Hõbepulm

10 postitust / 0 uut
Viimane postitus
reili87
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2008 - 09:56
Hõbepulm
11 August, 2008 - 11:22

Korraldame emale isale hõbepulmi salaja. Plaanis on teha sellised liba pulmad, et keegi mängib preestrit jne. Minu ülesanne on mõelda preestrile tekst välja, aga mul pole õrna aimugi milline see tekst olema peaks. Milline on tavaliselt paari panija tekst? Kui leiaks kuskilt mingi põhja saaks naljaks ümber pöörata.

tänades

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 12:17

hmm... aga miks liba pulm? Miks mitte nn tõotuste uuendamisena asi teha ja ilusti ja romantiliselt? Selliseid asju küll tehakse ja kui aus olla, siis isegi sellise tegemise peale mõelnud:)
Muidu teksti vb kellegi pulmavideo pealt:)?

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 12:34

Tõotuste uuendamine peab ikka ju olema paari enda soov, ma saan aru, et tegemist on üllatuspeoga? Mõnele inimesele võib mingi tõotuse uuendamine üllatusena täiesti vastumeelne ju olla, nt. mina küll mingit sellist asja teha ei tahaks kunagi, sest ma annan oma tõotuse üks kord elus ja olen piisavalt sõnapidaja, et ei ole vaja hakata uuendama ja värskendama seda aastate möödudes. Mulle selline üllatus küll ei meeldiks.
Pealegi on tõotuste uuendamise idee originaalis seisnenud ikka selles, et vahepeal on suhtes probleeme olnud ja suisa lahus elatud vms (aga mitte lahutatud) ja siis on vaja teineteisele uuesti midagi kinnitada. Aga see on sügavalt kahe inimese omavahelise tunnetuse asi ja sellist asja ei sobi küll kuidagi üllatuseks teha kellegi kolmanda poolt.

Libapulm on aga hoopis teine asi, mõeldud ju naljaga, ja ei ole mõeldud tõsiselt, seega sobib see minu meelest küll üllatuseks paremini.

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 12:46

Asi on siiski inimeste vaatenurgas - minule näiteks mitte mingil juhul ei meeldiks mingi libapulm, mis veel naljaga pooleks mingi väljamõeldud tekstiga. Inimesed on erinevad ja mõtted erinevad. Loomulikult on see teemaalgataja oma otsustada ja tema tunneb oma vanemaid paremini. Minu jaoks ei ole tõotuse uuendamine se, et mul on mingid probleemid olnud suhtes - appike mitte mingil juhul! Pigem on see romantiline ja ilus, tuletada ühel päeval oma elust taas meelde seda, kuidas oli, anda uuesti tõotused ka edaspidiseks, tänada oma kaasat selle eest, millised aastad on koos veedetud jne.
Minu jaoks näiteks olgu siis pigem lihtsalt üllatuspidu, mitte libapulm:) juba sõna "liba" on minu jaoks imelik:) Aga see on minu arvamus.

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 13:28

Aga kas sa ei leia, et oma vanemaid tunnevad lapsed siiski paremini kui juhuslikud inimesed foorumis? Keegi ei ole öelnud, et hõbepulm peab olema tõsine ja pidulik sündmus, oleks mu vanemad veel abielus, siis neile oleks kindlasti meeldinud hõbepulma läbi huumori tähistada, tõotuste uuendamine poleks nende kummagi iseloomuga küll kuidagi kokku läinud, sest see on nende jaoks liiga lääge ja kuna selle juures pole mingit pööret või huumorit, oleks see neile ilmselt ka lääge.
Täpselt samamoodi suhtun asjasse mina.

Ühesõnaga, ma usun, et kui lapsed on otsustanud, et see on see, mis sobib, siis nad on järele mõelnud ja arvestanud sellega, mis inimesed on nende vanemad. Ei ole nii, et kõigile sobib pidulikkus ja romantilisus ja armsus, mõned eelistavad just nalja ja lollitamist, seda ka siis, kui on 25 aastat abielus oldud.

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 13:32

Jah kindlasti tunnevad lapsed oma vanemaid paremini kui võõrad siin foorumis, ma polegi vastupidist väitnud ning minu küsimus oli vaid selleks, et panna inimest mõtlema ka teisest vaatenurgast - võibolla pole ta selle variandi peale mõelnudki. Sinu jaoks tõotuse uuendamine vastuvõetamatu, minu jaoks normaalne ja vice versa. Iga inimene on erinev ja loomulikult, nagu ma oma teksti lõpus ka ütlesin, kui see on see mis nad tahavad, siis teksti saab ilmselt kellegi videosalvestise pealt.
Parimat!
Kai

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 12:43

Keegi mängib preestrit?!?!?! mis selle mõte on. Hõbepulmad on piisavalt pidulik tähtpäev, et sellega mitte nalja teha - minu arust. Kui soovitakse tõotusi uuendada, siis saab seda teha nt kirikus (kui inimesed on laulatatud). Aga on ka selline võimalus, et kui enne on abielu lihtdalt registreeritud, siis minnaksegi laulatama.
Ärge nii tõsist asja küll nõmedaks teatriks tehte, seda enam, et plaanite sellesse peategelasteks kedagi teist.

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 12:47

Olen Sinuga 100% nõus:)!

reili87
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2008 - 09:56
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 13:37

Ma ei küsinud ju kas see on hea mõte küsisin kust ma saaks jutu jaoks infot ja ideid. See mis minu vanematele meeldib ei peagi teile meeldima.

Postitust muudetud pulmad.ee poolt. - Jääme ikka viisakaks!

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Hõbepulm
11 August, 2008 - 13:56

Hea küll, nagu ma ütlesin oli tegu vaid minu arvamusega ning keegi ei kirjutanud ju paha pärast. Jõudu ja jaksu planeerimisel!
Parimat,
Kai