Milline pulmatoit?

8 postitust / 0 uut
Viimane postitus
petskina
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2010 - 23:24
Milline pulmatoit?
18 August, 2010 - 10:49

Mis menüü keegi oma pulma on valinud? Milliseid sooje toite ja milliseid külmi?

Jagab keegi? :)

h4x
Võrgust väljas
Liitus: 25 Sept 2007 - 14:57
Re: Milline pulmatoit?
18 August, 2010 - 11:01

Mina absoluutselt jälestan n-ö süldilaudu, see on küll traditsiooniks saanud pidudel ja pulmades, aga mulle ei sobi. Oleneb muidugi ka peo kestusest, kui on ikka korralik eesti pulm, mis kestab hommikuni (mis jälle mulle ei sobi), siis on lookas laud kohustuslik. Minul on plaanis väike paaritunnine koosviibime, mitte küll rootsi laud, sest istume ikka laua taga, aga mingit praadi ega viina ei tule. Tuleb lihtne külmalaud, salat, suupisted, kala. Tort ja sampa ka loomulikult. Selline euroopalik, napp, aga pidulik. eks paistab mis külalised sellest arvavad, aga tegelt on mul ükskõik, hapukapsast ja sealiha võivad nad enne kodus süüa, kui tahavad:)

Flicka
Kasutaja Flicka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2009 - 08:10
Re: Milline pulmatoit?
18 August, 2010 - 11:15

Menüü oleneb paljuski pulmakohast ning peo pikkusest. Meil oli just hommikuni kestev talupulm ning mina näiteks ei oleks seal vaid külmi suupisteid ette kujutanud :) Nii et meil oli alguses ikka soe praad (nii kana kui sealiha) ning siis laual erinevad salatid-suupisted. Kui soovid, võin meie nimekirja Sulle mailile saata!

Nysserius
Kasutaja Nysserius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 29 Sept 2009 - 20:20
Re: Milline pulmatoit?
18 August, 2010 - 15:58

Meil oli valitud toidust soe praad ning külmad suupisted, mida oli terve õhtu laual. Suupisteid oli laual terve päev, õhtu ja öö, sest pidu oli pikk ning neid oli 10 eri sorti. Praadi serveeriti 16.30. Siis 23.00 oli tort ning enne toodi lauale ka salatit. Seda söödi väga hoolega, sest vahepeal oli piisavalt igasugu tegevust olnud.

Kuna ilmad on väga kuumad, oli saadaval piiramatus koguses külma allikavett ja morssi kogu aeg. Samuti läks vahuveini ja veini, viina oli vähe ja sellest joodi ära alla poole.

Sa pead läbi mõtlema, kui pikk on pidu ja millised on su külalised, sellest oleneb palju. Kindlasti oskab ka peokoht nõu anda.

kati101
Kasutaja kati101 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2009 - 14:23
Re: Milline pulmatoit?
18 August, 2010 - 19:11

Meil oli ebatraditsiooniline pulmatoit( soe söök- röstitud pardifilee kartulivormiga, ahjus küpsetatud lõhe ja kohafilee valge veini kastmega, võiga hautatud aedviljad ja külm laud- suitsetatud lambakints, röstitud lambamaks, veisekeel, singid, juustuvalik, kalavalik, seened jne ) buffeena ja jätkus ka niikauaks kuni pidu kestis. Külalised sõid ja kiitsid, vaatamata sellele, et sülti ja rosoljet ei pakutud :)

LisbethSalander
Kasutaja LisbethSalander pilt
Võrgust väljas
Liitus: 11 Aprill 2010 - 16:45
Re: Milline pulmatoit?
19 August, 2010 - 14:57

Kuna meil oli kolmetunnine vastuvõtustiilis pulm, siis lookas lauda polnud, kõhud said aga sellegipoolest kõigil täis ja toit oli ka väga maitsev. Kõigepealt olid meil tervituspokaali juurde suupisteks maasika-melonivardad, seejärel eelroaks väikesed itaaliapärased saiad erinevate katetega - kukeseened, tomatisalsa, rukolapesto, hanemaksapasteet. Praeks oli grillitud sea sisefilee kukeseene-koorekastmes ja sinna kõrvale sai igaüks siis võtta selliseid lisandeid, nagu ise tahtis (värske salat, kuum köögivili, ürdikartulid). Ja pärast siis oli magustoiduks kohupiima-martsipani pulmatort.
Aga jah, peo pikkus ja olemus määrab ka toiduvaliku. Pikema peo korral oleks sellest kindlasti väheks jäänud.

Anneli112
Võrgust väljas
Liitus: 17 Nov 2008 - 13:26
Re: Milline pulmatoit?
2 September, 2010 - 21:33

Tervitusšampuse juurde pakkusime viinamarju ja beseed. Soojaks söögiks oli kartulid, liha, külm kaste ja värske toorsalat. Külmlaual oli rosolje, kartulisalat, täidetud munad, singirullid, krevetitarretis, heeringas hapukoore ja sibulaga. Pärast pakkusime siis pulmatorti, napoleoni kooki, veel ühte kooki ja korvikesi. Söögist puudust ei tulnud ning kõik kiitsid, et väga maitsev oli. Kõik magus oli enda poolt kaasa võetud ning minu ema või ämma poolt tehtud :D Napoleoni kook osutus eriti popiks.

MJK
Kasutaja MJK pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2010 - 21:06
Re: Milline pulmatoit?
3 September, 2010 - 18:55

Meil tuleb põhimõtteliselt sama menüü kui kasutajal Anneli112 aint et pulmatordi juurde pakume veel kringlit ja tervitus shampuse juurde pakume kas maasikaid või komme. Minu arust sellise lihtsa toiduga pulmalaud on kõige mõtekam-ei ole kallis ja toidud on ka sellised mida enamus ikka sööb aga muidugi on erinevaid inimesi :)