Pulmad talvel

3 postitust / 0 uut
Viimane postitus
katike555
Võrgust väljas
Liitus: 7 Okt 2009 - 11:05
Pulmad talvel
7 Oktoober, 2009 - 11:33

Nagu eelpool mainitud, oleks soov abielluda talvel, väikese seltskonnaga kuskil õdusas ja mugavas kohas.
On kellelgi kogemusi või soovitusi anda, kuidas muuta pidupäev veelgi erilisemaks?
Tahaks lähimaid sõpru, sugulasi kutsuda, registreerida vaid kahekesi või vanematega.

Valgeke
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuli 2009 - 12:01
Re: Pulmad talvel
7 Oktoober, 2009 - 12:56

Kahjuks ei oska ma Sulle soovitusi jagada, sest meil on plaanis ka talvel abielluda ning veel pole otsustanud, kuidas seda täpselt korraldada.
Mul on pähe tulnud üks idee, mille ise tegelikult maha matsime, aga äkki see meeldib. Ma mõtlesin, et registreerimise võiks teha õues. Kutse peale kirjutada vastav riietusesoovitus. Õue saaks ilusti küünaldega kaunistada, küünlad lumme torgata ning oleks ääretult romantiline. Tõsine risk sellisel juhul on aga ilm. Kui on plusskraadid ning vihma tibutab, pole romantilisusest lõhnagi...

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Pulmad talvel
7 Oktoober, 2009 - 14:17

Oi, kui romantiline oleks tõelises lumetuisus kihutada saani ja hobusega kuhugi talumajja, mis särab küünlavalgusest. Kõik oleksid riides vanas talustiilis, linane, rahvariie, tanud, viisud, mulgi kuub jne. Ainult vanaema võib istuda mugavalt kiiktoolis ja kududa tulevikule mõeldes pisikesi papusid.
Kaminas praksub tuli, glögi podiseb pliidil. Rahvalik viiul või hoopis lihtsalt harf mängib pulmamarssi ja taustaks muusikat.
Tseremoonia läbi, kihutavad kõik saaniga õnne ilmale kuulutama, tagasi tulles on tee kaetud tõrvikute ja küünaldega.
Õhtul igasugu rahvalikud mängud ja siis pole enam soengutest ammugi lugu ja kõva saunatamine ja söömine. Mingi rahvalik bänd mängiks muusikat.
Tuleb juba jõulutunne peale :-D
Oi, mulle tunduks selline pulm väääga eriline ja armas, aga traditsioonilised pruudid tahaksid mõistetavalt ikka suurt puhvkleiti ja pidulikumat asja, mida selline talupulm vast ei võimalda...