Tallinna Perekonnaseisuamet

5 postitust / 0 uut
Viimane postitus
eksu
Kasutaja eksu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2006 - 17:15
Tallinna Perekonnaseisuamet
16 August, 2006 - 13:16

Et tulevastel tegijatel läheks avalduste sisseviimine ja soovitud kuupäevaks registreerija saamine lihtsamalt kui minul, siis kirjutaksin teile mõningad näpunäited.
Esialgu rõhutan seda, et tegu just Tallinna Perekonnaseisuametiga ning järgnev käib just nende kohta.

1. Kui kindel soov kindlat kellaaega soovitud päeval saada (Õnnepalees registreerimise korral), siis tuleb KINDLASTI olla kohal 3 kuud enne soovitud kuupäeva ning soovitavalt üks tund (see minimaalselt, sest mida varem, seda parem ;)) enne avamist uksetaga olla. Justnimelt ukse taga, mitte autos oodata, sest tee sa pärast kellelegi selgeks, et sa enne teda kohal olid. Meil lihtsalt oli elav näide selle kohta, kui meie olime järjekorras kuuendad, siis enne meid olijad pidi pea kätega üksteisele kallale minema, et selgeks teha, kes esimene ja kes teine on. meil oli muidugi kõrvalseisjatena seda lõbus vaadata, aga kui keegi meist oleks ette trügida tahnud, siis ilmselt oleks isegi rahulolematu olnud.
2. Kui soov registreerija majast välja tellida, siis tasub avaldust niiöelda viima minna juba varem kui kolm kuud (nt. 2 päeva enne), sest majast väljas registreerimise puhul kontrollib üksnes avalduste vastu võtja mõlema andmed ära ning lisaks sellele tuleb juhataja jutule minna. Seega kui mõned päevad varem, kui 3 kuud minna andmeid kontrollima, siis ei ole vaja hommikul teistega sõdida, et kes mitmes järjekorras on, vaid saab rahulikult ka keset päeva sinna minna. Seega 3 kuust varem saab siis andmed ära kontrollida, aga täpselt 3 kuud enne soovitud kuupäeva tuleb siis üksnes juhataja vastuvõtule minna ning selle kohta, mis kellast juhataja vajalikul päeval vastu hakkab võtma, saab ka andmete kontrollijalt küsida. Siis ei juhtu seda, et tuled hommikul varakult kohale, et avaldust sisse viia, istud ära a la 2 tundi enne kui sinu järjekord tuleb ning siis öeldakse, et kes majast väljas tahab registreerimist, siis juhataja täna vastu ei võta (mis tähendab, et saad teisel päeval veel vähemalt 2 tundi järjekorras oodata) ja saad sellel päeval üksnes avaldusele käivad andmed lasta ära kontrollida.
3. Juhataja vastuvõtt- kui juhtub, et avalduste viimise päeval ta vastu ei võta või võtab alles õhtupoole, siis soovitaks kohal olla minimaalselt 2 tundi (parem kui rohkem, siis võimalus suurem sobivat aega saada) enne vastuvõtuaega.
4. Kui plaanis perekonnaseisuametis registreerida ennast, siis julgeksin küll mingit teist kui Õnnepaleed soovitada (kogemus küll puudub, aga usun, et mujal sellist konveiermeetodit ei kasutata)

Eelnev jutt kehtib just suvekuudel abiellujatele- ehk talvel on asi lihtsam. ;)

Loodetavasti on minu kirjutatust vähekenegi abi, et avalduste viimisest kogu organiseerimisest kõige valulikumat ja ebameeldivamat kogemust ei tekiks ning te võiksite rahulikult mõelda nii nagu minu tulevane mees alguses, et sellises kohas nagu Perekonnaseisuamet võetakse sind kahe käega vastu kui soovid abiellumise avaldusi viia. ;) ;) ;)

Asjatundja
Kasutaja Asjatundja pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2006 - 22:44
Eksu jutust kõlab läbi
17 August, 2006 - 21:39

Eksu jutust kõlab läbi küüniline maiks mainitud asutuse kohta ja ilmselt võib see paljusid panna kahtlema jutu asisuses. Samas julgen kinnitada, et umbes nii see kõik on. Kui tahate midagi regitreerimise kohta küsida, siis mina soovitaks helistada hoopis Harjumaa Perekonnaseisuametisse, mis asub Roosikrantsi tänaval, suhtumine on hoopis teine. Ja kui üldse kedagi registreerijatest soovitada, siis julgen ainult Maarika Martinit, kes küll paraku töötab Järvamaa Perekonnaseisuametis (loodetavasti sai ameti nimetus õige) aga tuleb alati kohale kuhu vaja ja paneb registreerimisse kogu hinge. Aga eks kõikide kogemused on erinevad.

nelen
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 10:44
Registreerija
21 August, 2006 - 11:04

Mina ei ole siiaaani aru saanud, mismoodi seda Marika Martinit endale tellida saab? Kas kah peab täpselt 3 kuud enne pulmakuupäeva Paidesse kohale minema? Enne õiget aega (seega siis enne 3 kuud pulmapäevast tagasi) teda ju kinni panna ei saa. Aga kuidas ma siis saan kindel olla, et oma päevaks ja soovitud ajaks tema ikkagi saan?

Meie elu ilusaim päev 30.06.2007 :)

bordergoard
Võrgust väljas
Liitus: 16 Okt 2006 - 22:29
3 kuud enne
14 November, 2006 - 11:45

Eksu, kuidas 3 kuudega on? Kui tahaks pulmad 14-l juulil, siis pean 14-l aprillil vara hommikul tulema, või 13-l?

Tänan

bordergoard

eksu
Kasutaja eksu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2006 - 17:15
Kõige lihtsam on
14 November, 2006 - 16:57

Kõige lihtsam on Õnnepaleest ise järele küsida, kuidas on nende kuupäevadega, mis nädalavahetusse jäävad. Meil jäi see 3 kuud enne tööpäevale, nii et küsimust ei tekkinud. Minu arust vist on nii, et kui 3 kuud enne kuupäev jääb nädalavahetusse, siis avatakse see päev esmaspäeval, aga võin ka eksida. Kindlam ikka helistada sinna ja küsida järele.