Alkohol mitme rahvusega pulmas

5 postitust / 0 uut
Viimane postitus
kadrik
Võrgust väljas
Liitus: 18 Nov 2009 - 21:28
Alkohol mitme rahvusega pulmas
14 Aprill, 2010 - 09:52

Pöördun kõigi rahvusvahelis pulmi pidanud endiste ja praegu selliseid pulmi planeerivate pruutide poole (loomulikult võivad ka mõnes sellises pulmas osalenud kommenteerida). Üldiselt on siin foorumis alkoholist ja selle kogustest küll räägitud, kuid seoses rahvusvaheliste pulmadega mitte. Eesti pulmas on viin (varasemad foorumid) väga olulisel kohal, samas on see pigem Põhja- ja Ida-Euroopa tava. Seega huvitakski, millist alkoholi ja millistes kogustes kasutasite/plaanite kasutada. Kas olete jäänud Eesti tava (st viina juurde) ja lisanud sellele muid jooke või jätnud viina ja tarbinud ainult midagi muud?

Tänades,
Kadri

printsessike
Kasutaja printsessike pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuni 2008 - 13:45
Re: Alkohol mitme rahvusega pulmas
14 Aprill, 2010 - 11:43

meil ka nö 2 rahvuseline pulm. Mehe isa on Ukrainlane kuigi suurema osa oam elust Eestis elanud ja minu pere siis Eestist pärit. Meie otsustasimne et kuna viina joojaid mehi on pulmas nii 4-5 siis ostab neile vb 1 l viina, naistele veini ja shampust ja vb suti veel midagi. Kuna aga külalisi kuskil 25 siis polegi meil palju alkoholi vaja. Mehe ema küsis et kas 10 pudelist viinast jääks väheks. Selle peale tegime kohe vanematele selgeks, et meie pulmast ei saa mingit joomapidu ja meie tooem ise alkoholi. Pealegi võiks rahvas järgmisel päeval mäletada ka et mis toimus, mitte ei hakka oma pohmakat ravima. Täpsed kogused paneme paika rahakoti paksuse järgi

Kadrita
Võrgust väljas
Liitus: 23 Juuni 2009 - 21:32
Re: Alkohol mitme rahvusega pulmas
14 Aprill, 2010 - 12:28

Tere,
meie pulm on üsna rahvusvaheline (ca 10 riiki) ja eestlasi vähem kui 50%. Ja külalised on sellistest riikides, kus viina ei jooda eriti. Seetõttu me algselt planeerisime üldse viina välja jätta, aga nüüd mõtleme, et natuke võiks ju olla, näevadki eesti traditsioone ka. Nii et paar pitsi nad saavad kasvõi moepärast võtta.

Kuna peale eestlaste on enim esindatud prantslased ja sveitslased, oli selge, et muu alkohol on ikka esmalt vein. Nii punane kui valge ja need oleme ka ära valinud üldjoontes. Ise oleme ka veini sõbrad. Ma arvan, et mõistlik ongi veidi mõelda, et mis külalistele meeldib. Veini puhul saab ju abi küsida asjatudnjatelt kui menüü paigas on. Arvestame umbes pudel veini inimese kohta nii et pool valget ja pool punast ja väikse varuga. Siis peaks küll ja veel olema. Valitud valge vein on hästi kerge ja mõnus, nii et sellele teeme natuke suurema varu igaks juhuks. Siis viina võtame umbes 2 pitsi inimese kohta.

Üks probleem oli meil veel- nimelt et Eestis on tavaks tervitusjoogiks vahuvein. Aga prantslased-sveitslased joovad selistel puhkudel shampanjat. Paraku Eestis müüdavad shampanjad on üsna kallid snoobimargid minu jaoks. Siis me otsustasime, et võtame ikka vahuveini (kuiv Törley jääb ilmselt) ja serveerime seda nii puhtalt kui vahuveini Kirina (Kir on kokteil valgest veinist ja mustsõstra liköörist crème de cassis, me teeme vahuveiniga). Nii on natuke pidulikum ja huvitavam ja prantslased saavad ka midagi oma maa pärast. Nii et kirik keset küla lahendus. Ja koguseks on klaas inimese kohta ja pudel-paar lisaks. Otsime ka mitte-alkohoolse vahuka.

Pärast söömist kohvi juurde võtame kindlasti Vana Tallinnat (eestlased joovad seda vähem, aga meie pidudel on mitte-eestlased väga naksis seda jooma ja see on ka hea tutvustuselement), mõni lihtsam konjak ehk ja võibolla Baileys.

Niisiis, mina küsisin endalt ja peigmehelt- mis on see, mida ma tahaks serveerida Eestit tutvustavalt ja mida külalised omal maal joovad pidulikule puhkudel ja kas saaksin eri maade kombed-tooteid näidata.

Head planeerimist!

pulgajäätis
Kasutaja pulgajäätis pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Veebr 2008 - 15:58
Re: Alkohol mitme rahvusega pulmas
14 Aprill, 2010 - 14:46

Meil oli natuke alla poole väliskülalised. Kuna me ise viina ei tarbi eriti ja välismaalsed samuti, siis oli meil ainult vein (valge ja punane, koguseid enam ei mäletagi, ca pool puudelit vist inimese kohta) ning koduõlu. Hiljem said külalised iirikohvi teha või siis lihtsalt viskit mekkida.

kati101
Kasutaja kati101 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2009 - 14:23
Re: Alkohol mitme rahvusega pulmas
14 Aprill, 2010 - 15:51

Meie pulmas on välismaalasi vähe, kuid ikkagi pakume vaid valget viina ja Rhone'i oru veine, nii punast kui valget,tervitusjoogiks on vahuvein, aga ma aitan organiseerida veel ühte pulma, kus siis põhirõhk on välismaalastel ja seal juuakse küll ainult veine, shampanjat muidugi tervitusjoogiks ja Vana Tallinnat, mis on meie tuttavate välismaalaste lemmik. Veine arvestame pudel inimese kohta, viina 0,5 l mehe kohta, ehk tuleb välja, õnneks saab juurde osta kui vaja. Me ise elame ka Eestist eemal ja kui mõni pidu on kohalikega, juuakse ikka reeglina veine, kanget alkoholi juuakse vaid kuskil baaris.