Kuidas Ebayst osta?

19 postitust / 0 uut
Viimane postitus
-TIBUD-
Võrgust väljas
Liitus: 5 Juuli 2007 - 14:02
Kuidas Ebayst osta?
21 Juuli, 2007 - 11:42

Tere kõigile! Äkki oskaks keegi täpselt seletada kuidas ebays asi käib-kuidas maksta ja kuidas kõik on ühesõnaga?

Tänan.

Ermo Leuska
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2007 - 13:42
Re: Kuidas Ebayst osta?
22 Juuli, 2007 - 07:20

Hei!

Kuna olen ise mitu aastat eBay kasutaja olnud ja sealt helitehnikat ostnud nii Euroopast kui USA'st siis räägin enda kogemuste põhjal.

Esiteks tuleb kasutajaks registreeruda. Mõni aasta tagasi nõuti selleks krediitkaardi olemasolu, et isikut tuvastada saaks, ma ei tea kuidas praegu olukord on.

Valides kaupa, tasuks eelistada alati müüjaid, kellel on feedback score 100% lähedane, tasub lugeda ka teiste ostjate tagasidet, sest see annab pildi kaupmehest.

Kindlasti tasub täpselt läbi lugeda, mis on oksjonitingimused ja saatevõimalused. Tähelepanelikult tasuks kõik info mis pakkumises kirjas läbi uurida, et mitte hiljem endale probleeme valmistada. Kehv keeleoskus kindlasti kasuks ei tule!

Soovitatav on alati kaupmehega ühendust võtta! eBay kaupmehed on tavaliselt väga abivalmis vastama Teid huvitavatele küsimustele. Asjad mille kohta tasuks uurida on saatekulu Eestisse ja võimalikud transporditingimused. Kirjavahetuseks tasub kasutada süsteemisisest teenust, mis jätab märgi maha ka eBay keskkonda (võimalike probleemide lahendamise tarvis).

Maksmine. Kõige olulisem osa! Kui vähegi võimalik, siis soovitan kasutada PayPal'i. Tegemist kõige turvalisema ja enamasti ka kindlustatud rahasaatmise viisiga. Eestis on teenus toetatud ühepoolselt, st et meie maksta välismaale saame, vastupidi veel asi ei toimi. PayPal'i kasutamiseks on vajalik krediitkaart. Hästi sobib ka virtuaalne, näiteks SEB U-kaart, mis kehtib piiratud aja ja on kindla limiidiga. Olles PayPal'is ennast ära registreerinud tuleb enda konto siduda eBay kontoga, et maksmine hulga lihtsam oleks. Siis tuleb lisada PayPal'i keskkonda enda krediitkaart ning ülejäänu on imelihtne!

Pärast kauba kättesaamist jätke tagasiside kaupmehe kohta, mille peale saate temalt samamoodi kommentaari vastu. See üksteise hindamine on üliolulise tähtsusega eBay keskkonnas, sest nii teab keda usaldada. Kommentaariks veel niipalju, et nullskooriga kasutaja vastu võidakse alguses veidi skeptiline olla, seega tuleb see ära kannatada ja enne suurte ostude tegemist tasub kätt harjutada väiksemate vidinate juures.

Ahjaa... maksmisest veel. Ärge kunagi kasutage Western Unioni ülekande tegemiseks, sest nii on pettasaamise risk liiga suur! Te võite oma rahast ilma jääda ja sel juhul pole kellelegi võimalik kurta ka.

Võimalikuks makseviisiks on ka rahvusvaheline pangaülekanne, kuid see on enamasti kallis ja Euroliidu sisest odavat ülekannet tihti ei aksepteerita kahasse maksmise nõude tõttu. Seega kui vähegi võimalik kasutada PayPal'i (ülekanne tasuta, raha liikumine jälgitav ja probleemide korral tagastatav)

Tegelikult on eBay's ostmine imelihtne. Lihtsalt tuleb silmad lahti hoida ja tähelepanelikult lugeda mis kirjutatud on! Kaine mõistus ja keeleoskus on rangelt vajalikud!

Üks asi veel. Väljaspoolt EU'd ostes võivad lisanduda tollimaksud, nii et olge selleks valmis. Aga toll polegi nii hirmus asutus kui tundub ja tegelikult saab kõik asjad ajada meili teel ja postkontoris, seega ärge selle pärast väga muretsege.

Kui kellelgi on konkreetne küsimus, siis andke teada ehk oskan abiks olla. E-mail: ermo [at] plingers.com

Edukat ostmist! :)

Aivar Pärtel
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 22:39
Re: Kuidas Ebayst osta?
22 Juuli, 2007 - 17:08

Mina olen ostnud läbi www.netikuller.ee Igati mugav.Soovitan.

-TIBUD-
Võrgust väljas
Liitus: 5 Juuli 2007 - 14:02
Re: Kuidas Ebayst osta?
23 Juuli, 2007 - 20:41

Tänan vastuste eest aga minu probleem ongi see et ei valda nii hästi inglise keelt, et seal lehel hakkama saaks:( jama muidugi selles ka et üritasin seal ennast registreerida ja ei saanud, sest selle kaardi numbriga oli mingi jama, ta lihtsalt käskis mul uuesti selle krediitkaardinumbri panna ja siis ütles et korda seda et umbes vale noh, kuigi tegelt oli õige number ja nii mul asi pooleli jäigi. ei saand registreerida ka mitte:( tahaks sealt arvatavasti pulmakleiti osta, seal paistavad kõige ilusamad, aga ei tea siis kas saan kuidagi hakkama:(

Tänud ikkagi info eest kõigile!!!

Ermo Leuska
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2007 - 13:42
Re: Kuidas Ebayst osta?
24 Juuli, 2007 - 10:40

Äkki leiad mõne sõbra, kes keelt valdab ja viitsib tegeleda. Või siis hakkad kampa mõne teisega, kel samuti kleidisoov. Koos on kindlam.

Paluks siia kellelgi kommentaare, kes on eBayst pulmakleidi ostnud, sest äkki on mingid nõksud, millest teistel aimu ei ole. Samuti on huvitav kindlasti kleidi vastavus pildiga ja kvaliteet üldse (sest selga proovida ei saa ju).

bock
Kasutaja bock pilt
Võrgust väljas
Liitus: 27 Aprill 2007 - 11:58
Re: Kuidas Ebayst osta?
24 Juuli, 2007 - 12:03

aga võib olla oskad sa saksakeelt. mina tellisin oma pulmakleidi www.ebay.de ja minul seal registreerimisega mingeid probleeme ei esinenud. Mina küll ei kasutanud pay pali süsteemi vaid ülekannet aga siiani on kõik hästi läinud.

Katsa
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 14:34
Re: Kuidas Ebayst osta?
27 Juuli, 2007 - 19:54

Üritasin ka sooritada ostu eBayst, aga ei õnnestunud, kuna nõutav on krediitkaart, mida mul ei ole. Kuidas käib netikulleri kaudu tellimine? Sisestan lihtsalt toote aadressi sinna? Aga suurused-numbrid panen toote nimetuse juurde? Kas nii on võimalik?

rjad
Kasutaja rjad pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Dets 2007 - 15:08
Re: Kuidas Ebayst osta?
27 Aprill, 2008 - 10:30

Kui sul on olemas ühispangas konto millel raha, siis ühispank pakkub võimalust teha internetis kasutamiseks virtuaalne krediitkaart. Selle saad teha minnes oma interneti panka lepingud->kaardid->virtuaalkaardi avamine, kaardi avamine maksab 10 krooni ja on kohe kasutatav, kehtib kuuaega. Ühe ostu jaoks väga hea kui päris krediitkaarti pole.

Kalbim
Võrgust väljas
Liitus: 1 Juuli 2007 - 20:12
Re: Kuidas Ebayst osta?
16 August, 2007 - 13:40

Kas kleidid eBay`st on uued või kasutatud?

Selles suhtes, et paar korda olen sel lehel käinud, ja siis nägin ikka väga odavaid hindasid pulmakleitide suhtes... Aga välja ei lugenud kuskilt, et kas on kasutatud või mitte.

Maris226
Kasutaja Maris226 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Mai 2007 - 14:28
Re: Kuidas Ebayst osta?
16 August, 2007 - 14:52

Uued on, õmmeldakse sinu mõõtude järgi.

mirju
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2008 - 12:35
Re: Kuidas Ebayst osta?
27 Aprill, 2008 - 09:24

Kleidid ja muud vajalikud esemed on kõik uued ning tavaliselt tehakse just sinu mõõtude järgi,sest seal olemas kohe vastav lahter,kus saad suhelda teenendajaga.Kui kleit tundub olema väga odav,siis tuleks vaadata ka mitu päeva veel jäänud tellimise tähtajani,sest seal on üks hind kohe ostes ja teine mitu päeva jäänud tellimise lõppemiseni antud artikli puhul.See nagu oksjon,kus võib tahtjaid olla mitu ja siis kruvitakse hinda üles,et antud eset saada.Vahel oleme unustanud jälgida aega ning siis on soovitud ese lihtsalt leidnud teise omaniku.
Kõike ilusat!

meevurr
Kasutaja meevurr pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2007 - 22:09
Re: Kuidas Ebayst osta?
26 Aprill, 2008 - 22:56

Olen väga algaja Ebayst tellimisel.
Tellin USA-st mõned pulmavidinad, mille kogumaksumus tuleb u. 60 dollarit + saatekulu (30 dollarit). Küsimus nüüd ongi selles, et kui maksan paypaliga ära kauba eest+saatekulud, siis pannakse kaup mulle teele. Nüüd, kui kaup on Eestisse jõudnud, siis kus kohast ma selle kauba kätte saan ja kuhu maksan Eestis lisanduvad tolli jms. maksud. Kas maksmise saab korraldada ka ülekandega, nii et pakile lähen järgi postimajja? Või pean ise tolli kohale minema? Äkki keegi kirjeldaks lühidalt. Pelgan väga igasugu tolli laadseid asutusi.

musu
Võrgust väljas
Liitus: 7 Okt 2006 - 17:45
Re: Kuidas Ebayst osta?
26 Aprill, 2008 - 23:02

ei pruugita saata Su asju tolli. ja müüjale ju ometi andsid oma aadressi, eks koju tuleb pakiteade ja kaup saadetakse lähimasse postkontorisse.
endal tolliga kogemused puuduvad. minu kleit tuli "koju" (loe: käisin kullerifirmas järgi)

meevurr
Kasutaja meevurr pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2007 - 22:09
Re: Kuidas Ebayst osta?
26 Aprill, 2008 - 23:11

Aga mingid maksud ju ometigi peaksid lisanduma USA-st kauba tellides.

meedium
Kasutaja meedium pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2008 - 14:41
Re: Kuidas Ebayst osta?
26 Aprill, 2008 - 23:27

Mina tellisin kleidi ja alusseeliku ebayst ja ei läinud tolli ega maksnud lisa.Olen kuulnud küll et mõnel satub tolli,aga mul oli veel pakile kirjutatud "isiklik kingitus" ehk see ka määras.Taheti koju kätte tuua,aga töö ajal polnud meid kodus,nii et saime sidest kätte ja kõik ok.

musu
Võrgust väljas
Liitus: 7 Okt 2006 - 17:45
Re: Kuidas Ebayst osta?
26 Aprill, 2008 - 23:43

30 doltsi oli ainult. aga saatmiskulud on ju iseenesest mõistetavalt igal asjal juures :)

Ermo Leuska
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2007 - 13:42
Re: Kuidas Ebayst osta?
26 Aprill, 2008 - 23:29

Hei!

eBay'st tellimise puhul ei ole Toll üldse hirmus asutus, sest otsest kokkupuudet sellega polegi.

On kaks varianti, kas läheb tellitud kaup tollimaksu alla või mitte... mille järgi seda täpselt vaadatakse, ma ei teagi, ilmselt mingi summa pealt. Igatahes lisakulu mis tuleb tasuda Eestis on umbes 25%.

Alustan lihtsamast: Kui tellitud kaup tolli alla ei lähe, siis lihtsalt tuleb koju teatis, et Teile on saabunud pakk ja lähete sellele postkontorisse järgi (variant ka, et toob kuller koju).

Kui asi kuulub deklareerimisele, siis igasugune tolli asjaajamine käib läbi Eesti Posti, eraldi kuhugi minema ei pea ja kõik toimingud saab Eesti Postiga aetud.

Kõigepealt tuleb kiri kas postkasti või e-mailile, et soovitakse kinnitust tellitud kauba maksumuse kohta. Mina olen seepeale saatnud kirjas märgitud e-maili aadressile eBay arve (invoice) ja PayPal'i kinnituse (Receipt for Your payment) ( need saadetakse pärast tehingu tegemist ) ja sellest on neile piisanud. Nad saavad kontrollida selle järgi kas pakil märgitud hind ja Teie makstud hind on kooskõlas.
Siis läheb mõni päev aega ja tuleb teatis koju, et Teile on saabunud pakk. Lähete postkontorisse, seal teenindaja täidab Teie eest deklaratsiooni, ütleb palju lisaks maksma peab (~25% hinnast) ja maksate ära ning kaup ongi käes.

Midagi keerulist ei ole!

Edu! :)

Ermo Leuska

meevurr
Kasutaja meevurr pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2007 - 22:09
Re: Kuidas Ebayst osta?
27 Aprill, 2008 - 08:40

Suur aitäh Teile! Nüüd ei tundugi tõesti see toll enam mingi koletisena:)

pyramiid
Võrgust väljas
Liitus: 16 Sept 2013 - 20:28
Re: Kuidas Ebayst osta?
16 September, 2013 - 20:29

Mulle on erinevates foorumites ringi uudistades silma jäänud, et väga paljudel on eBay ja PayPali ja e-kaubandusega seonduv arusaamatu ning seetõttu otsustasin hakata selleteemalist blogi pidama. Postitan sinna jõudumööda uut infot, samuti on oodatud kõiksugu vihjed lugejatelt, millest sooviksite eelkõige lugeda ja milline teema seoses eBay ja PayPaliga eriti arusaamatu on. Siis teistel ka tulevikus pilt selgem! Eesmärk on valgustada/õpetada nendes keskkondades toimetamist ning seeläbi võimaldada inimestel soetada kaupu mõistlike hindadega!
Blogi kannab nime See ON lihtne! ja nähtav on see aadressil:
http://seeonlihtne.wordpress.com/