Pulmavideo tase maailmas

üks postitus / 0 uut
eggi
Kasutaja eggi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 02:26
Pulmavideo tase maailmas
22 Oktoober, 2009 - 09:58

 

 

weddingvideo_480x252.JPG

 

 

Viimasel paaril aastal olen vaadanud, mis laadi pulmavideosid tehakse mujal maailmas. Huvi sai alguse siitsamast foorumist, kus kord kiideti Arthur Inamovit Moskvast kui väga head pulmavideo tegijat. Tema julge ja rütmikas montaaž, tundlik muusikavalik ning väga dünaamilised võtted julgustasid edasi otsima. Kahasse oma sõbra Andrew Melikoviga 2007 oktoobris loodud videorühmituse "SaveMoment" kodukat saate külastada SIIT

Videosid soovitan aga vaadata SIIT

Neid pulmavideosid võib pidada Venemaa parimateks. 

 

Kuna Arthuri kaudu sai tõdetud pulmavideo kui žanri mitmenäolisust, siis otsustasin vastukaaluks kiigata Ameerika tegemistesse ja see mida ma sealt leidsin, on ausalt öeldes jahmatav. Ray Roman, Kevin Shahinian, David Robin, Denver Riddle, Oleg Kalyani, Robert Balasko, Sharrone Calafiore ja muidugi et Patric Moreau ning Joshua Smith on vaid üksikud nimed, kelle töid ja tegemisi tasub külastada. Videostiilid ja käekirjad, workshopid ja võistlused, steadicamid ja relsid, kaamerakraanad ja täiskaadersensorkaamerad, trailerid, SDE-d (Same Day Edit), lavastuslikud kokkusaamislood, üksikud talendid ja viieliikmelised võttemeeskonnad, - on vaid üksikud märksõnad, mille vaimus sünnib maailma pulmavideo. 

 

Aga kõik ei tule kergelt. Päris šokeeriv oli hiljutine Reporteri lugu sellest, millise pulmavideo üks Inglismaa pruutpaar sai kahekümne tuhande krooni eest. Jah, tellija ettekujutusi teenuse headusest on kergem õhutada sõnadega, kui konkreetsete näidistöödega. Vahel aga tundub, et ka Eesti pulmavideo magab säärast okasroosikese und, kus "professionaalsusest" on saanud lemmikfraas.

 

Tagasi videote juurde. SIIN  saate näha veel ühte videoklippi pruutpaarist. Seda võiks pidada suurimalt ettevõetud bollywoodi stiilis noorpaari kokkusaamislooks, mis filmiti ja monteeriti nii enne pulmi kui  ka pulmapäeval, mõistagi, et see siis pulmapäeval rahva ees linale kuvada. Film on mõistagi lavastatud, aga noorpaar on ehtne ja eelnevat näitlemiskogemustki neil olnud pole. Mis aga arvate, kui suur oli võttemeeskond? Pooletunnine pulmavideo leiab SIIT

 

Kui eelnevad videod vaadatud, tutvuge Joshua Smithi loominguga SIIN. <ta on üks tundlikuima filmikeelega pulmaoperaator, keda tean. Tema firmamärk "CinematicBride" tähendab tõesti kinematograafilisust. 

 

Kui te aga Joshualikule sügavusele eelistate dünaamilist ja erksat lähenemist, siis antud stiilis ei ole Stillmotionist paremat. Patrick Moreau ja tema tiim Canadas töötab uskumatult õlitatult ning enamus maailma parimaid pulmavideograafe (sealhulgas Arthur ja Andrew) üritavad just Stillmotionist eeskuju võtta. Nende klippe soovitan vaadata SIIT. Ärge kohkuge - kõik (tänase seisuga) 228 videot on ülilahedad :) Samuti nende BLOGI on vahva lugemiskoht. 

 

Oleg Kalyan on aga omaette nähtus kellest oleks vaja suisa eraldi rääkida. 

 

Kui teema pakub suuremat huvi, siis võimalus kaeda erinevaid pulmavideosid peaks olema ka Taageperas toimuval pulmad.ee kommuni kokkutulekul. Vast kõik 1500 videot ei jõua ära näidata, aga mõnda paremat ehk ikka ;)

Ja jään huviga ootama, millised videod teile muljet avaldasid. 

 

parimaga,

Ivo Eggi