Rakvere maavalitsus

8 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Anneli112
Võrgust väljas
Liitus: 17 Nov 2008 - 13:26
Rakvere maavalitsus
15 Jaanuar, 2010 - 16:35

Kirjutasin Rakvere maavalitsusele küsimusega, et soovime abielluda 7.augustil ja millal saab sisse viia avalduse. Sain vastuseks, et 7.augustil nemad abielusid ei sõlmi ja üleüldse nende majas abielusid koos rahvahulgaga ei sõlmita, vaid seda saab teha kahekesi abielu toas, sest neil pole ruume. Lisati, et see aasta sõlmitakse abielusid 14. ja 28.august Palmse mõisas ning selle eest peaksime me juurde maksma 3000.- Kas teil on ka selline ootamatu olukord ette tulnud? Mida olete teinud?

frozenandbroken
Võrgust väljas
Liitus: 2 Dets 2009 - 16:12
Re: Rakvere maavalitsus
15 Jaanuar, 2010 - 22:53

Nad üritavad jah seal mõisateemat pähe määrida...
Ja saalis toimuvad abielu sõlmimised heal juhul korra kuus, nii et uuri perekonnaseisutoimingute peaspetsialistilt kuupäevi. Kui nende pakutud kuupäev ei sobi, siis ei jäägi teil üle muud, kui valida teine koht või käia ainult kahekesi või vanematega registreerimas ja külalised peopaika kutsuda.

printsessike
Kasutaja printsessike pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuni 2008 - 13:45
Re: Rakvere maavalitsus
16 Jaanuar, 2010 - 14:09

meie plaanime ka Rakvere maavalitsuses registreerida ja mina sain küll viisakama vastuse. Meie kuupäev on 7 mai ja saame registreerida koos külalistega. Kopin siia vastuse mis mina sain 7 mai kohta:
07.05.2010 on reedene päev ja siis on tõesti võimalik abielu sõlmida väikeses toas. Tuba mahutab 10-15 inimest, aga põhjus, miks me pigem näeme seal ilma külalisteta paare on selles, et kui noorpaar kutsub juba külalised, siis ta eeldab, et registreerimise toiming on pidulik (muusikaga sissemarss jne), seda aga seal väikeses toas korraldada ei
saa ning külalised pettuvad, et ei olnudki pidulikku tseremooniat.
Juhul kui Teid rahuldab variant, et Teie abielu sõlmimine on väike ja lihtne registreerimistoiming, siis loomulikult võite sinna juurde kutsuda ka oma vanemad ja mõned teised lähedased inimesed.

printsessike
Kasutaja printsessike pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuni 2008 - 13:45
Re: Rakvere maavalitsus
16 Jaanuar, 2010 - 14:25

Leidsin veel ka sellist infot:http://www.virumaa.info/maakond/perekonnatoimingud/abielu_solmimine
11. Palju inimesi mahub maavalitsuse saali?

Vastus:

Septembrist kuni maikuuni on maavalitsuse saaliruumis lauad, mis võtavad ära palju ruumi, kuid kuna maavalitsus on asutus, kus toimub ka palju koolitusi, koosolekuid, nõupidamisi, siis on see paratamatu. Kes sõlmivad abielu sellel ajavahemikul, peaksid arvestama, et 40-50 inimest on veel paras, 60 juba palju. Ruumi võimalustega tuleb abiellujatel arvestada, sest kutsututel on õigus tunda ennast oodatutena. Kui ikka ei taheta suure pulma puhul osasid külalisi kutsuda otse pulmamajja, tuleb valida maavalitsus, kellel on suuremad ruumid või tellida Tallinna Perekonnaseisuametist ametnik enda valitud kohta.
Suvekuudel, juunist kuni augustini, kui on abiellumiste kõrgaeg, koolitajad puhkustel ning nõupidamisigi vähem, on lauad saalist välja viidud. Siis võib arvestada keskmiselt 80 külalisega.
NB! Saalis sõlmime abielusid ainult laupäeviti, suvisel perioodil ka vajadusel reedeti, teistel aegadel on abielude sõlmimiseks eraldi ruum, kuhu mahub umbes 10 külalist.

Kuskilt leidsin eelmisel aastal ka need kuupäevad millal saab maavalitsuses suvel registreerida ja millal mõisas aga hetkel neid kahjuks ei leia vb pole veeel selle aasta omi üles pandud

printsessike
Kasutaja printsessike pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuni 2008 - 13:45
Re: Rakvere maavalitsus
10 Veebruar, 2010 - 19:38

nii kuna ise hiljuti külastasin Lääne-Viru maavalitsuse lehte et näha mis kell nad lahti on siis leidsin tabeli kus on kirjas millal sõlmitakse maavalitsuse suures saalis mis mahutab 60 inimest. Kuna mõisatega oli neil kehvasti läinud siis seal nad see aasta abielusid ei sõlmi nagu ma aru sain. Te soovisite muidu küll 7 augustit oma pulmapäevaks, kuid kui võtaksite 6 augusti siis saaksite abielu sõlmida suures saalis koos 60 külalisega. Ja nagu täpsemalt vaatasin siis 14 ja 28 august on laupäevad ja ka neil päevadel sõlmitakse abielusid ja neil päevadel lausa 8 paari saavad oma kooselu ametlikuks teha. Täpsema tabeli leiad siit lehelt:
http://www2.l-virumv.ee/?id=3105 , vaata viimase pildi alla seal on link sellise pealirjaga: Külalistega abielude sõlmimise päevad Lääne-Viru Maavalitsuses 2010 aastal. Kui sellele klikid saad teada täpsed päevad ja äkki mõni neist sbib teile, kui ei sobi siis peate kellegi teise omale tellima või mõnes teises kohas oma abielu registreerima.

Nuti
Võrgust väljas
Liitus: 25 Veebr 2007 - 22:15
Re: Rakvere maavalitsus
17 Jaanuar, 2010 - 19:53

Ka meie sattusime seal väga ebameeldiva inimese otsa, kui see sama inimene(nime kahjuks ei mäleta)paneb ka paari, siis on mul lihtsalt noorpaarist kahju. Meie läksime oma avaldusi sinna sisse viima, kuna kavatsesime abielluda Lääne-Virumaal aga mitte maavalitsuses vaid Vainupea kabelis ja kuna inimene kes meid paari pani tuli mujalt, siis tegelikult pidime avaldused sisse andma mujal. Me kas ei mäletanud seda või siis jäi meil see rääkimata aga igatahes me läksime sinna ja see mis meid seal ees ootas oli pehmelt öeldes nõme. Kogu seda jutuajamist ei viitsi siia enam kirja panna aga täname jumalat, et ei lasknud ennast seal paari panna.

Ansambel Aare j...
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2013 - 23:08
Re: Rakvere maavalitsus
2 August, 2014 - 00:46

Postitus siin üsna ammune, kuid Rakvere maavalitsuse kogemusi veel. Rakveres on ilus avar registreerimissaal, mahutab suuremagi pulmarahva. Kuid mingipärast ei luba nad noorpaari õnnitleda samas saalis, vaid sooja ilmaga saadavad siseõue, mis on tegelikult autoparkla. Kuhu vihma korral minnakse, ei tea. Ise põhjendavad seda sellega, et ruum olevat väike. Ruume on tegelikult mõnes maakonnas väiksemaidki. Parklas õnnitlemine ei ole kuigi kena. Vahel soovib noorpaar koos vanemate ja lilledega ka seal ametlikus ruumis fotografeerida, mida selles paigas kahjuks teha ei saa. Nii oli see sel aastal ja ka kaks aastat tagasi.

briis
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2007 - 22:39
Re: Rakvere maavalitsus
23 Märts, 2015 - 15:57

Järgi küsitud ja kindel- sellel aastal ei ole enam seda probleemi, et külalised suunatakse õue õnnitlema. See oli sellepärast, et kuna tahtjaid suvistele laupäevadele oli neil väga palju, siis tahtsid nad kõiki soovijaid aidata ja ära mahutada ja tegid abielusid iga poole tunni tagant ja õue saatmine toimuski suuresti sellel põhjusel, et uuele paarile ruumi teha. Kui võtta registreerimine 10-15 minutit, 50-60 külalise õnnitlemine ja pildistamine otsa, siis jah, kuidagi ei saa poole tunniga hakkama, paratamatult jääd teisele paarile jalgu. Nüüd on igale paarile saalis aega ligi tund ja kõik võib saalis toimetada, õnnitleda, pilte teha. Nojah, sellevõrra antakse välja ka vähem kellaaegu.