Registreerimise eest tasumine Õnnepalees

8 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Kata555
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 00:36
Registreerimise eest tasumine Õnnepalees
28 Aprill, 2008 - 09:28

See oli nüüd juba mõned nädalad tagasi, aga kuna oli nii hüper-super kiire siis ei jõudnud ma lihtsalt sellest kirjutada....kuidas meil siis avalduste sisseviimine läks.
Kuna päev täpselt kolm kuud enne meie pulmapäeva sattus laupäeva peale, siis mõtslesin kindluse mõttes helistada ja uurida...millal oleks õigem nende juurde tulla. Kas ikka esmaspäeval või võib ka reedel tulla. Sain vastuseks, et esmaspäeval ja küsisin telefonis kohe ära ka selle, et kas ma võin riigilõivu tasuda kodus, ning võtta kaasa maksekorraldused. Naisterahvas tungivalt soovitas maksta mul kohapeal, et ei tekiks probleeme.... Kuna meil erilist vahet polnud kus maksta, siis oligi kergem, kõik ühes kohas ära teha.
Õnnepaleesse jõudsime kell 7.45, selleks ajaks oli meie ees juba 4 paari. Kui lõpuks uksest sisse saime öeldi, et internetipank täna ei tööta aga muretsemiseks pole põhjust - maksta saab neil ka kaardiga...no mis teha...erilist vahet ju pole millega maksame, niiet ootsaime oma järjekorra ära...avaldused antud ja suunati meid maksma (eraldi ruum).
Esimese hoobiga ehmatas mind ära tahvel laual: SEB ÜP kaardiga kaardiga maksmise teenustasu 3 EEK; Hansa kaardiga 12 EEK+ 3EEK, teiste pankade omaga ei mäletagi täpselt... Sampo vist 6+3 jne. See teenustasu siis 1 makse eest...makseid tuleb teha kaks :)
No tere talv...kui ma poodi lähen ja kaardiga maksan, siis ei võeta ju selle eest teenustasu. Olgu see selleks... Mis muud ikka teha...tuleb ära maksta...
Ulatan oma Hansa tudengikaardi (tudeng küll enam pole aga kaart veel kehtib. See on see kaart, mis on krediitkaardi toorikul aga tavalise arvelduskontoga seotud, mis võimaldab bronnida lennupileteid ja hotelle jne, samas toimib nagu õpilaspilet). Naisterahvas, kes seal kaarte vastu võtab ja makseid teostab vaatas seda kaarti ja ütles, et selle kaardiga nad makseid ei tee! Et sellel pidavat olema suuremad panga teenustasud ja sellega makset teha ei saa...kuna tulevasel kaasal ka sama kaart, siis anti meile paber koos makse andmetega ja me jooksime minu tööjuurde neid kaht makset teostama (800 EEK registreerimine + 300 EEK riigilõiv) ja kähku kähku tagasi, maksekinnitust tagasi Õnnepaleesse tooma, et meie kuupäev ikka lukku saaks. Ka siinkohal mulle tundub, et ei ole õigus teha selliseid reegleid- seda kaarti võtame vastu ja seda ei võta! Telefoni teel kui helistasin, ei rääkinud mulle ka keegi midagi mis kaarte nad võtavad vastu ja milliseid mitte...ammugi ei maininud nad kõrgetest teenustasudest!
Teistele, kel sama tee veel käia (Õnnepaleesse avaldusi sisse andma) soovitan soojalt maksta kõik maksud ära kodus...hoiate kokku nii aega kui raha!
Igaljuhul meie saime väga ebameeldiva kogemuse osaliseks!

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Registreerimise eest tasumine Õnnepalees
28 Aprill, 2008 - 09:53

Ma soovitan kirjutada nimetatud pankadesse ja anda teada, et õnnepalees võetakse sellist teenustasu, sest kohe kindlsti ei ole sellise nn lisateenustasu võtmine kaardimakse eest lubatud.

Pangad siis tegelevad ise edasi.

minnimiki
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aprill 2007 - 11:38
Re: Registreerimise eest tasumine Õnnepalees
28 Aprill, 2008 - 10:28

teenustasu maksmisest saan tegelikult aru, sest riik peab oma raha kätte saama riigilõivu näol ja kui nüüd pank võtab selle teenustasu ära õnnepaleelt, siis jah - õnnepalee peab selle kelleltki teiselt võtma.
absurd on pigem see, et nii keerulist teenust, kus iga asja puhul on erinev teenustasu ja ma ei tea mida veel, ei tasu minu arvates lihtsalt üldse pakkuda - pigem lasta paaridel kodus ära maksta. Meie maksime ära nt makseautomaadis, printisime kviitungi välja ja läksime siis kohale avaldusi viima (aga mitte Tallinna Per.büroosse)

---
07.06.08

Kata555
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 00:36
Re: Registreerimise eest tasumine Õnnepalees
28 Aprill, 2008 - 10:51

Jah, kuid vaevalt tuleb 300eek-ult teenustasu 15 krooni...

minnimiki
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aprill 2007 - 11:38
Re: Registreerimise eest tasumine Õnnepalees
28 Aprill, 2008 - 13:53

see on väga kahtlane tõesti. ehk peaksid pangale selle kohta päringu tegema, et mis värk on?

---
07.06.08

Mikaela
Re: Registreerimise eest tasumine Õnnepalees
29 Aprill, 2008 - 10:32

Mina soovitan pöörduda Tarbijakaitseametisse, kas on ikka tegemist päris seadusliku tegevusega. Mulle tundub kahtlane, et kaudselt või olla tegemist kõlvatu konkurentsiga pankade vahel, millele perek. seisuamet kaasa aitab. Avaliku teenuse hind (riigilõiv+teenustasu) ei saa sõltuda sellest, millise panga klient või toote omanik tarbija parajasti sattub olema.

www.tka.riik.ee

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Registreerimise eest tasumine Õnnepalees
30 Aprill, 2008 - 17:07

Kui perekonnaseisuamet Teilt lisatasu küsib selle eest, et saaksite kaardiga maksta, siis ei ole se KOHE KINDLASTI MITTE pankade süü, vaid perekonnaseisuameti omavoli! võin täiesti kindlasti öelda, et sellised pankadega sõlmitud lepingud keelavad kaupmeestel lisatasusid võtte samamoodi nagu on keelatud kaardimakseks miinimumsumma kehtestamine.

sunsetless
Kasutaja sunsetless pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Okt 2007 - 14:32
Re: Registreerimise eest tasumine Õnnepalees
29 Aprill, 2008 - 17:18

Tere,
mina küsisin, et kas saab maksta ennem ära kui lähen avaldust viima, vastati sealt poolt, et midagi ei tohi maksta ennem kui saate arve mille alusel maksta.
meile oli ka üllatus, et krediitkaarti ei tunnistata, õnneks oli deebetkaart ka kaasas.

Kõike Ilusat!