Paberimajandus

13 postitust / 0 uut
Viimane postitus
nelen
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 10:44
Paberimajandus
11 Juuni, 2007 - 18:07

Tere!

Meie siis põrkasime abielluda soovides kokku hirmsa paberimajandusega. Arvasime, et piisab avaldusest ja lahutustunnistusest. EI! Vaja on veel tuua abiellumist takistavate tegurite mitteolemasolu tõend. Soomest (kuna elame hetkel Soomes)..... Mina pole enne abielus olnud ja mees saatis neile juba (Viljandi perekonnaseisuamet) lahutuse akti koos apostilliga. Milleks on veel vaja midagi tõestada? Mina pole abielus olnud, ammugi veel Soomes, miks on vaja SOOMEST seda tõnedit? Ainult sellepärats, et olen siin aasta elanud?
Kas kellelgi on vaja mingeid tõendeid, et pole takistavaid tegureid? Kui selline asi on kõigil kohustuslik, miks pole sellest sõnagi ühegi perekonnaseisuameti kodulehel?????
Abiellume 2,5 nädala pärast ja paberid pole ikka korras....täitsa halliks ajab see paberite järel jooksmine.

villarosa
Võrgust väljas
Liitus: 6 Veebr 2007 - 14:35
Re: Paberimajandus
11 Juuni, 2007 - 18:57

Selle pidin mina ka tegema... ma arvasin, et k6ik peavad sedasi tegema .. ju? Mina elan hetkel Norras, aga abiellumist takistava t6endi pidin siiski Eestis tegema.. äkki sa nagu uuriks seda asja? Âkki ametnikud said sinust valesti aru? Minust saadi ka valesti aru.. n6udsid, et ma paneks igast veidrusi, Norrast öeldi selle peale, et pole siukest asja varem kuulnujd,.. siis helitasime Tallinnasse ja sealt öeldi, et ei ole miskit sellist asja vaja ... ühes6naga kahe eri Eesti linna ametnikud rääkisid eri jutte...

Aga.. kui sa pead selle paberi endale Soomest saama, siis tee kindlaks, et sa notariaalselt apostillid selle,.. muidu on paber eestis kehtetu ju.. edu sulle!

nelen
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 10:44
Re: Paberimajandus
12 Juuni, 2007 - 07:10

Ma ka ei saa aru, miks ma selle töendi Soomest pean saama. Ju nad Eestis on juba uurinud, et seal ma abielus olnud pole, aga tahavad ka kindlad olla, et ega ma juhuslikult Soomes pole abiellunud kellegagi.
MA ei möistnud lihtsalt, miks ei piisanud mehe abielulahutuse tunnistusest koos apostilliga, mis takistusi nad veel loodavad leida, et me öde ja vend pole? Ja abieluavalduses pole kuskil kirjas, et kui ei ole enne abielus olnud, et isegi siis tuleb töend esitada, et takistusi pole. Avalduses tuli ju vaid rist ruutu panna ja paberi pidi esitama see, kes OLI enne abielus olnud.

Meie elu ilusaim päev 30.06.2007 :)

wedplan
Võrgust väljas
Liitus: 21 Mai 2007 - 14:03
Re: Paberimajandus
12 Juuni, 2007 - 00:03

Kui üks tulevastest abikaasadest ei ole selle riigi kodanik, kus abiellumine toimub, siis on tal vaja oma kodukoha riigist tuua apostillitud tõend abiellumist takistavate asjaolude puudumise kohta. Ja see tõend tuleb apostillida (legaliseerida). Seejärel tuleb see vandetõlgi juures tõlkida lasta ja notariaalselt kinnitada. (Enamus tõlkebüroosid teab, kuidas see käib). Sama kadalipp tuleb läbida abielutunnistusega, et see kehtiks nii Eestis kui ka teises riigis, kust üks abikaasa pärit. Edu!

nelen
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 10:44
Re:
12 Juuni, 2007 - 07:10

Me oleme mölemad EESTI VABARIIGI KODANIKUD, EESTASED synnist saati.

Meie elu ilusaim päev 30.06.2007 :)

Parasoll
Võrgust väljas
Liitus: 1 Veebr 2007 - 11:10
Re: Paberimajandus
12 Juuni, 2007 - 08:40

Lihtsalt teadmiseks, hoiad aega kokku :). Juhul kui sul on vaja tõlkida ja apostillida dokumente, siis soovitan sulle Galandrex tõlkebürood, nad ajavad ise ka notari asjad korda (kontorid kõrvuti) ja sa ei pea igasugu pisiasjade pärast muretsema. Selle büroo juures töötavad notariaalselt vannutatud tõlgid. Loe http://www.eurologos-tallinn.com/index.php/page_id/233
Ca 4 päeva peaks arvestama igaks juhuks, et läheb aega, ma arvan (tõlkimine, notar kinnitab, paneb apostillid peale, ja siis peab veel tõlk allkirjastama dokumendid notari juures).

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Paberimajandus
12 Juuni, 2007 - 08:45

See läheb küll teemast natukene mööda aga bürokraatia kraesse siiski. Nimelt on mu ema lahutatud ja isa teises ilmas aga emalt küsitakse siiani nii lahutustõendit kui ka isa surmatunnistust kui ta laenu võtab või midagi suurt ostab või millegi suurega hakkama saab... Sõu, kui vanaduses midagi tegema hakata, tuleb pabereid seljakotiga kaasas tassida :)

eline
Võrgust väljas
Liitus: 19 Aprill 2007 - 14:56
Re: Paberimajandus
12 Juuni, 2007 - 17:01

Minu tulevane mees pidi ka sellise paberi muretsema, kuna ta La"ti kodanik. Aega la"ks 2 na"dalat, aga oleks saanud ka kiiremini kui oleks maksnud rohkem.

nelen
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 10:44
Re:
12 Juuni, 2007 - 20:55

Saage aru, me oleme mõlemad puhtad eestlased, tegu ei ole välismaalastega:)

Nüüd on asi ikka nii jaburaks läinud - me peame Eestist võtma tõendi, et me ei ole enne abielus olnud (kuigi mees on viinud juba lahutuse apostillitud tõendi), siis tõlkima selle soome keelde, siis toimetama selle Soome, kes 7päevaga teeb Soomepoolse otsuse, et mina ei ole abielus olnud, siis tuleb see tõend tõlkida eesti keelde ja saata Eestisse ja nemad siis vaatavad ja otsustavad, et kas ma ikka TÕESTI võin abielluda. IRW....
Mina, vaba ja vallaline inimene, Eesti kodanik, pean läbima sellise nõemduse, et abielluda teise eestimaa kodanikuga, kelle lahutus on juba igatepidi tõestatud? Andke aneks, kes sellise asja välja mõtles? Ma ei saa aru, kõike tahetakse tänapäeval elektroonilisel teel ajada ja aetaksegi, KÕIK andmed kodanike kohta on arvutites olemas, ja nüüd nad ei saa vaadata, kas ma olen abielus olnud või ei???
meil on juba plaan, et teeme pulmapäeval niisama pulmad ja laseme papil meid nagu paari panna. Eks siis kunagi hiljem registreerime tõeliselt. Midagi muud vist üle ei jää..... Abiellumist hakkaksime ikka oma praegu plaanitud pulmapäeval tähistama.

Meie elu ilusaim päev 30.06.2007 :)

briis
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2007 - 22:39
Re: Paberimajandus
13 Juuni, 2007 - 10:02

rahvusvaheline eraõiguse seadus määrab, et isiku abiellumisvõime määratakse tema ELUKOHARIIGI seadusega. Seega võid sa taguda endale vastu rinda küll, et sa oled sünnijärgne eestlane, aga kui su elukoht on Soomes, siis tulebki sealt vastav tõend võtta. Abiellumine ei ole ju ainult imeilus roosa mull vaid õiguslike tagajärgedega toiming, eks sellepärast ka põhjalik dokumentide ettevalmistus Viljandi Per.Osakonna poolt. Lohuta end sellega, et on maailmas hulk riike, kus asjaajamine veel keerukam ja bürokraatlikum. Oma tuttava kogemusest tean, et Saksamaal uuriti näiteks tema tausta kuni lasteaiani välja ja see kestis pea pool aastat, enne kui ta sai abiellumisloa. Edu!

nelen
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 10:44
Re:
13 Juuni, 2007 - 19:59

Nojah, aga nt Nigeerlasega saab abielluda nagu lipsti:) Kes see ikka uurib, kas ta seal Nigeerias oli abielus või ei.
Esiteks, mind häiris, et sellist asja kuskil kirjas ei ole. Miks ma saan seda alles siis teada, kui omast arust korras paberid ära viin?
Ja teiseks, miks mul siis ka Eesti tõendit on vaja, kuigi ma elan Soomes? Eesti tõendab, et ma olen vallaline ja siis alles saab Soome tõendada, et jah ma olen vallaline ja siis alles Eesti usub seda, kuigi ta ise just tõestas seda.
Aga asjad korras vast paar päeva enne pulmi. Hea seegi!

Meie elu ilusaim päev 30.06.2007 :)

eksu
Kasutaja eksu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2006 - 17:15
Re:
13 Juuni, 2007 - 13:56

Meil oli õnneks tühine asi, aga ikkagi tuli lisa käik per. büroosse teha, sest mehe andmed olid selles kondanikuportaalis (või mis iganes kohast nad neid andmeid seal arvutist vaatavad) puudulik. Või õigemini ei sobinud sellele avalduste vastuvõtjale selgituse koha peal see, et tal sünnikohaks Tallinn oli pandud. Seega pidime mehe sünnitunnistusest koopia viima, aga kuna tema sünnitunnistus oli tal ema juures, siis oli vaja veel seda tema käest küsima minna. Nali oli seal juures see, et me polnud veel kellelegi (isegi vanematele mitte) rääkinud, et meil pulmad plaanis ning ei tahtnud siis ka veel rääkida. Mis tähendas, et mees pidi emale mingit udu ajama, milleks tal seda sünnitunnistust vaja on. :D Ega tal ei tulnudki midagi mõistlikku pähe, nii et saime hiljem naerda, et ei oska inimene siis luisata ka (mis on muidugi hea omadus), kui ainult öelda, et ON VAJA. :D :D :D :D

briis
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2007 - 22:39
Re: Paberimajandus
14 Juuni, 2007 - 12:29

nooh, nigeerlasega ei saa sugugi lipsti abielluda, tema läheb Nigeeriasse tõendi järele, et tal pole abiellumiseks takistusi, kas on või ei ole, seda vaatavadki tõendit välja andvad Nigeeria ametnikud. Selle kirjapanemisega on ka nii, et ega kõike ühte kohta lahti ei kirjuta ja kuna Eesti kuulub ka juba 15 aastat vabasse maailma ja paljud meie inimesed elavad ja töötavad välismaal, samas elab ka siin välisriigi kodanikke, siis tuleb riigiametnikul lapata nii Eesti kui ka rahvusvahelisi seadusi ja vastavalt nendele toimida. Hea, et asjad ikka korda said.