Soovitus pulmakleidi ostmise osas

üks postitus / 0 uut
tuuli101
Võrgust väljas
Liitus: 11 Juuli 2014 - 14:03
Soovitus pulmakleidi ostmise osas
22 Juuli, 2014 - 16:11

Võibolla see soovitus tuleb paljudele iseenesestmõistetavana või hoopis tundub kummaline, aga igaks juhuks kirjutan ikka. Soovitan soojalt pulmakleidi ostmise jätta planeerimise hilisemasse ossa. Kindlasti tasub palju uurida ja proovimas käia ja endale ettekujutus luua, et millist soovida, aga reaalselt ära osta tasuks võimalikult hilja. No muidugi päris viimasele hetkele ei saa ka jätta, aga siiski kui mitu kuud varem kleit olemas on, siis avastad mingi hetk, et kuskil on siiski ilusam kleit ja siis pead vaeva nägema eelmise maha müümisega või siis on kleit sulle suureks jäänud. Ja ma ei räägi ainult omast kogemusest vaid paljud on seda rääkinud :)
Üldiselt on peaaegu reegel juba, et enne pulmi paljud võtavad alla - kes tegeleb sellega sihilikult, kellel närvidest kaob isu, kellel mingi muu trikk :) Ja tulemus on see, et kleit on enne pulmapäeva suureks jäänud. Või nagu mul oli - liiga pikk. Ehk et nööridega sai küll kleidi koomale tõmmata, aga kuna see oli maani, siis tulemus oli paar sentimeetrit liiga pikk ja pidin pulmapäeval pidevalt kleiti kergitama, et mitte sellele peale astuda. Välja küll ei paistnud otseselt, et liiga pikk oleks, aga endal oli tsipa ebamugav. 3 kuud enne pulmi oli kleit olnud ideaalses pikkuses, pulmapäeval aga tõmbasime nööre koomale ja keskkoht oli palju peenemaks jäänud, seega kleit vajus pikemaks. Ja kui ma vahepeal kleiti proovisin, siis ei pööranud sellele pikkusele enam üldse tähelepanu, jälgisin pigem, et kas keskkohast jääb ilus ja alles pulmas avastasin, et ka koos kingadega on kleit liiga pikaks jäänud.
Ja neid näited on ka päris palju, kes olid endale kleidi pikalt ette ära ostnud ja siis ikkagi leiavad kuskilt veel parema kleidi ja no kuna tahad, et sel päeval oleks kõik ideaalne, siis loomulikult ostad selle uue leitud iluduse. Ja siis on tüütu tegevus eelmine kleit maha müüa.

Seega siis jah natuke teist tüüpi soovitus tavapärasest - paljud materjalid soovitavad siiski pulmapäevaks riided varakult ette ära osta - aga mina soovitaks pigem varakult hakata maad uurima ja käia palju proovimas - ja ostmise siiski jätta umbes 1 kuu enne pulmi :)
Need, kes netist kleidi pikalt ette ära tellivad oleks soovitus igaks juhuks otsida valmis õmbleja, kes vajadusel kleiti kohendada saaks :)