Tseremoonia, 2 lugu, milline hind

10 postitust / 0 uut
Viimane postitus
krisshhy
Võrgust väljas
Liitus: 18 Juuli 2011 - 11:05
Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
24 Jaanuar, 2012 - 21:05

Kas ainult minule tundub, et 2 lugu eesti lauljalt (mitte väga kuulus, üks album tal vist väljas, mitte rohkem) - sisenemislugu ja väljumislugu registreerimisel, on veidi kallis maksta 500 euri? Tallinnast ca 50 km kaugusel toimub...
Kui palju teie oleksite nõus välja käima?

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
24 Jaanuar, 2012 - 21:10

Oleneb esinejatest. Kui üks, siis arvan, et 200€ juba krõbe.

krisshhy
Võrgust väljas
Liitus: 18 Juuli 2011 - 11:05
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
24 Jaanuar, 2012 - 21:12

Üks esineja. Ma arvasin ise ka, et kuna tegu pole just Marju Läniku või Ivo Linnaga, on tasu ca 200 euri. A no 500...

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
24 Jaanuar, 2012 - 23:03

Tervitus-

Eestis on kümmekond esinejat, kel 100% õigus sellist honorari küsida ka ühe loo eest.

Aga ilma nimeta ei oska midagi öelda.

Tervitades,

Virgo

krisshhy
Võrgust väljas
Liitus: 18 Juuli 2011 - 11:05
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
25 Jaanuar, 2012 - 16:43

Absoluutselt nõus. Ma nime nimetada ei taha, no ta on superstaari saates olnud ja see on ka suht kõik tema saavutustest. p.s. tegu pole Getter Jaani, Birgit Õigemeele ega Ott Leplandiga :)

Pitser-T
Kasutaja Pitser-T pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2009 - 17:12
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
25 Jaanuar, 2012 - 11:26

Tere.

No 500 euri 2 loo eest on tõesti palju. Eriti kuna tegemist on registreerimisega ja ei pea ka kohapeal mitmeid tunde ootama.
Kui just tõesti ei ole väga tuntud artist.

Tervitades,
Merle Trestip
ansambel Pitser-T

Suska
Võrgust väljas
Liitus: 31 Märts 2012 - 02:04
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
18 Juuni, 2012 - 23:12

Isegi tunnustatud muusiku kohta on selline summa ikka natuke liiast mulle tundub.

Ermo Leuska
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2007 - 13:42
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
26 Jaanuar, 2012 - 18:13

Tervitus!

Nimesid nimetama (kuigi esimesest postitusest alates on mul selge, kellest jutt) pean mainima, et kui artist küsib sellise summa kasvõi ühe loo eest, siis ta peab ennast selle hinna vääriliseks ja on kliendi otsustada, kas ta soovib seda artisti esinema või mitte. See, kas inimene on Eestis väga tuntud või mitte, ei ole siinkohal üldse oluline - see palju artistil on albumeid väljas samuti mitte.

Absoluutselt kõik algab sellest, et kui tellija soovib mõnda artisti enda pulmatseremoonial näha/kuulda, siis ilmselgelt tema laulude pärast, mitte selle pärast, et ta odavalt teeb. Seega on artistil täiesti vaba valik küsida seda summat, mida ta tahab ja kui kliendile see hind ei sobi, siis pole mõtet arutada selle üle, kas küsitud hind on kõrge või mitte. See on tema hind antud kontekstis, sõltumata sellest mitu laulu ta laulab.

Arvestama peab ka sellega, et transport on suhteliselt suur osa hinnast. Mõne kaugema kandi artist peab esinemispaika sõiduks arvestama umbes 100 eurot (transport ei tähenda ainult kütusetasu) ja sel juhul ei ole ju elukutselise muusiku puhul mõeldav, et honorar võiks olla 200 eurot. Lisaks suure tõenäosusega ei ole antud artistil võimalik tol samal päeval esineda enam kuskil mujal ja nii see hind kujunebki.

Ma saan samuti väga hästi aru, et kõikidel inimestel pole võimalik tellida artisti esinema 500 eurot eest, kuid ega ju peagi. Kui soovida konkreetset artisti, siis peab arvestama suurema väljaminekuga. Ärge seda arvake, et muusik seepärast rikkaks saab – tean omast käest, et kui tõsiselt asjaga tegeleda, siis kulutused enamasti ületavad julgelt tulusid.

Mina professionaalse muusikuna ei tunne, et kahe loo eest 500 eurot oleks üle mõistuse palju. Arvestades meie töö erakordset kulukust, siis selline hind on täiesti tavapärane. Kõik siin teemas nimetatud väga kuulsad artistid küsivad sama töö eest oluliselt rohkem.

Lugupidamisega
Ermo Leuska

krisshhy
Võrgust väljas
Liitus: 18 Juuli 2011 - 11:05
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
26 Jaanuar, 2012 - 21:36

Tere

Nimesid nimetamata ja kogu austuse juures, ei te ei tea, kes see artist on (tuntumatest superstaaridest jäi mu nimekirjast välja Jana Kask, no ei ole tegu ka temaga).
Jah, loomulikult on artistil õigus küsida millist summat ta heaks arvab. Loomulikult leidub ka neid, kes seda summat maksavad. See ei tähenda, et mina ei võiks teistelt küsida arvamust, kas see teenus on nende arust odav või kallis. See on avalik foorum ja reeglites ei ole kirjas, et hindade üle ei võiks arutada. Ühtlasi olen ma absoluutselt diskreetne ega nimeta nimesid.
Antud artistil tuleks edasi-tagasi sõit 100 km, mis päris kindlasti ei tule kokku 100 euri. Isegi kui siia alla lugeda auto amortisatsioon, õlide ja tosooli kulu nt.
Jah, mul oleks võimalik maksta ka 500 euri, aga ma ei pea seda otstarbekaks ega õiglaseks.
Teie lähtute antud kontekstis (et 500 euri kahe loo eest pole palju) sellest, et Teie esinete bändiga, kus on 3-4-5? liiget, antud artist esineb üksinda.
Ja loomulikult ei ole mul mitte midagi selle vastu, et muusikud rikkaks saaksid, ainult, et mitte minu kulul :)
Ma ei soovi tülitseda, kuid ma tundsin Teie vastusest end häirituna. See on siiski avalik foorum ja mul on õigus sõnavõttudele täpselt nii nagu ka kõigil teistel foorumikülastajatel.

Tervitustega

Ermo Leuska
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2007 - 13:42
Re: Tseremoonia, 2 lugu, milline hind
26 Jaanuar, 2012 - 22:08

Ega ma siis tülitseda tahtnud, andsin lihtsalt vastuse enda, kui muusiku vaatenurgast ja avaldasin puhtalt isiklikku arvamust nagu Teiegi. Keegi pole kellelegi keelanud ennast vabalt väljendada - minu arvamus oli, et selle teema üle pole mõtet arutada (ise samas selle teema üle arutledes).

Te eksite, kui ütlete, et lähtun esinemisest mitmeliikmelise bändiga. See arvamus oli puhtalt üksikartisti seisukoht. Kui mind või sedasama artisti tellitaks bändiga kaheks looks esinema, oleks hind hoopis teine ja jääks ikka samasse hinnaklassi, mis maksaks terve õhtu tasu. Minu jätkuv arvamus on, et on (üksik)artiste kelle 500 eurone honorar ka kahe loo esitamise eest on täiesti mõistlik, isegi juhul kui artist elab kõrvalmajas ja ei pea transpordile mitte midagi kulutama. Sealjuures pole tähtis kui kuulus ta on. Tähtis on see, et kui mingil põhjusel just teda soovitakse tellida, siis temal on õigus öelda enda jaoks sobilik hind. Vabaturumajandus :-)

Ja ärge laske minu sõnavõttudest ennast häirituna tunda. Ma räägin ainult isiklikust seisukohas lähtudes. Loomulikul ei ole tarvis inimesel, kes muusikamaailmas igapäevaselt ei orienteeru, minu seisukohti 100% jagada. Seega jäägem sõpradeks. Arvamuste paljusus on suur väärtus!

Lugupidamisega
Ermo Leuska