Kõik külalised ööbima

36 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Külaline
Kõik külalised ööbima
17 Detsember, 2007 - 20:31

Tere,

Ma alles algaja planeerimise alal.
Kas teie olete koha valikul lähtunud sellest, et kõik külalised mahuksid ööbima? Ma olen sellega täitsa hädas, sest ega neid kohti nii palju ei ole, mis on pulmapidamiseks sobiv ja kuhu kõik magama ka mahuksid. Inimesi on kokku 60.

Löön eelarvet nii ja naapidi kokku ja kõik oleks ilus, kui kogu kompleksi majutust ei peaks maksma.

kaska
Kasutaja kaska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Nov 2007 - 12:15
Re: Kõik külalised ööbima
17 Detsember, 2007 - 21:04

Minu pidu toimub rahvamajas ja majutust seal ei ole.
Rääkisin ka sugulaste tuttavatega sel teemal. Osad arvasid et on hea kui ma näiteks viitan kohtadele kus saab omale igaüks ise broneerida. Teine osa arvas et kui on madratsi jaoks koht ja välja ei visata siis neile küll, ei soovigi lux hotelli.
Kolmas osa läheks koju igal juhul-

pisimumm
Kasutaja pisimumm pilt
Võrgust väljas
Liitus: 5 Juuni 2007 - 11:38
Re: Kõik külalised ööbima
17 Detsember, 2007 - 21:19

No meil on nii, et kutsutud 50 külalist, kuid meie külalistemajas on 15 voodikohta. Sinna saab panna ka lisamadratseid, kuid kuna pulmad suvel, siis on nooremad inimesed hää meelega nõus telkides magama. Vanemad sugulased lähevad niikuinii valdavalt ööseks koju tagasi. Eks pead ise oma külalistega suhtlema, kes jääb ja kes mitte, siis saad juba aimu, mida edasi teha.

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Kõik külalised ööbima
17 Detsember, 2007 - 22:11

Mul olid ka suvel pulmad, ja ma ka ikka uurisin, kes nõus telgis magama jne, kellel leiab majas voodikoha, kes sai transpordiga koju kui soovis ja kõik lahenes väga kenasti:)

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

Mõmmukas
Kasutaja Mõmmukas pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuni 2007 - 22:05
Re: Kõik külalised ööbima
17 Detsember, 2007 - 22:05

Meil pulmad Taagepera lossis, ja just selle pärast, et kogu rahvas saaks ka ööbida. Pulmakorraldaja arvas küll, et küsige ööbimise eest raha, saate vähemalt midagigi tagasi, kuid minu arvamus on teine. Olgugi, et summa on kohutavalt suur ja neid hetki on, kui mõtlen, et kas tõesti peab nii kallis kõik olema. Samas aga tahan, et kõik minu külalised võiksid rahulikult päeva koos meiega nautida, mitte kontrollida pidevalt kella, et sõiduga väga ööpeale ei jääks jne.
Samas olen mina ise selline, kes raatsib ümbrikusse raha panna, olgu kasvõi endal kitsas käes, aga ma tean, et see on raha mis läheb korraldajatele nende töö ja vaeva eest- las siis ikkagi olla see vaev hästi tasustatud. Ehk saab ka minu töö ja vaev tasutud natukeselgi määral.

Nublu
Võrgust väljas
Liitus: 2 Dets 2007 - 17:21
Re: Kõik külalised ööbima
17 Detsember, 2007 - 23:30

Meil on külalisi 75+lapsed. Peokohaks valisime Jänedal Musta Täku Talli. Seal pakutakse majutust ka max 160 inimesele ja hind on suht soodne. Lähtusime ka kohavalikul sellest, et oleks majutusvõimalus, kuna inimesi tuleb üle Eesti erinevaist paigust. Kutsele märgime, et soovi korral on ööbimisvõimalus ja palume eelnevalt teada anda, kes soovib majutust. Kuna kogu majutuse hind käib siiski üle jõu, siis loodame et külalised ei pea paljuks ööbimise eest ise osaliselt tasuda.

merit1
Võrgust väljas
Liitus: 22 Okt 2007 - 15:31
Re: Kõik külalised ööbima
17 Detsember, 2007 - 23:52

Meil pulm Saadjärve mõisas,seal erilist majutamis võimalust pole,kuskil 20 inimest kolme suurde tuppa ja kui hea ilm siis suurde telki veel magama omajagu mahub,samuti linnale lähedal ja trantsport olemas,kes nagu Tartust need vist lähevad koju kui ei taha hommikuni pidutseda!

see julge samm on ainult üks eluetapp!

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Kõik külalised ööbima
18 Detsember, 2007 - 09:24

Aga võid ju kutse lisalehel või suuliselt mainida, et kes ööbima tahab jääda, siis selline võimalus on olemas ja maksab nii ja nii palju...

marmelaad
Kasutaja marmelaad pilt
Võrgust väljas
Liitus: 2 Okt 2007 - 12:35
Re: Kõik külalised ööbima
18 Detsember, 2007 - 11:39

Mina arvan ka, et see oleks tõenäoliselt parim variant. Samas võid ju alati näiteks vanemate öömaja kinni maksta või mõne külalise öömaja, keda väga tahaksid pulmas näha, kuid tead, et neil oleks raske maksta öömaja eest (pulmakink ju ka neil nagunii vaja teha). Enamus inimesi peaksid tegelikult aru saama, et ei ole seda raha jalaga segada kellelgi ning pulmade korraldamine ei ole mitte odav lõbu :)

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Kõik külalised ööbima
18 Detsember, 2007 - 11:58

Mina tean ka, et paljudel nii, et kirjutavad kutsele kui soovid öömaja siis see maksab nii palju ja kui soovi on siis anda teada. Et ei pea ise kõigi eest kinni maksma.

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Kõik külalised ööbima
18 Detsember, 2007 - 14:51

Veel: ühes turismitalu pulmas oli ööbimine lahendatud nii, et vahelehele kutsel märgiti, ööbimine kämpingutes või telkides ja ka kämpingute hinnakiri oli välja toodud. Igaüks sai siis ise otsustada, kas jääb ööseks või mitte ja kuidas jääb. Minu arvates oli see päris hea mõte, sest noorpaar ei pea ilmtingimata mõtlema sellele, et üle tänava elav naaber tuleb ka peopaigas ööbima panna ja selle eest ei pea mitte noorpaar maksma. Teine asi on nende kohtadega, mis pakuvadki oma rendihinnas ööbimist- seal pole mingit juttugi aga kui ka seal ööbimiskohti vähe on, siis võib ju mõelda sellele, et näiteks vanemad jne esmalt ööbima panna ja siis öelda kutse üle andmisel, et kes ees see mees, ülejäänud võivad telgid näiteks kaasa võtta... Ega siis kogu pulmarahvas ka ööseks ei jää :)

Vana tegija
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 10:05
Re: Kõik külalised ööbima
18 Detsember, 2007 - 10:16

Meil oli kohe mõte, et võtame bussi, mis rahva ka koju tagasi viib. Siis said kõik juua ja ei pidanud muretsema selle pärast, et järgmisel päeval peavad veel pohmelli ja jääknähtudega sõitma hakkama. Neid kes pulmakohta ööbima jäid oli koos meiega 5+2last. Ülejäänutel oli kodu ligemal (ega ei oleks ju saanud lätlasi kohe öösel koju tagasi saata).

oravake
Võrgust väljas
Liitus: 19 Sept 2007 - 14:40
Re: Kõik külalised ööbima
3 Jaanuar, 2008 - 14:34

Mõtlesin ka bussi kasutamisele, kuid tekkis küsimus. Kuhu külalised oma autod jätavad sellisel juhul, peopaika või tulevad pulma juba ilma autota? Kui peopaika, siis kudas nad auto juurde tagasi jõuavad? Sest meil on väikeste lastega külalised tulemas ja nad tahavad koju tagasi saada.

ilegna
Võrgust väljas
Liitus: 10 Sept 2007 - 09:16
Re: Kõik külalised ööbima
18 Detsember, 2007 - 13:09

Ega muidugi ei pea ju pruutpaar kõigile ööbimist leidma ja selle ka kinni maksma, kuigi meil oli ka ikka tõsine otsimine, et leida 60-le selline koht, kus ka oleks võimalik kõik majutada. Ühest väga ilusast kohast loobusime just selle tõttu, et seal oli võimalik majutada ainult 28 inimest. Olen käinud ise ka paljudes pulmades, kus on küll võimalik ööbida aga ööbimise eest tuleb külalistel endal tasuda.

Meil oli kindel otsus, et meie tasume ööbimise ja külalistel ei tule millegi muu kui ainult oma trantspordi eest muretseda. Seda juba sellel põhjusel, et teame oma külalisi ja eks igaüks ikka võimaluste piires aga tõenäoliselt on kingid (ümbrikud) väga arvestatava väärtusega. Ise oleme ka lähtunud sellest, kui pulmas käinud, et kui tuleb ööbimine endal maksta siis kingi rahalineväärtus sellest olenevalt ka kahaneb. Tegelikult on külalistel ka päris korralik väljaminek seoses pulmakülaliseks olemisega, eriti veel väga lähedastel. Muidugi oleks meil suur võit kui ei tasuks majutust aga kui juba siis juba!

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Kõik külalised ööbima
18 Detsember, 2007 - 15:03

Oi ma mäletan meil oli ka selle teemaga probleeme ja vaagimisi. Mõtlesimegi, et lahendame selle nii ära, et ütleme suusõnaliselt kõigile, et majutus on võimalik, kuid tore oleks kui saaksite selle 200eek voodikoha ise maksta, sest külalised kokku arvutades ja kõigi pealt makstes tuleks ka 200eek näo pealt suht palju. Lõpuks oli nii, et mõned läksid minu vanematekoju, mõned läksid oma koju ja paljud jäid peokohta. Kuid maksmise tegime siiski ise, sest lõppude lõpuks tehti meile peokoha poolt nii hea pakkumine kogu rendile, et olime rõõmuga seda nõus ise maksma. :)

little
Re: Kõik külalised ööbima
19 Detsember, 2007 - 01:38

Meil sama teema. Majutumisega pulmad. Tulemas. Aga ma ei taha isegi mitte mõelda selle peale, et mina peaks nende majutust kinni maksma. Kes tahab ööbida, maksab ise. Kes ei taha, jäägu kaineks ja sõitku minema.
Samas see nii kahe otsaga asi, tahaks normaalselt asja ajada ja pidutseda ja rahulikult võtta, aga kui kutsel on vaheleht majutumise kohta, siis ma ei teagi, kui paljud sellest aru saavad ja kui paljud solvuvad?!?! Väga raske teema mu meelest, aga elu on ikka meeletult kallis, et 60 inimese ööbimist ise maksta.

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Kõik külalised ööbima
19 Detsember, 2007 - 08:28

Ma arvan, et tänapäeval täiesti normaalne see, et majutus tuleb ise maksta, kõik ju nii kallis ja kogu rahva majutamine ikka väga kallis, ja samas ju ei hakka majutamise probleemi pärast kedagi kutsumata ka jätma, nii et küll inimesed saavad, kas ise makstud majutamise või siis lähevad koju, nii et ära muretse selle pärast, mis teised arvavad.

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

Helina Elias
Võrgust väljas
Liitus: 11 Aug 2006 - 22:16
Re: Kõik külalised ööbima
19 Detsember, 2007 - 10:42

Tere,

väga-väga paljud noorpaarid paluvad külalistel oma majutuse eest ise tasuda ja seda tehakse ka siis, kui eelarve väga piiratud pole. Kui majutuse info on viisakalt kutsele lisatud, siis saab igaüks ise otsustada, kas jääb öömajale või leiab võimaluse koju sõitmiseks. Selles pole midagi imelikku. Mõistavad ju külalisedki, et pulmapidu on kallis lõbu... Meil siin Eestis tellib noorpaar toidu ja alkoholi, kuid nt. Iirimaal tuleb alkohol külalistel ise osta (va tervitusnaps jms). Pole üldse põhjust tunda piinlikkust majutuskulude külaliste kanda jätmise eest.

Mõnusat pulmasaginat,
Helina Elias
PULMA- JA PEOKORRALDAJA OÜ

susanna
Re: Kõik külalised ööbima
3 Jaanuar, 2008 - 12:49

Tänud kõigile!
Leidsime nüüd täitsa uue koha, mille eelis on see, et osa külalistest kas elavad samas linnas või on neil seal häid tuttavaid, kelle juures ööbida.
Kohapeal saab 22 inimest ööbida ja paneme kutsele ka lähedal asuva majutusasutuse info, kes soovib saab sinna minna. Külalisi on 60 ringi kokku, et vast saab hakkama.

snegurotska
Kasutaja snegurotska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2007 - 09:14
Re: Kõik külalised ööbima
3 Jaanuar, 2008 - 13:44

mina arvasin alguses, et kuidas ma öömaja ei korralda...aga sõbrannad ja ämm ütlesid, et see rohkem iga ühe enda mure, noh jah, paljud on kohalikud ja saavad lihtsalt koju minna, mõned ööbimiskohad on ikka olemas ka.
panen kutsega ka kirja kaasa kus olukorda tutvustan ja kaugematelt külalistel küsin kas jäävad ööbima ja kas on vaja neile öömaja organiseerida.

suvakas111
Võrgust väljas
Liitus: 8 Dets 2007 - 15:46
Re: Kõik külalised ööbima
3 Jaanuar, 2008 - 14:38

Meil selline peopaik, et kõik saavad ööseks jääda. Selline spetsiaalne ekstreem-ööbimismaja sama kompleksi juures. Nägi täitsa vahva välja. Uksest sisse-pikk koridor ja iga natukese ja tagant on uks. Kui ukse lahti teed, siis on pisitillukene tuba, milles 75% moodustab seinast-seina voodi. Pole õnneks palju võimalusi mööda kukkumiseks. :D

Ei jõua kevadet ära oodata.. 26.04.2008

26.04.2008
Maailma ilusaim päev

Muskad
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2007 - 15:44
Re: Kõik külalised ööbima
3 Jaanuar, 2008 - 19:54

Meie pulmapeo koht on poole kilomeetri kaugusel mehe vanaema maakohast ning seega saavad osad külalised ööbida maamajas, osad külalised peokoha läheduses motellis ja nooremate jaoks on võimalus telkides olla.

Ticky
Võrgust väljas
Liitus: 8 Juuni 2007 - 21:04
Re: Kõik külalised ööbima
3 Jaanuar, 2008 - 19:58

Meil on väga kokkuhoidlik plaan - pulmad mu kodukohas ning minu pool suguvõsast saavad koju minna.. Teistele on peokohas 26 magamiskohta :)

Meryneitsi
Kasutaja Meryneitsi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Dets 2007 - 22:38
Re: Kõik külalised ööbima
3 Jaanuar, 2008 - 23:00

Kuna meil tulevad külalised kõik üle Eesti kokku, siis sai ka koha valikul tingimuseks ööbimise võimalus. Leidsimegi sellise peopidamiskoha, kus teisel korrusel toad mitme voodiga (erilist privaatsust pole, kuid magatud saab ilusti). Koridorides veel diivanid, kus ka väsinud puhata saavad:)

Kata555
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 00:36
Re: Kõik külalised ööbima
3 Jaanuar, 2008 - 23:31

Mis koht see on?

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Kõik külalised ööbima
23 Jaanuar, 2008 - 23:47

Ei kujuta eriti ette et peaks ööbimise kinni maksma, aga võimalus selleks on ja veel valida, igale maitsele:) Paneme info ilusti vahelehele, et kõik oleks selge ja siis külalised ise otsustavad, meil tulemas u 100 inimest, lihtsalt suur kulu oleks majutusega bronnida.

Sensation
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 19:30
Re: Kõik külalised ööbima
24 Jaanuar, 2008 - 20:22

Meil on kohapeal ööbimiskohti 25 aga külalisi 50. Seega otsustasime teatada kõigile, et ööbimine toimub telkides mõisa kõrval, kuid pesemisvõimalused jne on majas sees olemas. Tubadesse organiseerime magama eelkõige vanavanemad ja vanemad, kellel telkides magamine ebamugav on. Kuid kui ööbimine maksab ja eelarvesse see ära mahtuda ei taha siis ikka oleks mõtekas see lisada kutse lisalehele või nii... et inimesed teaksid arvestada ja neil jääks otsustusvabadus, kas jääda ööseks või sõita hiljem koju ....

pulgajäätis
Kasutaja pulgajäätis pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Veebr 2008 - 15:58
Re: Kõik külalised ööbima
2 Aprill, 2008 - 15:40

Minu tulevane oli alguses kategooriliselt vastu, et külalised peaksid ise maksma ööbimise eest, aga kui ma ikka siin kalkuleerisin, siis oleks see ikka paras põnts me eelarvesse (millegi pärast arvatakse, et kui mees välismaalane, siis kindlasti rikkur - mõlemad üliõpilased), niiet lisame kutsele, et võimalus ööbida selle ja selle summa eest. Vanavanemate ööbimise maksame muidugi küll ise.

rjad
Kasutaja rjad pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Dets 2007 - 15:08
Re: Kõik külalised ööbima
3 Aprill, 2008 - 10:34

Meil ei ole peaokahas ühelegi külalisele ööbimist, võimalik ainult telkides. Enamusel koju ka vaid 7km, kaugemalt tulijad paigutame enda juurde ja kui vaja siis hosteli.

muska23
Kasutaja muska23 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Märts 2008 - 10:51
Re: Kõik külalised ööbima
3 Aprill, 2008 - 12:02

kui meie hakkasime pulmi planeerima, siis 1 kõige tähtsam asi oli, et kõik külalised saaxid ilusti ööbida kahh ja ei mingit raha me neilt selle eest ei küsi.. külalisi u.80 . peokohas 42 voodikohta, pluss lisavoodid ja siis veel telkimisvõimalus noortele! Ja mõned, kes tahavad lähevad koju!

Mõni Hetk On Elus Ilusam Kui Teine
Mõni Hetk On Kohe Väga-Väga Ilus

Mõni Hetk On Elus Ilusam Kui Teine
Mõni Hetk On Kohe Väga-Väga Ilus

aannus
Võrgust väljas
Liitus: 30 Jaan 2008 - 21:21
Re: Kõik külalised ööbima
3 Aprill, 2008 - 17:41

Meie lähtusime ka sellest, et kõik saaksid majutama jääda. Peokoht on juba kõigile sedavõrd kauge. Paljud külalised tulevad välismaalt ja peavad niigi sõidu kinni maksma.
On küll kallis, aga ma arvan, et raha pärast nüüd vähemalt keegi tulemata ei jäta. Samas oligi idee veel, et keegi ei peaks ära minema ja saaks hommikul veel mõnusalt kõik aega veeta.

Meery
Võrgust väljas
Liitus: 20 Veebr 2008 - 20:41
Re: Kõik külalised ööbima
3 Aprill, 2008 - 17:53

Mina ei planeeri ühtegi külalist ööbima, kõik elavad praktiliselt peokoha lähedal. Kes kaugemalt, need saavad meil koju ka ööbima.

minnimiki
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aprill 2007 - 11:38
Re: Kõik külalised ööbima
3 Aprill, 2008 - 18:04

meie lähtusime põhimõttest, et kas teha Tallinnas, kus kõik saaksid koju või sõprade juurde minna või teha pidu kusalgi kaugemal ning pakkuda siis juba kõigile ööbimist. valisime teise variandi, kuna soovime ka hommikul oma sugulaste-sõpradega hommikust süüa :)

---
07.06.08

musu
Võrgust väljas
Liitus: 7 Okt 2006 - 17:45
Re: Kõik külalised ööbima
3 Aprill, 2008 - 18:15

meil peokohas ööbimist pole, aga linnas on külalistemaja, kus sõbrants töötab. kes tahab, saab sinna magama. ja iga külaline maksab ise enda ööbimise eest (v.a. vanemad).

mirju
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2008 - 12:35
Re: Kõik külalised ööbima
3 Aprill, 2008 - 21:18

Külalistega oleme planeerinud nii,et osa saavad ööbida telkide,osa noorpaari kodus ning osaliselt sõidutatakse koju,kuid aoto saavad kätte alles järgmisel päeval,sest pole soovitav joobes sõita.Peiu ema oli nõus inimesi transportima punktist A punkti B,kuid ei tee kaugeid sõite.Tema sõidutab ja üllatus majutusele minejad.

bobtail
Võrgust väljas
Liitus: 18 Aprill 2008 - 15:40
Re: Kõik külalised ööbima
12 Mai, 2008 - 09:28

Meie eelarve samuti ei lubanud ööbimist ja pulmaisa seletas, et väga normaalne on ja tavaline on, et ööbimise eest maksaks külalised, aga on varemgi juhtunud,e´t inimesed loobuvad sootuks sellest, ühel meil tuttaval on 5 pulmakutset selleks suveks, pluss veel meie. Arusaadav, et see on kulukas, paljud tahavad soenguid meike ja uusi riideid pulmadeks, kink, transport ja veel ööbimine ka, usun, et see võib ülejõu käia. Niisiis otsustasimegi ikkagi ööbimise sisse võtta, mis oli paras põnts eelarvele. Külalisi 80 ja ööbimiskohti 60, aga väiksest eeluurimist tehes, oli ka ööbimisest loobujaid. Et usun, et kõik klapib :)