale registreerimist hoopis väikese istumise restoranis. Nagu Urmas Ääro mainis, nii soovime meiegi, et tuleks soe perekondlik koosviibimine. On sugulased ja lähedasemad sõbrad. Kutsed on saadetud küll 50le inimesele, aga juba on ka ära ütlejaid. Nii et päris suur see seltskond ei tulegi.
Saan aru, et paljudele on oluline pulmade traditsionaalsus. Meile on isegi olulisem peale pulmi planeeritud kogupere puhkus. Siis saame kõik koos olla ja nautida puhkust ja üksteise seltskonda. Selle planeerimisel me kokku ei hoia ja ausalt öeldes ongi vb suurem rõhk ja planeerimine pandud meil reisi planeerimisele.
Soovin kõigile soovide täitumist ja kõike kaunist!

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Pulmad ilma pulmaisata
12 Aprill, 2012 - 19:37

Aga kas ei ole kutsutute seas kedagi, kes oleks aktiivsem. Võiks näiteks mitme inimese vahel teatud tegevused ära jagada.

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Pulmad ilma pulmaisata
13 Aprill, 2012 - 14:52

Seda teeks siis nii, et söömine, siis mäng, avavalss ja tants, siis natukene istumist ja ehk ka näksi ja siis mängud.

suhteline
Võrgust väljas
Liitus: 23 Märts 2012 - 11:13
Re: Pulmad ilma pulmaisata
13 Aprill, 2012 - 16:34

Mina ise küll ilma pulmaisata pulma väga ette ei kujuta, aga kindlasti on ka nii võimalik. Meil pulmas selline bänd, kes vahel on ka ilma pulmaisata ise sellegi osa ära teinud. Kui pulmas pole inimest, kes asjaga tegeleb, tähendab see noorpaarile natuke rohkem kohustusi sellel päeval. Samas on kindlasti natuke suuremas seltskonnas mõni inimene, kellel kõvem hääl ja esinemisjulgus. Talle tasub siis eelnevalt mõned mängud ja tegevused välja otsida ja korras see ongi. Ise käisin eelmisel suvel sellises pulmas, kus pulmaisa eest oli palju raha välja käidud ja tegelikult tegi ta õhtu jooksul kolm mängu ja ühe tantsu ja oligi kõik. Minul oli sellest väljakäidud rahast küll natuke kahju, aga kui nii oligi plaan, siis ok. Aga neile, kes pulmaisata pulma organiseerivad, siis üks hea mäng kindlasti see nn 12 kuu mäng, kus sõbrad saavad nö auhinnaks miski tegevuse noorpaariga. Ja oksjon ja viktoriin ka lihtsad läbi viia. Mõned mängud veel ja ongi ilus päev garanteeritud :)

Suska
Võrgust väljas
Liitus: 31 Märts 2012 - 02:04
Re: Pulmad ilma pulmaisata
2 Mai, 2012 - 00:40

Ise ka pulmaisata pulmi ette ei kujuta, aga eks ta nii ole, et nii palju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi.

Peemot
Võrgust väljas
Liitus: 30 Juuni 2010 - 13:06
Re: Pulmad ilma pulmaisata
2 Mai, 2012 - 09:05

Ma käisin eelmisel suvel ühes pulmaisata pulmas. Tore bänd, sai palju tantsida ja veidi süüa. Aga ses suhtes ei erinenud oluliselt suvalisest juubelist või muust suuremast peojuhita üritusest. Paar mängu tehti aga rahvas ei läinud käima ja tšillis niisama. Samas oli ilus ilm ja mõnus oleng.

Pitser-T
Kasutaja Pitser-T pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2009 - 17:12
Re: Pulmad ilma pulmaisata
2 Mai, 2012 - 11:55

Tere.

Eks kindlasti saab ka ilma pulmaisata. Aga kõik oleneb suuresti nii seltskonnast kui noorpaarist.
Tõesti, kui on mõni aktiivne sõber, siis saab ta mõne mängu korraldamisega hakkama. Samas aga kui seltskond väga kaasa ei taha minna on keeruline. Headel pulmaisadel on selles osas kõvasti kogemusi kuidas ka kõige tagasihoidlikum rahvas käima tõmmata.
Teisalt on jah see, et noorpaarile jääb siis rohkem tegutsemist pulmas ja nad võibolla ei saa rahulikult ise pulma nautida. Mina näiteks läbiviimist noorpaari õlule ei jätaks, vaid otsiks pigem mõne sõbra.
Ka hea bänd/dj on see, mis kaasa aitab. Kui bänd/dj ikka tuima näoga ja ilma suhtlemata oma setid ära mängib, siis on see üsna mage. Kui aga bänd rahva käima tõmbab ja peole hoo sisse saab, siis on lihtsam ka vahepeale ühiselt mõni mäng/tegevus teha.
Nii et usun, et saab ka ilma pulmaisata hakkama, kuigi eelistaksin ja soovitaksin ikka pigem pulmaisa võtta, et ei peaks ise muretsema. :)

Tervitades,
Merle Trestip
ansambel Pitser-T

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Pulmad ilma pulmaisata
2 Mai, 2012 - 15:22

Eks see oleneb ka sellest, et millist pulma tahetakse. Kui tahetaksegi rahulikku pulma, kus siis suheldakse, tantsitakse ja süüakse, siis pole pulmaisa vaja aga kui tahta juba suure seltskonnaga pidu, kus kõiki kaasa haarata, siis oleks pulmaisa vaja. Samas saab ka mõni aktiivne sõber sellega hakkama, kui külalised ei unusta seda, et nad tulid pulma ja seal ollakse noorpaari pärast.

hena
Võrgust väljas
Liitus: 25 Mai 2011 - 12:00
Re: Pulmad ilma pulmaisata
2 Mai, 2012 - 18:40

Mina aga lisaksin omalt poolt, et - hiljutisele isiklikule kogemusele tuginedes :) - et tingimata ei ole alati vaja pulmaisa, kuid s6ltub millist pulma te soovite ja millised on teie külalised. Meil oli rahvusvaheline pulm, 85 inimest, pooled eestlased ja pooled mujalt maailmast. Meie delegeerisime mitmele lähemale s6brale m6ned ülesanded - aga peab inimeses kindel olema, et ta teeb seda r66muga ja soovib olla korraldamises osaline. Samuti ei tasuks panna ühele s6brale pulmaisa rolli, see pole 6iglane, kuna tegu on ikka külalisega, aga üks väike ülesanne inimese peale oli just paras ja k6ik tegid ja aitasid meid r66muga, ise pakkusid. Paar tükki juhatasid inimesi bussidesse, paar aitasid bussides jooke ja snäkke laiali jagada, üks s6ber tutvustas bussis välismaalastele Eesti pulmakombeid ja viskas nalja, teine s6ber tegi meile ise laulu ja kandis selle ette, üks s6ber viis läbi ühe mängu, pruudi isa ja meie kolm s6pra-s6brannat tegid k6ned jne. Me olime ise k6ik üsna hoolega ette läbi m6elnud ja ajaliselt paika pannud ja avakava koostanud, et k6ik osaliseld teadsid täpselt millal mida teha ja k6ik sujus väga hästi, just paraja tempoga, et igas tunnis midagi toimus, aga jäi ka parajalt aega, et inimesed saaksid süüa-juua ja omavahel lobiseda ja laudu vahetada jne. Lisaks olid k6ik külalised väga hoolsad kibekarjujad, eriti just välismaalased, nii et igav ja lohisev küll ei olnud. Aga nagu öeldud - see s6ltub väga palju külalistest, mis tüüpi inimesed on. Meil oli pulmaisa v6tmata jätmine mitte niiv6rd rahaline kaalutlus, vaid pigem tema vajalikkuse mittenägemine, kuna lihtsalt meeldis ise korraldada. Oluline on kaasata ka kirik/registreerija ja peokoht ja nt kirjalikult juhised ja kellaajad anda, et päeval ei peaks ise muretsema ega midagi organiseerima. Meil sujus küll niimoodi.