Abiellumine välismaal

11 postitust / 0 uut
Viimane postitus
IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Abiellumine välismaal
4 November, 2008 - 18:07

Ei leidnud kuskilt sellist teemat, seega püstitasin ise.

Kuidas on lood välismaal abiellumisega: millised protseduurid tuleks läbida? Kas põhitegevuseks jääb ikka paberimajandamine välismaal või tuleks Eestis enne eeltöö ära teha? Ei kujuta üldse ette, mida tegema peaks.

Tänud :)

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Abiellumine välismaal
4 November, 2008 - 18:32
IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Abiellumine välismaal
4 November, 2008 - 19:06

Suured tänud. Ei märganud neid teemasid. Ühesõnaga tuleb palju paberimajandamist.

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Abiellumine välismaal
4 November, 2008 - 21:20

seda nad räägivad jah ;)

Aga jõudu ja jaksu teile!

m oc
Kasutaja m oc pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuni 2008 - 13:39
Re: Abiellumine välismaal
5 November, 2008 - 12:48

tere
ei tea kas aitab kuid, uuri kas on reiseburoosid kes organiseeriks koik teile ara,alustades dokumentide ja lopetades magustoiduga pulma lauas. Voib-olla onnestub niimoodi. Muidugi on paberimajandust kyllaga, kuid siiski pulmad kuskil mujal on toredad ja meelde jaavad.

samuti on see ainuke voimalus kus terve perekond yheskoos puhkama laheb, sest kes nyydselajal vanemate, odede ja vendadega puhkama soidab.

Meie teeme ka n.o valismaal, mehe jaoks valismaal, kus terve perekond kasutab seda aega just selleks et kokkusaada ja monusalt jalle yheskoos nadalakese veeta ja kylatada Eestimaad, kohta kust pruut parit on.

m oc

ohjah
Võrgust väljas
Liitus: 5 Märts 2008 - 17:20
Re: Abiellumine välismaal
5 November, 2008 - 16:32

kõige parem on sealt, kus te plaanite abielluda, täpselt järgi küsida milliseid pabereid vaja läheb ja mida nendega teha tuleb.
osade riikidega on eestil ühed teemad, teistega jälle teised, nii et oleneb täpselt riigist.
näiteks meie tegime oma pulmad eestis, aga enne seda tuli veel mitu korda edasi-tagasi sõita kuna igakord oli mingi jupp paberitest puudu :S
mõned asjad näiteks, mida meie ei taibanud esimese korraga küsida:
* kui kumbki teist on enne abielus olnud, siis tuleb tegeleda lahutuse kohtuotsusega + tõendiga, mis kinnitab et teil pole mingeid takistavaid asjaolusid abiellumiseks.
eestis on veel selline jama ka, et kui eelminje abielu on lõppenud enne 2006 aastat siis tuleb mingi lahutusdokumendiga minna veel maakohtusse ja oodata mingit otsust sealt...prr, jube keeruline igatahes, aga ma arvan et teistes riikides on abiellumine lihtsam...näiteks ameerikas NY-s on see imelihtne :)

* oleneb riigist, tuleb igasugused dokumendid tõlkida nii eesti keelest vastava riigi keelde kui ka vastupidi ning kas siis apostillida või piisab ka notari kinnitusest, see oleneb ka riigist.

edu :)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Abiellumine välismaal
5 November, 2008 - 20:58

Appi taevas, siis tuleks juba kohe tegutsema hakata. Teispoolel on lahutus enne 2006. aastat küll jah.

Plaanime ikka kõik ise ära korraldada... Tegime kaks eelarvet: büroode kaudu ja ise korraldades. Vahe on ikka mitukümmend tuhat. Seega, tuleb küll palju jamamist, aga vähemalt saab tüki maad odavamalt.

Ja plaan on ikka päev ainult meile kahele kinkida, mitte teistega jagada :) Egoistid nagu me oleme.

Sihtriik on muidu Hawaii.

ohjah
Võrgust väljas
Liitus: 5 Märts 2008 - 17:20
Re: Abiellumine välismaal
6 November, 2008 - 12:08

uuuu.... lula-lula, aloha pulmad :))
kui ma kolmandat korda perekonnaseisuametisse läksime oma paberijubinatega, siis oli lõpuks raske uskuda, et kas tõesti nüüd ongi kõik vajalikud asjad olemas ja enam ei tulegi tagasi lennata :)
Loodan,et teil läheb ka voolavalt!
paraku on neid asjajamisi palju...aga tuleb lihtsalt ühets otsast pihta hakata (paberitest siis kõigepealt) ning küsida vastuseid kõikidel küsimustele, isegi neile mis olulised ei tundu ja lõpetada oma arupärimine repliigiga: kas on veel midagi, mida me teadma peaksime kogu protseduuritamise kohta? :)
P.S muidugi minu vihjete aluseks on see, et minu kaasa oli välismaalane, sinu puhul ma ma ei tea - võibolla olete mõlemad eestlased, lihtsalt abielluda on soov välismaal ?! võibolla siis on lihtsam, aga ei tea ka....tuleb küsida. Muide tallinna perekonnseisuametis töötab keegi Gerda Amann, kellele mina olen saatnud oma 10 kirja vist ja temalt saab ka üsna adekvaatseid vastuseid oma küsimustele paberite kohta ;)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Abiellumine välismaal
6 November, 2008 - 22:25

Jep, mõlemad eestlased ja lihtsalt plaanime natuke erilisemaid pulmi :) Tänud igasuguse nõuande eest. Uurisin ka kohalikelt eestlastelt Hawaiil ja midagi mainis, et tuleb kuu aega enne seal koha peal veel mingi paber täita. Hakkan nüüd seda asja ka veel uurima.

lill
Kasutaja lill pilt
Võrgust väljas
Liitus: 9 Märts 2008 - 19:28
Re: Abiellumine välismaal
9 November, 2008 - 11:27

Siin koopia minu kirjast

Tere!
> Meie abiellume Dominikaani Vabariigis Punta Canas. Kaalusime ka Jamaikat ja teisi väksemaid saari. Alusatsime hotelli otsingust. Võrdlesime ka erinevaid hotellide poolt pakutavaid pulmapakette (nn. destination wedding). Vaata ka siit hotellide nimekirja http://www.resortvacationstogo.com/Specialties/Destination_Weddings.html
> Info abiellumisest Dominikaani Vabariigis (arvan, et teistes kohtades sarnane, täpsem info saatkonnast ja hotelli pulmakorraldajalt)
> Kui ei ole enne abielus olnud siis on vaja:
> sünnitunnistus, pass, tõend selle kohta , et oled vallaline (väljastab perekonnaseisuamet). Kui lahutatud, lesk või adopteeritud
> siis ka selle kohta vajalikud dokumendid. Dokumendid tuleb
> tõlkida hispaania keelde ja tõlked notariaalselt kinnitada. Dokumendid tuleb legaliseerida Dominikaani Vabariigi saatkonnas. Seda aga Eestis ei ole. Ilmselt on lähim koht Stokholmis. Sellel lehel on olemas kõik saatkonnad http://www.offshorewave.com/embassies.php . (See on tundub
> väga hea lehkülg olevat kuna seal on õpetus helistamiseks ja
> ka kohalik aeg reaalajas. Pole aga veel ise proovinud kuhugi helistada.) Foorumitest on jäänud mulje, et abielutunnistuse kättesaamisega tuleb oodata tihtipeale isegi 6 kuud :( . Alles hiljuti oli ka skandaal, milles seati kahtluse alla osade tseremooniate seaduslikkus. Aga nüüd on valitsus läbi viinud uurimise ja arvatavasti pole see enam probleemiks. Abiks võivad olla ka selised leheküljed nagu www.dominicanrepublicservices.com ja www.wedo.com.do
> Viimane lehekülg peakski tegelema vajalike dokumentide ettevalmistamisega. Pole kindel kas seda saab kasutada ka Eestist ja mis see maksab. Muidugi kõik need legaliseerimised, tõlked ja notariaalsed kinnitamised maksavad. Kuid ilmselt pole see veel kõik, sest tagasi jõudes peab dokumendi ka Eesti jaoks uuesti legaliseerima, tõlkima, notariaalselt tõlke kinnitama ja alles siis abielu kehtivaks muutma ka Eesti riigi jaoks. See on info mille mina leidsin. Võib-olla on see info
> teile abiks. Meie aga kõige selle kokkuvõteks otsustasime oma närve säästa ja alles jääva raha SPA-s kulutada :) Nii abiellumegi Eestis. Teeme lihtsalt dokumentide vormistamise perekonnaseisuametis kabinetis paar päeva enne ärasõitu. Tseremoonia, tõotuste ja sõrmuste vahetamise teeme aga Dominikaani Vabariigis.
>
> Ilusat planeerimist
> Ly

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Abiellumine välismaal
9 November, 2008 - 12:46

Tänud muidugi uue idee eest :) Et mille jaoks see paberimajandus teises riigis korda saata, kui tegelikult on tähtis ju pigem see tseremoonia ise.
Aga kui vormistate abielu enne sõitu ja tuleb ka nimemuutus, siis kas vana passiga saab kohe reisile põrutada?