Ehtekursused

üks postitus / 0 uut
Marita Lumi
Kasutaja Marita Lumi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Jaan 2018 - 22:26
Ehtekursused
23 Jaanuar, 2018 - 22:50

Tahad meisterdada ise endale hõbedast kõrvarõngaid või sõrmust?
Soovid ehtekursusega sisustada meeldejäävalt tüdrukute õhtut?

Tule üksi, sõbra või grupiga. Ehtekursuse mõte on luua päris kullassepatöökoja miljöös oma idee, käekirja ja kavandiga ehteid. Mina, Marita Lumi toetan ja nõustan teid juhendajana: soovi korral aitan ideed lihvida või vastavalt kavandile valida kõige sobivama tehnika. Valmis ehet tähistame Proseccoga!

Kursusel saab õppida kullassepa peamisi töövõtteid – saagimist, viilimist, jootmist, poleerimist, puurimist jm. Võimalik on proovida ka alternatiivset seepiavalu või graveerida hoopis vaha.

Tule ja pane ennast proovile ehtekunstnikuna kullassepa laua taga. Sul on võimalus oma kätega midagi kaunist luua ja tunda rõõmu ainulaadsest tulemusest. Teostamatuid ideid ei ole olemas!

Paari tunni jooksul saad valmistada prossi, ripatsi või märgikestega keti. Võite ka grupi ühistööna koos luua kauni ehte. Ehtekunstis on tuhandeid tehnoloogiaid ja töövõtteid – erinevate ürituste ja seltskonna jaoks võib korraldada meeleoluka töötoa või koostada igaühele personaalse tegevuskava.

Kursusele saad tulla ka oma vana hõbeehtega, et anda sahtlipõhjas tuhmuvale unustatud ehtele uus põnev elu ja säravalt moekas väljanägemine.

MILLAL?

Kursuse toimumise ajagraafiku saate ise valida.

Sõrmuse ja kõrvarõngaste kursuse grupi suurus on 2 kuni 3 inimest. Kõige otstarbekam on kursus läbi viia ühel päeval, alustades kell 10 ja lõpetades kell 17. Meisterdamise vahepeale on arvestatud ka tunniajane lõunapaus. Soovi korral on võimalik ka kahel päeval 3 tundi meisterdada.

Prossi väljasaagimise kursus „Sae plekki!“ kestab 3–4 tundi ja sisaldab:

objekti kujundamist ja ettevalmistamist, väljasaagimist, viilimist ja lihvimist, pindade viimistlemist, kaunistamist ja hõbetaguste jootmist

KUIDAS?

Vastavalt meisterdaja(te) ideedele, osalejate arvule ja oskustele saab läbi viia erinevaid töötubasid ja individualiseerida nii ehete valmistamise keerukust kui ka tulemuse viimistlemise võimalusi.

Selleks, et kohapeal läheks disaini ja mõtlemise peale vähem aega ning keerulise kavandi puhul oleks võimalik rohkem käelist tegevust praktiseerida, soovitan eelnevalt kodus joonistada, et leida endale meelepärane stiil.

Soovid teha sõbrale või sõbrannale ilusat üllatust?

Kingi talle ehtekursuse KINKEKAART ja tulge koos meisterdama.

Kui soovid eelnevat konsultatsiooni, küsi minult julgelt nõu meilitsi maritalumijewellery [at] gmail.com või telefonil 5183468.

Uuri lisa: http://www.luminee.ee/ehtekursused

Fotod: Andres Teiss