Kuidas Teie...

9 postitust / 0 uut
Viimane postitus
ainulaadne
Kasutaja ainulaadne pilt
Võrgust väljas
Liitus: 5 Jaan 2009 - 21:45
Kuidas Teie...
26 Aprill, 2009 - 15:54

Kuidas sisustate Teie oma pulmapäeval kogu aja ära? Ehk siis mida põnevat korraldate Teie, pulma rongkäigu ajal??? Meil siis nime uputus, mure kotikese ära saatmine ja vb ka lint kureposti ümber( pole posti veel leidnud ). Et siis kellel on häid ideid jagage palun neid. Muidu jääme tõesti ajaga jänni :S Ei taha ju mitu tundi järjest ainult autoga ringi kah tiirutada.

kaunytar
Kasutaja kaunytar pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Veebr 2008 - 15:48
Re: Kuidas Teie...
26 Aprill, 2009 - 16:20

meil just vastupidi - pole nagu aega väga ringi sõita
Raplast - Tallinna ja tee peale mingeid
tegevusi polegi plaanitud, kui pulmaisa just ei üllata (ta on enamuse asju ainult endateada jätnud, et meil ka põnevam oleks)

Projekt: "30.mai '09 elu ilusaimaks päevaks!"

Projekt: "30.mai '09 elu ilusaimaks päevaks!"

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Kuidas Teie...
26 Aprill, 2009 - 19:09

Mainige pulmavanale, et te hirmsasti tahate, et teile väravaid tehakse ;) Äkki organiseeribki :D

unistus09.09
Võrgust väljas
Liitus: 7 Veebr 2009 - 22:48
Re: Kuidas Teie...
26 Aprill, 2009 - 20:27

Kui palju Teil siis aega jääb peale registreerimist ja peo vahele? Meil aitab pulmaisa seda aega sisustada. Meie väga oma pead sellega ei vaeva:D

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Kuidas Teie...
27 Aprill, 2009 - 12:43

Tervitus-

Kõik hakkab kellaajast ehk mis kell teil registreerimine on ja kui palju aega vaja sisustada :) ning siis veel ka sellest, et kui kaugel on peokoht registreerimise/laulatuse kohast.

Mina isiklikult ei soovita üle kolme tegemuse sinna tee peale panna - minul endale on alati kombeks pattude ära viskamine, toonekure pesa juures käimine ning siis harva ka väravad - väravad on tavaliselt organiseeritud sõprade poolt, seda pulmaisa ise konkreetselt ei organiseeri, küll aitab nõu ja ideedega.

Nagu ma aru saan, pulmaisa ei ole või siis on pulmaisaks algaja või te pole lihtsalt seda teemat temaga veel arutanud - muidu poleks te seda küsinud :)

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Külaline
Re: Kuidas Teie...
27 Aprill, 2009 - 14:44

Teatud mõttes on paljude tegevuste kokkukuhjamine registreerimise-peopaiga vahelisel teekonnal tüütav.
Esiteks on sageli paljud külalised juba saabunud kusagilt teisest eesti otsast, seega on neil omajagu reisimist seljataga niigi ja neid põrmugi ei huvita antud kontekstis tutvumine kodumaa kaunite paikadega ja haakidega ringipaarutamine. Sageli pole ka kostüüm selleks sobivaim, mida sa hing ikka kõpskingadega mätta otsas turnid. Samuti ei meeldi paljudele pidev autodesse sisse-väljapakkimine, iga kilomeetri peal on midagi ja muudkui roni autost välja, siis jälle sisse tagasi. Kui sellega liiale minna, siis osa seltskonda lihtsalt ei tulegi enam ligi, istuvad autos ja ootavad, millal "jama" lõpeb ja pulmarong jälle liikvele saab. Mõnigi tegelane aga on välja nuhkinud pulmapeo asupaiga ja kimab otsemat teed sinna. Et teekond peaks olema siiski võimalikult sirgjooneline ilma asjatute haakideta ja kui on aega midagi korraldada, siis võiks kõik need tegevused ühes kohas ära teha. Kui on palju aega, siis võib teha nii, et selliste tegevuste kohaks on mingi laagriplats vms. Organiseerida sinna natuke kerget snäkki (kaugema nurga inimestel, kes juba homikust liikvel, võib juba kõht koriseda), võibolla mõned õllekesed või veinikest. Siis saab kogu rahvas juba väikse sumina sisse ja taustaks ka kõik kohustuslikud mängud samas ära teha. Põhimõtteliselt pulma eelmäng. Oleneb ka ilmast, suvise ilusa ilmaga on väike vahepeatus looduses kena ja kui teekond pikemapoolne, siis ka vahepalse jalasirutuse eesmärki täitev.

golomb
Kasutaja golomb pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Märts 2008 - 22:18
Re: Kuidas Teie...
27 Aprill, 2009 - 17:41

Päris huvitav teema!

Loodan, et ka teised minu kolleegid täiendavad minu kommentaari kui mul äkki midagi kirjutamata jääb. Eks teha võib ju kõike, mida hing soovib, kuid tuleks kindlasti arvestada: ilmaga, külaliste ja autode arvuga ja et pulmasõit väga ära ei väsitaks (see punkt puudutab ka noorpaari). Samuti soovitan hoolikalt läbimõelda maršruuti kuna halvad või remonditavad teed võivad Teie rongkäigu sõidu ebameeldivaks muuta.
Mina näiteks olen võimaluse korral käinud koos kõikide pulmalistega, kaasaarvatud pruut ja peigmees, supermarketis "actionina" sisseoste tegemas, siis olen näiteks pannud noorpaari autosid hääletama, et patukast ära saata. Siis oleme käinud erinevates parkides pildistamas, mille vahel olen teinud ka mõningaid mänge. Traditsiooniline on muidugi kurepesa lindi sõlmimine, neiupõlvenime ärasaatmine erinevatel viisidel, puu istutamine, lukku kinnitamine, noorpaari eksamid, väravad, miilitsad, rongkäiguna kusagil ringteedel ringide tegemine, müngi vorbimine mõne sepa juures, ilusate ja traditsiooniliste paikade külastamine, tuvide-õhupallide-rakettide lennutamine jne... Tähtsaks pean ka soovi korral noorpaari võimalust käia kellegi hauaplatsil, et seal küünalt süüdata ja siis juba taas rõõmsal lainel peopaika suunduda.
Loodan, et saite minu mõttetest ja ettepanekutest mingisuguse pildi kätte!

Tervitades ja Tänades,
Pulmaisa Ilja Golomb
www.golomb.ee

mirju
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2008 - 12:35
Re: Kuidas Teie...
27 Aprill, 2009 - 21:14

Eelmisel aastal peale registreerimist Viljandis käisime Viljandi Lossimägedes armunute rajal ning teel pulmamajja külastasime nooriku lapsepõlve radu Holstres.Noorpaar tegi oma ühise ostu kohalikus erapoes.Külarahvas oli korraldanud pulmaväravad,kus peig mähkis titte ja kooris kartuleid ning noorik lõhkus pakku ning mõlemad punusid rahvuslilledest pärjad teineteisele.Järgnes kiigutamine,ikka õnne toomiseks.Iga külaline otsis murekivi ja soovis noorpaarile,et nad sellest lahti saaksid.Pandi väikesesse kotti ning hiljem läks autoga teele kodust kaugemale.Veel puistati münte Vetevanale Õhne jõkke ning asetati Näljaurgu kadunud esivanematele kakuke,et peres leib otsa ei lõppeks.Kodus istutati puu ja pükste puruks rebimisega saime näha,kelle jalga jäävad püksid.Enne pulmamajja sisenemist olid veel väikesed katsed ja kogu pulmarahvas käis läbi pulmaväravate.Pidu kestis varaste hommikutundideni.Õhtu jooksul toimus rida mänge.
Pulmade kohta kuulsime ainult kiitvaid hinnanguid ja keegi ei olnud tüdinenud neist ettevõtmistest.
Kõike ilusat!

dior
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aug 2009 - 19:46
Re: Kuidas Teie...
6 September, 2009 - 16:46

Mida see patukast endast kujutab?